Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Sejm  Rzeczpospolitej uchwalił rok 2014 Rokiem Oskara Kolberga z okazji Dwusetnej rocznicy urodzin, wybitnego etnografa, kompozytora, folklorysty.  Z tej okazji w Bibliotece  można było zobaczyć wystawę poświęconą tak wybitnej osobie. 

Została również przeprowadzona lekcja biblioteczna dla klasy szóstej Szkoły Podstawowej, która przybyła na wystawę pod opieką pani  mgr Agnieszki Chlebek- Rolskiej nauczycielki historii.  Uczniowie dowiedzieli się o twórczości Oskara Kolberga.  Pracowali  w grupach, każda z grup miała za zadanie  odnaleźć  np. 3 przysłowia, 3 tradycje wielkanocne czy też  przesądy,  których do dziś się używa. Następnie rozwiązać krzyżówkę związaną z twórczością Oskara Kolberga.

Kamishibai pochodzi z japońskiego oznacza  teatr ilustracji, teatr obrazkowy, dosłownie: sztuka teatralna na papierze. To tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków.

Kartonowe plansze z obrazkami opowiadają historię, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści. W Przedszkolu Studzienicach dzieci mogły zapoznać się z tą forma  przedstawiania bajki. Poznały bajkę Szukając Marudka.

" SPOTKAJMY SIĘ I POROZMAWIAJMY"

Po udziale w szkoleniu DOBRE SPOTKANIE  -jak to zrobić zorganizowałam spotkanie

" SPOTKAJMY SIĘ I POROZMAWIAJMY"  w Bibliotece dla Pań, które mają chwile aby zatrzymać się i odpocząć, porozmawiać. Spotkanie organizacyjne odbyło się 15.01.2014r. Miało ono na celu:

-        ustalić czy takie spotkania są potrzebne,

-        jeśli tak to  jak miały by wyglądać

-        co jaki czas odbywałyby się,

-         czy zapraszać gości (np. pediatra)

Na spotkanie przybyło 7 pań  i trwało 1,5 godziny w bardzo miłej atmosferze.

Ustalono, że takie spotkania są potrzebne, mogłyby się odbywać co miesiąc, a raz na np. 3 miesiące zapraszać gościa specjalnego. Każda z pań miała możliwość wypowiedzenia się, wszystkie cele spotkania zostały zrealizowane.

Dzięki współpracy Biblioteki Szkolnej i  Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego oraz Filii MPBP w Studzienicach 27.02.2014 po raz drugi odbył się Wieczór z Bajką. Dzieci wraz z rodzicami, rodzeństwem czy dziadkami mogły przedstawić dowolny wierszyk. Dzieci bardzo licznie wzięły udział w Wieczorze. W programie wystąpiły również dzieci szkolne w pokazie magicznych sztuczek.

Pani przedszkolanka przedstawiła bajkę wraz z obrazkami, opowiedzianą przez dzieci podczas zajęć Przygoda Pingwinka. Spotkanie to miało na celu zachęcić rodziców dzieci przedszkolnych do wspólnego rodzinnego  wystąpienia. Rodzic nie tylko musiał nauczyć dziecko wiersza, ale sam musiał  spróbować, jakie są trudności wystąpić przed publicznością. Wieczór odbył się miłej atmosferze i świetnej zabawie.

 

 

Dnia 6.12.2013  w Studzienicach tradycyjnie już odbyła się impreza środowiskowa Spotkanie z Mikołajem przy współpracy Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Studzienicach.  Spotkanie rozpoczęło się czytaniem  "Opowieści o prawdziwym Świętym Mikołaju" z książki "Magiczne święta". Opowieść przeczytali w duecie uczniowie z  gimnazjum Wiesiek i Roch. Następnie wystąpiły dziewczyny z klasy IV w przedstawieniu "Jak bohaterowie bajek na Świętego Mikołaja czekali". Przedstawienie zakończyło się wspólną zabawą aktorów z dziećmi. Jak oczekiwany gość przybył dzieci mogły z nim porozmawiać, powiedzieć wierszyk i dostać prezent od Mikołaja.

Chciałabym podziękować młodym artystom, Pani Oli i Pani Kasi za przygotowanie przedstawienia, sponsorom, Pani Sołtys za ufundowanie słodyczy, Pani Agnieszce za piękne zdjęcia, wolontariuszom bibliotecznym za pomoc i wszystkim tym, którzy tak  licznie przybyli na Spotkanie.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.