Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

16.05.2014 w bibliotece odbyły się zajęcia dotyczące bajek, baśni znanych i mniej znanych. Dzieci wysłuchały piosenki Cała Polska Czyta Dzieciom, a następnie w krótkiej pogadance mogły wypowiedzieć się na temat swoich ulubionych bajek. Dzieci wysłuchały zagadek dotyczących różnych bajek i wykazały się przy tym dobrą znajomością przedstawianych bajek. W kolejnej części spotkania same rozwiązywały krzyżówki, łamigłówki.

  W kolejnym dniu Tygodnia Bibliotek 14.05.2014r. odbyła się lekcja biblioteczna dla klasy II Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzienicach. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodami związanym z powstawaniem i rozpowszechnianiem książek. Na początku odbyła się krótka pogadanka na temat ulubionych książek oraz kto według dzieci potrzebny jest, aby  powstała książka. Uczniowie przeczytali wiersz Juliana Tuwima "Wszyscy dla wszystkich". Tak jak wierszu każdy jest potrzebny tak i do powstania książki potrzebni są inni. Przez krótką prezentację multimedialną dzieci zobaczyły kolejne etapy powstawania książki oraz kto się tym zajmuje. Następnie aby utrwalić informacje z zajęć uczniowie podzieleni zostali na grupy i rozwiązywali przygotowane zadania, krzyżówki.

 

                    8.05.2014 r. z okazji " TYGODNIA BIBLIOTEK" w Bibliotece szkolnej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Studzienicach odbyło się spotkanie autorskie z Olgą  Witek oraz ilustratorką Iwoną Olszówką. Panie, które na co dzień są nauczycielkami, zajmują się pisaniem książek personalizacyjnych. Są to wydawnictwa o niepowtarzalnym i  osobistym charakterze, ponieważ tworzone są na specjalne zamówienie. Na okładce zamieszczana jest fotografia obdarowywanej osoby, przez co staje się ona głównym bohaterem fabuły.

         Panie najpierw przeczytały wiersz Jana Brzechwy "Na straganie" w ramach Cała Polska Czyta Dzieciom. Następnie opowiedziały o sobie, o swojej pracy, książkach, które już napisały i jakie zamierzają napisać. Przeczytały fragment jednej z nich i poprosiły zebrane na spotkaniu dzieci, aby wymyśliły zakończenie do tej książki. Na koniec spotkania dzieci otrzymały kolorowanki, łamigłówki dotyczących książek.

9.05.2014r. to kolejny dzień aby uczcić Święto Bibliotek zostało zorganizowane w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Studzienicach.

Spotkanie dzieci z Rycerzem oraz Damą Dworu z Pszczyńskiej Warowni.

W ramach tego spotkania dzieci przedszkolne oraz szkolne klasy I -III mogły dowiedzieć się o dawnych czasach, strojach, zachowaniu rycerzy.

Aby dzieci mogły jeszcze bardziej pogłębić swoją wiedzę została przygotowana mała wystawka książek dotycząca rycerzy.

 

 

Sejm  Rzeczpospolitej uchwalił rok 2014 Rokiem Oskara Kolberga z okazji Dwusetnej rocznicy urodzin, wybitnego etnografa, kompozytora, folklorysty.  Z tej okazji w Bibliotece  można było zobaczyć wystawę poświęconą tak wybitnej osobie. 

Została również przeprowadzona lekcja biblioteczna dla klasy szóstej Szkoły Podstawowej, która przybyła na wystawę pod opieką pani  mgr Agnieszki Chlebek- Rolskiej nauczycielki historii.  Uczniowie dowiedzieli się o twórczości Oskara Kolberga.  Pracowali  w grupach, każda z grup miała za zadanie  odnaleźć  np. 3 przysłowia, 3 tradycje wielkanocne czy też  przesądy,  których do dziś się używa. Następnie rozwiązać krzyżówkę związaną z twórczością Oskara Kolberga.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.