Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W dniu 15.10.2014 dzieci z klasy I b Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzienicach odwiedziły  Bibliotekę Publiczną. Na spotkaniu dzieci poznały regulamin biblioteki, dowiedziały się jak należy zachowywać się w bibliotece, co zrobić aby stać się czytelnikiem. Zapoznały się z godzinami pracy biblioteki. Na zakończenie spotkania przeczytany został wiersz zachęcający do częstego odwiedzania biblioteki i czytania książek.

9.06.2014 roku odbyła się lekcja biblioteczna dla klasy III. Lekcja ta miała na celu zachęcenie dzieci do wypoczynku z książką w czasie wakacji. Uczniowie najpierw rysowali mapę drogi do biblioteki, po czym odbyła się pogadanka na temat roli książki w życiu dziecka. Dzieci czytały fragmenty książek oraz rozwiązywały zagadki związane z bajkami. Na zakończenie kilkoro dzieci zachęciło pozostałych uczniów do przeczytania książek, które wcześniej same czytały i bardzo im się podobały.

 

 

  W kolejnym dniu Tygodnia Bibliotek 14.05.2014r. odbyła się lekcja biblioteczna dla klasy II Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzienicach. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodami związanym z powstawaniem i rozpowszechnianiem książek. Na początku odbyła się krótka pogadanka na temat ulubionych książek oraz kto według dzieci potrzebny jest, aby  powstała książka. Uczniowie przeczytali wiersz Juliana Tuwima "Wszyscy dla wszystkich". Tak jak wierszu każdy jest potrzebny tak i do powstania książki potrzebni są inni. Przez krótką prezentację multimedialną dzieci zobaczyły kolejne etapy powstawania książki oraz kto się tym zajmuje. Następnie aby utrwalić informacje z zajęć uczniowie podzieleni zostali na grupy i rozwiązywali przygotowane zadania, krzyżówki.

 

16.05.2014 w bibliotece odbyły się zajęcia dotyczące bajek, baśni znanych i mniej znanych. Dzieci wysłuchały piosenki Cała Polska Czyta Dzieciom, a następnie w krótkiej pogadance mogły wypowiedzieć się na temat swoich ulubionych bajek. Dzieci wysłuchały zagadek dotyczących różnych bajek i wykazały się przy tym dobrą znajomością przedstawianych bajek. W kolejnej części spotkania same rozwiązywały krzyżówki, łamigłówki.

9.05.2014r. to kolejny dzień aby uczcić Święto Bibliotek zostało zorganizowane w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Studzienicach.

Spotkanie dzieci z Rycerzem oraz Damą Dworu z Pszczyńskiej Warowni.

W ramach tego spotkania dzieci przedszkolne oraz szkolne klasy I -III mogły dowiedzieć się o dawnych czasach, strojach, zachowaniu rycerzy.

Aby dzieci mogły jeszcze bardziej pogłębić swoją wiedzę została przygotowana mała wystawka książek dotycząca rycerzy.

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.