Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

                    8.05.2014 r. z okazji " TYGODNIA BIBLIOTEK" w Bibliotece szkolnej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Studzienicach odbyło się spotkanie autorskie z Olgą  Witek oraz ilustratorką Iwoną Olszówką. Panie, które na co dzień są nauczycielkami, zajmują się pisaniem książek personalizacyjnych. Są to wydawnictwa o niepowtarzalnym i  osobistym charakterze, ponieważ tworzone są na specjalne zamówienie. Na okładce zamieszczana jest fotografia obdarowywanej osoby, przez co staje się ona głównym bohaterem fabuły.

         Panie najpierw przeczytały wiersz Jana Brzechwy "Na straganie" w ramach Cała Polska Czyta Dzieciom. Następnie opowiedziały o sobie, o swojej pracy, książkach, które już napisały i jakie zamierzają napisać. Przeczytały fragment jednej z nich i poprosiły zebrane na spotkaniu dzieci, aby wymyśliły zakończenie do tej książki. Na koniec spotkania dzieci otrzymały kolorowanki, łamigłówki dotyczących książek.

Sejm  Rzeczpospolitej uchwalił rok 2014 Rokiem Oskara Kolberga z okazji Dwusetnej rocznicy urodzin, wybitnego etnografa, kompozytora, folklorysty.  Z tej okazji w Bibliotece  można było zobaczyć wystawę poświęconą tak wybitnej osobie. 

Została również przeprowadzona lekcja biblioteczna dla klasy szóstej Szkoły Podstawowej, która przybyła na wystawę pod opieką pani  mgr Agnieszki Chlebek- Rolskiej nauczycielki historii.  Uczniowie dowiedzieli się o twórczości Oskara Kolberga.  Pracowali  w grupach, każda z grup miała za zadanie  odnaleźć  np. 3 przysłowia, 3 tradycje wielkanocne czy też  przesądy,  których do dziś się używa. Następnie rozwiązać krzyżówkę związaną z twórczością Oskara Kolberga.

Dzięki współpracy Biblioteki Szkolnej i  Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego oraz Filii MPBP w Studzienicach 27.02.2014 po raz drugi odbył się Wieczór z Bajką. Dzieci wraz z rodzicami, rodzeństwem czy dziadkami mogły przedstawić dowolny wierszyk. Dzieci bardzo licznie wzięły udział w Wieczorze. W programie wystąpiły również dzieci szkolne w pokazie magicznych sztuczek.

Pani przedszkolanka przedstawiła bajkę wraz z obrazkami, opowiedzianą przez dzieci podczas zajęć Przygoda Pingwinka. Spotkanie to miało na celu zachęcić rodziców dzieci przedszkolnych do wspólnego rodzinnego  wystąpienia. Rodzic nie tylko musiał nauczyć dziecko wiersza, ale sam musiał  spróbować, jakie są trudności wystąpić przed publicznością. Wieczór odbył się miłej atmosferze i świetnej zabawie.

 

 

 

Kamishibai pochodzi z japońskiego oznacza  teatr ilustracji, teatr obrazkowy, dosłownie: sztuka teatralna na papierze. To tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków.

Kartonowe plansze z obrazkami opowiadają historię, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści. W Przedszkolu Studzienicach dzieci mogły zapoznać się z tą forma  przedstawiania bajki. Poznały bajkę Szukając Marudka.

" SPOTKAJMY SIĘ I POROZMAWIAJMY"

Po udziale w szkoleniu DOBRE SPOTKANIE  -jak to zrobić zorganizowałam spotkanie

" SPOTKAJMY SIĘ I POROZMAWIAJMY"  w Bibliotece dla Pań, które mają chwile aby zatrzymać się i odpocząć, porozmawiać. Spotkanie organizacyjne odbyło się 15.01.2014r. Miało ono na celu:

-        ustalić czy takie spotkania są potrzebne,

-        jeśli tak to  jak miały by wyglądać

-        co jaki czas odbywałyby się,

-         czy zapraszać gości (np. pediatra)

Na spotkanie przybyło 7 pań  i trwało 1,5 godziny w bardzo miłej atmosferze.

Ustalono, że takie spotkania są potrzebne, mogłyby się odbywać co miesiąc, a raz na np. 3 miesiące zapraszać gościa specjalnego. Każda z pań miała możliwość wypowiedzenia się, wszystkie cele spotkania zostały zrealizowane.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.