Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

22.10.2013 odwiedziły dwie grupy przedszkolne. Rozmawialiśmy najpierw o misiach książkowych np. Misiu Uszatku, Misiu Padidingtonie, Kubusiu Puchatku. Dzieci poukładały puzzle o tych misiach i posłuchały bajek. Grupa sześciolatków wysłuchała bajki o misiu Padidingtonie jak trafił do Londynu. Następnie wysłuchali wiersza JulianaTuwima Lokomotywa z okazji obchodzonego  Roku Tuwima. Grupa młodsza biedronki wsłuchały się w bajkę o misiu Uszatku dlaczego ma klapnięte uszko. Potem rozmawialiśmy o pracy bibliotekarza na czym ona polega.

 

17.10.2013 odbyła się kolejna lekcja biblioteczne tym razem dla klasy I  ZSP " Spotkanie z misiem". W przygotowaniu spotkania pomogła pani Monika z Szkolnej Biblioteki. Podczas tej lekcji dzieci dowiedziały się o twórcy Misia Uszatka Czesławie Janczarskim w krótkiej prezentacji multimedialnej. Posłuchały opowiadania o Misiu Uszatku i zobaczyły o nim bajkę. Natomiast dzieci miały za zadanie poukładać puzzle, pokolorować obrazki oraz rozpoznać  co to za misie.

Na koniec spotkania kilkoro dzieci zapisało się do biblioteki i wypożyczyły książki.

Dnia  8.10.2013 odbyła się lekcja biblioteczna dla klasy III  pt. PRZYJACIEL.  Na początku został przeczytany wiersz o Przyjaźni aby pomóc dzieciom określić co to jest przyjaźń, jak powinien zachowywać się przyjaciel. Następnie klasa została podzielona na grupy, każda z grup miała za zadanie na arkuszach papieru odrysować swoje dłonie, podpisać je, a na odrysowanych palcach wypisać cechy jakie powinien mieć przyjaciel. Lekcja ta miała nawiązać do lektury w klasie III  Danuty Wawiłowej Ja chcę mieć przyjaciela. Kolejnym etapem było zobaczenie na komputerze prezentacji multimedialnej o twórczości Danuty Wawiłowej oraz wysłuchanie opowiadania  "Ja chcę mieć przyjaciela". Następnie pracowali nad zadaniami  z podręcznika dotyczące lektury. W ramach podsumowania spotkania zapoznali się z  przysłowiami dotyczącymi przyjaźni oraz wysłuchali wiersza ks. Piotr A. Faliński o przyjaźni Przyjaźń to największy skarb, który jest ukryty na dnie serca...

Na zakończenie  zobaczyli teledysk W przyjaźni tkwi siła.

15.10. 2013r. odwiedziły Bibliotekę Publiczną 3-4-latki z przedszkola w Studzienicach. Maluszki przywitały się z małym pluszaczkiem, który po raz pierwszy był w bibliotece i postanowił tam zamieszkać. Dzieci uważnie rozglądały się wkoło, ponieważ była to dla nich pierwsza wizyta w taki miejscu. Posłuchały opowiadania o Misiu Uszatku, zobaczyły bajkę a następnie same mogły przeglądać książeczki.

W ramach obchodów jubileuszowego 10 Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych” Biblioteka w Studzienicach zorganizowała lekcje biblioteczne dla dzieci szkolnych i przedszkolnych. Do współpracy została zaproszona Pani Monika z Biblioteki Szkolnej w Studzienicach, która przyszła wraz z dziećmi przedszkolnymi. Dzieci najpierw usłyszały Porady dla tych którzy idą do biblioteki z książki "Dobre maniery" następnie pani Monika przeczytała krótkie opowiadanie z tej książki O komputerze i różanym ogrodzie. Podczas tych spotkań dzieci dowiedziały się,że w bibliotece nie tylko można czy trzeba wypożyczać książki.Ale również miło spędzić czas przy zabawie w gry planszowe, układać puzzle, przeglądać książki i oczywiście pograć na komputerze, wyszukiwać różne informacje z internetu.

Dzieci szkolne, które jeszcze nie były zapisane w bibliotece miały okazje to zrobić.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.