Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Dnia 6.12.2013  w Studzienicach tradycyjnie już odbyła się impreza środowiskowa Spotkanie z Mikołajem przy współpracy Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Studzienicach.  Spotkanie rozpoczęło się czytaniem  "Opowieści o prawdziwym Świętym Mikołaju" z książki "Magiczne święta". Opowieść przeczytali w duecie uczniowie z  gimnazjum Wiesiek i Roch. Następnie wystąpiły dziewczyny z klasy IV w przedstawieniu "Jak bohaterowie bajek na Świętego Mikołaja czekali". Przedstawienie zakończyło się wspólną zabawą aktorów z dziećmi. Jak oczekiwany gość przybył dzieci mogły z nim porozmawiać, powiedzieć wierszyk i dostać prezent od Mikołaja.

Chciałabym podziękować młodym artystom, Pani Oli i Pani Kasi za przygotowanie przedstawienia, sponsorom, Pani Sołtys za ufundowanie słodyczy, Pani Agnieszce za piękne zdjęcia, wolontariuszom bibliotecznym za pomoc i wszystkim tym, którzy tak  licznie przybyli na Spotkanie.

 

Dnia 26.11.2013r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Studzienicach odbyło się spotkanie autorskie z Panią Izabellą Klebańską, zorganizowane przez Panie przedszkolanki. Pani Izabella jest  autorka książek dla dzieci, w których opowiada za pomocą wierszy o muzyce. W bardzo ciekawy sposób omawiała swoje książki, tak aby dzieci mogły zapoznać się, wtajemniczyć i przenieść się w świat muzyki. Zachęcała do wspólnej zabawy. Dzieci mogły zakupić książki i zdobyć autograf autorki.

22.10.2013 odwiedziły dwie grupy przedszkolne. Rozmawialiśmy najpierw o misiach książkowych np. Misiu Uszatku, Misiu Padidingtonie, Kubusiu Puchatku. Dzieci poukładały puzzle o tych misiach i posłuchały bajek. Grupa sześciolatków wysłuchała bajki o misiu Padidingtonie jak trafił do Londynu. Następnie wysłuchali wiersza JulianaTuwima Lokomotywa z okazji obchodzonego  Roku Tuwima. Grupa młodsza biedronki wsłuchały się w bajkę o misiu Uszatku dlaczego ma klapnięte uszko. Potem rozmawialiśmy o pracy bibliotekarza na czym ona polega.

 

 

Dla dzieci z grupy Pszczółek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzienicach odbyła się lekcja biblioteczna. Na początku była pogadanka  na temat książki, jak należy zachowywać się w Bibliotece. Następnie została przybliżona dzieciom postać Juliana Tuwima, przeczytano kilka jego  wierszy. Po czym Pszczółki mogły poukładać baśniowe puzzle oraz oglądać książki.

 

17.10.2013 odbyła się kolejna lekcja biblioteczne tym razem dla klasy I  ZSP " Spotkanie z misiem". W przygotowaniu spotkania pomogła pani Monika z Szkolnej Biblioteki. Podczas tej lekcji dzieci dowiedziały się o twórcy Misia Uszatka Czesławie Janczarskim w krótkiej prezentacji multimedialnej. Posłuchały opowiadania o Misiu Uszatku i zobaczyły o nim bajkę. Natomiast dzieci miały za zadanie poukładać puzzle, pokolorować obrazki oraz rozpoznać  co to za misie.

Na koniec spotkania kilkoro dzieci zapisało się do biblioteki i wypożyczyły książki.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.