Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

6.12.2012 w Studzienicach tradycyjnie już odbyła się impreza środowiskowa Spotkanie z Mikołajem.

Tradycją również staje się współpraca Biblioteki Publicznej z Zespołem Szkolno -Przedszkolnym w Studzienicach. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem dzieci z klasy III Królewna Śnieżka, które przygotowała Pani Aleksandra Gregorczyk.

Mali aktorzy wyśmienicie się spisali, a publiczność nagrodziła ich gromkimi oklaskami. W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja dzieci mogły potańczyć w kółeczku przy świątecznej muzyce.

Finałem było przybycie Świętego Mikołaja, oczywiście z workiem prezentów.

 

 

25 listopada obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Może trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 110 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

 

Z tej okazji w Bibliotece Publicznej w Studzienicach odbyła się 23 listopada lekcja biblioteczna dla uczniów klasy II. Dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego miały okazję spotkać się zp. Renatą Misiurą liderem akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Każde dziecko przyniosło ukochanego pluszaka. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z historią PLUSZOWEGO MISIA. Pani Renata opowiedziała historię polskiego misia Misia Uszatka , następnie uczniowie prezentowali swoje ukochane mięciutkie misie. Chwilkę porozmawialiśmy o prawdziwych niedźwiedziach: co jedzą, w jaki sposób przygotowują się do zimy, jak nazywają się legowiska niedźwiedzi itp.Dzieci poznały również inne misie takie jak : misia Colargola, Paddingtona, Kubusia Puchatka, Misia Yogi, Gumisie, Troskliwe Misie. Uczniowie mogli obejrzeć herby polskich miast w których symbolem jest niedźwiedź . Wiele radości i emocji sprawiła zabawa z chustą KLANZA i kolorowym tunelem, taniec misiów do piosenki ‘Pokochaj pluszowego misia” oraz zabawa stary niedźwiedź mocno śpi Zachwycone dzieci zabawą, zagadkami i tańcem ze swoimi pluszowymi ulubieńcami miło spędziły czas. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowanki, zakładki do książki oraz słodką niespodziankę.

8.11.2012 r. Biblioteka Publiczna w Studzienicach gościła dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzienicach. Najstarszą grupę przedszkolną Mrówki. Po powitaniu, dzieci przedstawiły się i opowiedziały jak można bawić się w jesienny czas.

Posłuchały bajki o jesieni z książki pt."Cztery pory roku z Kubusiem Puchatkiem".

Następnie zaśpiewały piosenkę o jesieni. W kolejnej części spotkania dzieci odpowiadały na przygotowane dla nich zagadki, z którymi sobie świetnie poradziły. Ulubioną częścią zajęć jest samodzielne oglądanie książeczek.

Na zakończenie zaśpiewały koleją jesienną piosenkę.

Dnia 16.11.2012r. do Biblioteki przyszły dzieci z przedszkola z grupy pięciolatków - Pszczółki.

Na zajęciach mogły dowiedzieć się czym się różni Biblioteka od księgarni, na czym polega praca bibliotekarza, dlaczego trzeba pamiętać o porządku w bibliotece. Za pomocą obrazków mogły zobaczyć kolejne etapy powstawania książki. W kolejnej części spotkania dzieci wysłuchały opowiadania z książki Zaciura L. "Czyżyk i spółka". Zabawiły się w zgadywanki oraz zaśpiewały piosenkę o Panu Listopadzie.

Po Pszczółkach weszły dzieci z grupy czterolatków – Biedroneczki. Dla nich została przygotowana pogadanka jak należy oglądać bajki, aby nie zniszczyć książki. Została przeczytana książka z serii poczytamy razem "Kubuś Puchatek - Z wiatrem w zawody". Biedroneczki mogły również jaki wcześniejsza grupa pobawić się w zgadywanki i pooglądać książki.

Projekt ten skierowany jest już do młodzieży gimnazjalnej oraz osób dorosłych, chcących nauczyć się języka angielskiego za darmo.

Kurs polega na połączeniu najnowszych technologii z tradycyjnym nauczaniem. Składa się z 88 lekcji opracowanych przez ekspertów.
W programie jest również możliwość wypowiadania poprawnych słów w języku angielskim z trenerem poprawnej wymowy.

Lekcje oparte są o metodę immersion, polegającą na zanurzeniu w języku angielskim. Składa się on z czterech bloków podzielonych na 22 lekcje.
W skład każdej lekcji wchodzi gra edukacyjna, krótki film, piosenka karaoke i „foto-lekcja” oraz ćwiczenia.

Po zakończeniu kursu każdy otrzyma specjalny certyfikat.
Projekt Angielski123 w Bibliotece jest współrealizowany z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i jest całkowicie darmowy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.