Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W ramach Programu Rozwoju Bibliotek Akcja ferie z filmem w bibliotece po raz pierwszy wzięła udział biblioteka w Studzienicach. W dniach 13.02. do 15.02. 2013 można było zobaczyć dwa filmy. Dla dzieci bajkę pt. Sekret Eleonory, po zobaczeniu bajki dzieci wykonały ilustracje. Film dla młodzieży był o poważniejszej tematyce, realiach życia dzieci w Kalkucie Przeznaczona do burdelu.

 


 

 

05.02.2013 roku odbyła się lekcja biblioteczna dla dzieci z klasy I Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Studzienicach.

Dzieci na zajęciach dowiedziały się co to jest BIBLIOTEKA na czym polega praca BIBLIOTEKARZA.

Zapoznały się z zasadami korzystania ze ZBIORÓW . Jak zostać czytelnikiem.Dzieci, które chciały zapisać się do BIBLIOTEKI mogły to zrobić. Samodzielnie wybrać i książkę.

 

 

25 listopada obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Może trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 110 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

 

Z tej okazji w Bibliotece Publicznej w Studzienicach odbyła się 23 listopada lekcja biblioteczna dla uczniów klasy II. Dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego miały okazję spotkać się zp. Renatą Misiurą liderem akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Każde dziecko przyniosło ukochanego pluszaka. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z historią PLUSZOWEGO MISIA. Pani Renata opowiedziała historię polskiego misia Misia Uszatka , następnie uczniowie prezentowali swoje ukochane mięciutkie misie. Chwilkę porozmawialiśmy o prawdziwych niedźwiedziach: co jedzą, w jaki sposób przygotowują się do zimy, jak nazywają się legowiska niedźwiedzi itp.Dzieci poznały również inne misie takie jak : misia Colargola, Paddingtona, Kubusia Puchatka, Misia Yogi, Gumisie, Troskliwe Misie. Uczniowie mogli obejrzeć herby polskich miast w których symbolem jest niedźwiedź . Wiele radości i emocji sprawiła zabawa z chustą KLANZA i kolorowym tunelem, taniec misiów do piosenki ‘Pokochaj pluszowego misia” oraz zabawa stary niedźwiedź mocno śpi Zachwycone dzieci zabawą, zagadkami i tańcem ze swoimi pluszowymi ulubieńcami miło spędziły czas. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowanki, zakładki do książki oraz słodką niespodziankę.

6.12.2012 w Studzienicach tradycyjnie już odbyła się impreza środowiskowa Spotkanie z Mikołajem.

Tradycją również staje się współpraca Biblioteki Publicznej z Zespołem Szkolno -Przedszkolnym w Studzienicach. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem dzieci z klasy III Królewna Śnieżka, które przygotowała Pani Aleksandra Gregorczyk.

Mali aktorzy wyśmienicie się spisali, a publiczność nagrodziła ich gromkimi oklaskami. W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja dzieci mogły potańczyć w kółeczku przy świątecznej muzyce.

Finałem było przybycie Świętego Mikołaja, oczywiście z workiem prezentów.

 

Dnia 16.11.2012r. do Biblioteki przyszły dzieci z przedszkola z grupy pięciolatków - Pszczółki.

Na zajęciach mogły dowiedzieć się czym się różni Biblioteka od księgarni, na czym polega praca bibliotekarza, dlaczego trzeba pamiętać o porządku w bibliotece. Za pomocą obrazków mogły zobaczyć kolejne etapy powstawania książki. W kolejnej części spotkania dzieci wysłuchały opowiadania z książki Zaciura L. "Czyżyk i spółka". Zabawiły się w zgadywanki oraz zaśpiewały piosenkę o Panu Listopadzie.

Po Pszczółkach weszły dzieci z grupy czterolatków – Biedroneczki. Dla nich została przygotowana pogadanka jak należy oglądać bajki, aby nie zniszczyć książki. Została przeczytana książka z serii poczytamy razem "Kubuś Puchatek - Z wiatrem w zawody". Biedroneczki mogły również jaki wcześniejsza grupa pobawić się w zgadywanki i pooglądać książki.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.