Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

15.10. 2013r. odwiedziły Bibliotekę Publiczną 3-4-latki z przedszkola w Studzienicach. Maluszki przywitały się z małym pluszaczkiem, który po raz pierwszy był w bibliotece i postanowił tam zamieszkać. Dzieci uważnie rozglądały się wkoło, ponieważ była to dla nich pierwsza wizyta w taki miejscu. Posłuchały opowiadania o Misiu Uszatku, zobaczyły bajkę a następnie same mogły przeglądać książeczki.

 

Dnia  8.10.2013 odbyła się lekcja biblioteczna dla klasy III  pt. PRZYJACIEL.  Na początku został przeczytany wiersz o Przyjaźni aby pomóc dzieciom określić co to jest przyjaźń, jak powinien zachowywać się przyjaciel. Następnie klasa została podzielona na grupy, każda z grup miała za zadanie na arkuszach papieru odrysować swoje dłonie, podpisać je, a na odrysowanych palcach wypisać cechy jakie powinien mieć przyjaciel. Lekcja ta miała nawiązać do lektury w klasie III  Danuty Wawiłowej Ja chcę mieć przyjaciela. Kolejnym etapem było zobaczenie na komputerze prezentacji multimedialnej o twórczości Danuty Wawiłowej oraz wysłuchanie opowiadania  "Ja chcę mieć przyjaciela". Następnie pracowali nad zadaniami  z podręcznika dotyczące lektury. W ramach podsumowania spotkania zapoznali się z  przysłowiami dotyczącymi przyjaźni oraz wysłuchali wiersza ks. Piotr A. Faliński o przyjaźni Przyjaźń to największy skarb, który jest ukryty na dnie serca...

Na zakończenie  zobaczyli teledysk W przyjaźni tkwi siła.

Dnia 4.03.2013 roku w Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Studzienicach odbył się Wieczór z Bajką. Zorganizowany przez Bibliotekę Szkolną oraz M-PBP filię w Studzienicach.

Głównym celem spotkania było zachęcenie do zaprezentowania przez dzieci przedszkolne oraz ich rodzin dowolnych wierszy. Odzew był duży dzieci wraz z członkami rodzin z ogromną radością wcieliły się w role postaci z wierszy. Miłym akcentem było przeczytanie przez jedną z babć bajeczki. Niespodzianką było przedstawienie pt.:"Bajka o smutnym osiołku" przygotowane przez Panie z Bibliotek szkolnej oraz publicznej. Na koniec dzieci za udział otrzymały dyplomy oraz małe upominki.

W ramach obchodów jubileuszowego 10 Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych” Biblioteka w Studzienicach zorganizowała lekcje biblioteczne dla dzieci szkolnych i przedszkolnych. Do współpracy została zaproszona Pani Monika z Biblioteki Szkolnej w Studzienicach, która przyszła wraz z dziećmi przedszkolnymi. Dzieci najpierw usłyszały Porady dla tych którzy idą do biblioteki z książki "Dobre maniery" następnie pani Monika przeczytała krótkie opowiadanie z tej książki O komputerze i różanym ogrodzie. Podczas tych spotkań dzieci dowiedziały się,że w bibliotece nie tylko można czy trzeba wypożyczać książki.Ale również miło spędzić czas przy zabawie w gry planszowe, układać puzzle, przeglądać książki i oczywiście pograć na komputerze, wyszukiwać różne informacje z internetu.

Dzieci szkolne, które jeszcze nie były zapisane w bibliotece miały okazje to zrobić.

W ramach Programu Rozwoju Bibliotek Akcja ferie z filmem w bibliotece po raz pierwszy wzięła udział biblioteka w Studzienicach. W dniach 13.02. do 15.02. 2013 można było zobaczyć dwa filmy. Dla dzieci bajkę pt. Sekret Eleonory, po zobaczeniu bajki dzieci wykonały ilustracje. Film dla młodzieży był o poważniejszej tematyce, realiach życia dzieci w Kalkucie Przeznaczona do burdelu.

 


Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.