Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W lipcu w godzinach południowych można było zastać dzieci pracujące twórczo w naszej bibliotece. Odbyły się zajęcia malowania węglem, oraz tworzenie prac z wykorzystaniem sepii. Zainteresowaniem dzieci cieszyły się zajęcia z orgiami płaskiego na bazie koła.

Oprócz zajęć plastycznych odbyło się również recytowanie ulubionych wierszy uczestników letnich zajęć.

3 czerwca Biblioteka w Studzionce zorganizowała dla swoich najmłodszych czytelników Dzień dziecka na filmowo. W zajęciach wzięło udział 25 dzieci w wieku przedszkolnym. Wstępem do oglądania filmu była pogadanka o gwiazdach oraz pokaz slajdów największych i najpiękniejszych gwiazd jak również zdjęcia i filmiki spadających gwiazd, co dzieciom podobało się najbardziej. Następnie wyświetlono film ze zbiorów Centrum Edukacji Obywatelskiej – „Nocturna”. Historia rozgrywająca się w sierocińcu, gdzie dni mijają bardzo spokojnie. Co innego noce... Tim wprawdzie bardzo się ich boi, ale to właśnie wtedy może robić to, co najbardziej lubi - obserwować światło gwiazd. Pewnego razu spostrzega, że jego ulubiona gwiazda zniknęła. Mimo strachu wychodzi na dach budynku, ale nadal nigdzie nie może jej znaleźć. Co gorsza, znikają również kolejne! Zdesperowany nie wie, co robić i już wie, że na pewno nie zaśnie. To z kolei bardzo niecierpliwi Pasterza Kotów, jego zadaniem jest pilnowanie spokojnego snu dzieci. Próbuje położyć chłopca do łóżka, jednak ten namawia go, by wspólnie spróbowali rozwiązać zagadkę znikających gwiazd. Wyruszają razem w niezwykłą podróż po nocnym świecie, który jest zupełnie inny niż ten, który widzimy za dnia...

Film wyszukany na 26. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!

Filia w Studzionce zaprasza wszystkie dzieci w przedziale wiekowym od 6 - 12 lat do udziału w komputerowym kursie językaangielskiego FunEnglish.

FunEnglish to atrakcyjna metoda nauki języka angielskiego, która w sposób łatwy i przyjemny uczy bawiąc i jednocześnie bawi ucząc.Kurs jest bezpłatny dlatego zachęcamy do skorzystania z tej oferty.

Szczegółowe informacje można uzyskać w bibliotece lub pod numerem telefonu 32/ 448-54-18

Partnerem Biblioteki w realizacji programu "FunEnglish w bibliotece” jest FunEnglish.pl sp. z o. o.

Z okazji Tygodnia Bibliotek, pod hasłem „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych” filia biblioteczna w Studzionce zorganizowała dla swoich młodszych czytelników zajęcia rękodzieła.

W dniach 13 i 15 maja dzieci tworzyły biżuterię z wełny czesankowej. Uczestnikom zajęć udało się zrobić śliczne korale i bransoletki oraz efektowne broszki.

  

18.04.2011 r. już po raz drugi Bibliotekę Publiczną w Studzionce odwiedziły 3-, 4-i 5-latki z Przedszkola Publicznego nr 14 w Studzionce. Spotkanie odbyło się w trzech grupach wiekowych co łącznie dało sześćdziesięcioro dzieci. Przedszkolaki dowiedziały się kilka ciekawostek o bibliotece i książkach, które się tam znajdują. Na koniec spotkania razem z bibliotekarką próbowały rozwiązać zagadkę jak pomóc krowie Łakomczuszek z opowiadania W. Drabika „Łakomczucha”.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.