Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Za nami Tydzień Bibliotek, który w tym roku odbył się pod hasłem "(Do)wolność czytania". Biblioteka w tym czasie zorganizowała sporo ciekawych zajęć dla najmłodszych. Między innymi dla 5 grup przedszkolnych zostały zorganizowane zajęcia w oparciu o takie książki jak: „ Duszki, stworki i potworki”, „Pisklak”, „Franklin i książka z biblioteki” czy „Dinozaurologia”.

Czytaj więcej: Tydzień Bibliotek 2018

           W środę 25 kwietnia dwie klasy III zmagały się z bajkowym quizem. Zagadek było tyle, że zwyczajnie brakło nam czasu. Pojawiły się łatwiejsze oraz trudniejsze pytania, które w zdecydowanej większości były prawidłowo rozwiązane. W niektórych momentach emocje sięgały zenitu :) i widać było, że zajęcia się podobały, szczególnie kiedy na koniec uczniowie zapytali "A będzie jeszcze?" :)

 

Corocznie 21 lutego obchodzimy wyjątkowe święto - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Dzisiaj w naszej bibliotece odbyły się zajęcia dla klasy III c związane właśnie z tym świętem. Na początku zajęć dzieci poznały kilka ciekawostek dotyczących języka ojczystego ale również i innych bardzo popularnych języków. Kolejnym punktem zajęć było rozwikłanie specjalnie przygotowanych na tę okazję zadań. Na koniec lekcji dzieci poznały kilkanaście starych dziecięcych wyliczanek. Każda wyliczanka została starannie przepisana na specjalnie przygotowany liść, a z liści powstało wspaniałe drzewo.

 

W środę 7 marca klasa IV A zmierzyła się z bajkowym quizem. Pojawiły się łatwe i trudne pytania i chociaż z początku wydawało się, że to "łatwizna" po pewnym czasie słychać było "wiem, wiem mam to na końcu języka.."

Klasa V wzięła udział w walentynkowej lekcji bibliotecznej. Na początku wymienialiśmy pary z książek, których połączyła miłość. Następnie uczniowie poznali losy Szeherezady z „Księgi tysiąca i jednej nocy”. Poznali również sympatycznego Jacka z książki „Kiedy chodziłem z Julką Maj”, który stanął przed poważnym dylematem – jak powiedzieć Julce, że bardzo mu się podoba i nie wyjść przy tym na błazna. Pod koniec zajęć piątoklasiści wykonali drzewo walentynkowe z cytatami z popularnych książek dla dzieci i młodzieży. Cytaty oczywiście o miłości i przyjaźni.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.