Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Corocznie 21 lutego obchodzimy wyjątkowe święto - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Dzisiaj w naszej bibliotece odbyły się zajęcia dla klasy III c związane właśnie z tym świętem. Na początku zajęć dzieci poznały kilka ciekawostek dotyczących języka ojczystego ale również i innych bardzo popularnych języków. Kolejnym punktem zajęć było rozwikłanie specjalnie przygotowanych na tę okazję zadań. Na koniec lekcji dzieci poznały kilkanaście starych dziecięcych wyliczanek. Każda wyliczanka została starannie przepisana na specjalnie przygotowany liść, a z liści powstało wspaniałe drzewo.

 

Klasa V wzięła udział w walentynkowej lekcji bibliotecznej. Na początku wymienialiśmy pary z książek, których połączyła miłość. Następnie uczniowie poznali losy Szeherezady z „Księgi tysiąca i jednej nocy”. Poznali również sympatycznego Jacka z książki „Kiedy chodziłem z Julką Maj”, który stanął przed poważnym dylematem – jak powiedzieć Julce, że bardzo mu się podoba i nie wyjść przy tym na błazna. Pod koniec zajęć piątoklasiści wykonali drzewo walentynkowe z cytatami z popularnych książek dla dzieci i młodzieży. Cytaty oczywiście o miłości i przyjaźni.

Krzysztof Piersa jest autorem poradnika "Komputerowy Ćpun" oraz książki "Trener Marzeń". Spotkanie dotyczyło uzależnienia od gier komputerowych i uświadomienie  młodzieży jak niezwykła a zarazem niebezpieczna może być cyfrowa rozrywka.

Spotkanie okazało się „strzałem w 10”, młodzież z zainteresowaniem słuchała autora, niejednokrotnie odnajdując siebie w przytaczanych sytuacjach.

Klasa V wzięła udział w zajęciach opartych na znanych mitach. Rozwiązywanie zagadek mitologicznych sprawiło uczestnikom spotkania przyjemność a zarazem utrwaliło ich wiedzę na temat poszczególnych mitów. W drugiej części zajęć uczniowie wykazali się kreatywnością tworząc makiety podróży Odyseusza.

O tym, jak niełatwo zostać detektywem przekonali się uczniowie klasy IV. Podczas lekcji w bibliotece stanęło przed nimi nie lada zadanie … rozwiązanie szeregu zagadek, czasem prostszych to znowu trudniejszych, takich do „pogłówkowania” i do poruszania się między regałami. Dla najlepszej drużyny czekały małe upominki.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.