Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Klasa V wzięła udział w zajęciach opartych na znanych mitach. Rozwiązywanie zagadek mitologicznych sprawiło uczestnikom spotkania przyjemność a zarazem utrwaliło ich wiedzę na temat poszczególnych mitów. W drugiej części zajęć uczniowie wykazali się kreatywnością tworząc makiety podróży Odyseusza.

Krzysztof Piersa jest autorem poradnika "Komputerowy Ćpun" oraz książki "Trener Marzeń". Spotkanie dotyczyło uzależnienia od gier komputerowych i uświadomienie  młodzieży jak niezwykła a zarazem niebezpieczna może być cyfrowa rozrywka.

Spotkanie okazało się „strzałem w 10”, młodzież z zainteresowaniem słuchała autora, niejednokrotnie odnajdując siebie w przytaczanych sytuacjach.

W październiku rozpoczęliśmy cykl zajęć plastycznych dla najmłodszych użytkowników naszej biblioteki. Spotkaliśmy się trzy razy i wykonaliśmy wspaniałe prace.

O tym, jak niełatwo zostać detektywem przekonali się uczniowie klasy IV. Podczas lekcji w bibliotece stanęło przed nimi nie lada zadanie … rozwiązanie szeregu zagadek, czasem prostszych to znowu trudniejszych, takich do „pogłówkowania” i do poruszania się między regałami. Dla najlepszej drużyny czekały małe upominki.

W ramach projektu „Na tropie ojczystego” klasa IV wzięła udział w zajęciach przygotowanych i przeprowadzonych przez bibliotekarkę z Filii w Wiśle Wielkiej, panią Aleksandrę Sobańską.

Uczniowie wcielili się w rolę detektywów rozwiązując zagadki oraz łamiąc skomplikowane szyfry. Zajęcia odbyły się w kilkuosobowych grupach. Każda z grup otrzymała specjalnie przygotowane pudła z umieszczonymi na dnie szyframi .. i tu zaczęła się zabawa.

Dla najlepszej a zarazem najszybszej drużyny Pani Ola przygotowała nagrody w postaci książek.

Zajęcia zostały dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Ojczysty - dodaj do ulubionych 2017".

Dziękujemy pani Oli za bardzo ciekawie przeprowadzone zajęcia.

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Ojczysty - dodaj do ulubionych 2017".

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.