Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt jest też Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych w tym roku obchodzony pod hasłem „Książka nas łączy”. W związku z tym zorganizowane zostały zajęcia dla klasy IIIa, na których dzieci dowiedziały się wielu interesujących ciekawostek o zwierzętach oraz wykonały według własnego projektu zwierzęta ze starych gazet.

 

Klasy pierwsze odwiedziły dzisiaj bibliotekę. Większość dzieci jest już naszymi czytelnikami i doskonale znają zasady panujące w bibliotece. Mimo tego przypomniany został regulamin korzystania i zostały wskazane książki, które są dla nich przeznaczone. Wizyty zaowocowały wypożyczeniami.


 

 

 

 

 

Czy istnieją mapy ze skarbami, a jeśli tak to kto je sporządzał i strzegł jak przysłowiowego oka w głowie? Czy dzieci lub kobiety pływały z piratami? Co jedli piraci podczas kilkumiesięcznych wypraw morskich? Odpowiedzi na te i inne ciekawe zagadnienia poznały przedszkolaki podczas dzisiejszego ostatniego już spotkania w bibliotece. Dzieci poznały jeszcze trzy dzielne małe piratki Psotkę, Lupkę i Notkę, które otrzymały niepokojącą wiadomość o tym, że bezwzględna Waniliowa Płastuga porywa syrenki. Czy dziewczynkom uda się uratować syrenki dowiecie się czytając książkę „Trzy małe piratki”. Na koniec zajęć dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książki z informacją kiedy biblioteka jest otwarta.

 

 

 

 

W każdy wtorek lipca w bibliotece odbywały się zajęcia plastyczne dla najmłodszych czytelników.Podczas pierwszych zajęć zrobiliśmy kilka zakładek do książek oraz kaczki z kolorowych elementów PlayMais, które wyglądem przypominają chrupki. Drugie wakacyjne zajęcia plastyczne to moc radości a to wszystko za sprawą koralików PYSSLA, dzięki którym powstały fantastyczne obrazki.

Czytaj więcej: Kreatywne wtorki w bibliotece

Za nami 3 edycja konkursu plastycznego dla uczniów PG w Studzionce oraz 1 edycja dla uczniów klas IV - VI SP w Studzionce. Zadaniem było wykonanie plakatu reklamującego ulubioną książkę z wykorzystaniem materiałów ekologicznych. Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział i gratuluję kreatywności.

„Żeby być wynalazcą, trzeba mieć bujną wyobraźnię i stertę rupieci”
/Thomas Edison
wynalazca m.in. dyktafonu/

Czytaj więcej: Konkurs, konkurs i .. po konkursie

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.