Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Za nami już ostatnie zajęcia przed wakacyjną przerwą, na których wykonaliśmy laurki dla Taty z okazji nadchodzącego "Dnia Ojca". Wszystkim uczestnikom zajęć bardzo dziękuję za obecność i zaangażowanie.

 

W środę 7 czerwca z okazji XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który rozpoczął się 3 czerwca i trwa do 10 czerwca, w tym roku pod hasłem „Czytanie zbliża” odbyły się zajęcia dla klasy V dotyczące gwary śląskiej.
W przygotowaniu zajęć bardzo pomocnym okazały się książki Marka Szołtyska (w bibliotece jest ich dość sporo, wszystkich chętnych zapraszam do wypożyczenia) oraz bardzo ciekawy Ilustrowany słownik śląsko-polski, polsko-śląski nie tylko dla dzieci. Na początek krzyżówka, niby prosta ale nie do końca. Kolejny punkt to powiedzonka śląskie „Skocz mi na pukel!” czy „Mosz ta gymba na jedne umycie”. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się również jakie na Śląsku dawniej były popularne wyliczanki podczas różnych gier i zabaw no i oczywiście, jakie były popularne zabawy – trąbka z mlycza czy granie na trowie, a w zimie – zjeżdżanie na waszbrecie. Było jeszcze kilka ciekawych zadań do rozwikłania.

 

 

Biblioteka publiczna we współpracy z biblioteką szkolną we wtorek 30 maja zorganizowała warsztaty plastyczne dla uczniów klasy III b. Podczas zajęć zostały wykonane zakładki do książek. Wykonanie zakładek własnego projektu zainicjowało wypożyczanie książek.

Czy wiecie, że łatwiej jest wymienić czarne charaktery i określić z jakiej bajki pochodzą, niż te dobre postacie? I tak właśnie nasze przedszkolaki, żeby wymienić postacie ze złymi charakterami nie  miały najmniejszych trudności, gorzej jeśli chodzi o tych, którzy czynią dobro i pomagają innym. Rozmawialiśmy również o tym, co zrobiliby z czarodziejską mocą, gdyby taką posiadali – i tu było bardzo dużo pomysłów. Przedszkolaki poznały małego chłopca o imieniu Artur, który całkiem przez przypadek odkrył w sobie umiejętność zamieniania się w zwierzątka. Na początek zamienił się w myszkę – i to całkiem niechcący, a czy udało mu się na powrót stać się chłopcem tego możecie dowiedzieć się z książki „Artur czarodziej”.

 

Podczas majowych zajęć plastycznych tematem przewodnim były tajemnice morskich głębin.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.