Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Biblioteka publiczna we współpracy z biblioteką szkolną w środę 24 maja zorganizowała warsztaty plastyczne dla uczniów klasy III. Podczas zajęć zostały wykonane zakładki do książek. Teraz będzie czym zaznaczać świeżo wypożyczone książki.

 

Czym właściwie są uczucia definiowały dziś przedszkolaki. Rozmawialiśmy o tych dobrych uczuciach ale i o tych złych, które niestety pojawiają się w naszym życiu równie często co te dobre. Próbowaliśmy rozwikłać tajemnicę jak sobie radzić z niektórymi emocjami. Bardzo pomocną okazała się książka Grzegorza Kasdepke „Tylko bez całowania! Czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami”. Przy okazji poznaliśmy panią Miłkę, przedszkolankę która pomogła swoim przedszkolakom uporać się z takim uczuciem jak gniew.

 

Biblioteka publiczna we współpracy z biblioteką szkolną w środę 10 maja z okazji XIV Tygodnia Bibliotek zorganizowała warsztaty plastyczne dla dzieci z klas I-IV. Podczas zajęć zostały wykonane wiosenne wianki, które ozdabianą nasze wnętrze.

We wtorek 16 maja odbyło się spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim, autorem takich książek jak: „Afryka Kazika” czy „Machną przez Chiny”. Niezwykłe opowieści o tym jak powstały książki ubarwiło mnóstwo rekwizytów oraz bardzo ciekawa prezentacja multimedialna. Uczniowie słuchali z zapartym tchem o przedwojennej Afryce czy o wyprawie motocyklowej przez Chiny aktywnie uczestnicząc w historii, która rozgrywała się na ich oczach. Myślę, że to spotkanie na długo pozostanie w ich wspomnieniach.

W związku z Tygodniem Bibliotek przedszkolaki odwiedzające bibliotekę poznały przygody przesympatycznej krowy Mamy Mu, która uwielbiała chodzić do biblioteki i czytać książki. Oprócz Mamy Mu dzieci poznały jeszcze Pana Wronę, który chciał napisać książkę pt. „Dlaczego mleko jest białe? Ekspertyza na temat mleka” i tym samym podbić świat swoim odkryciem a prócz tego jeszcze otrzymać Nagrodę Nobla. Przedszkolaki opowiadały o czym oni napisaliby książkę, gdyby mieli taką możliwość. Oczywiście pojawiło się bardzo dużo ciekawych pomysłów.
W drugiej części zajęć dzieci wykonały naszą bohaterkę – Mamę Mu i całkiem fajnie im to wyszło.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.