Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W dniach od 8 – 15 maja trwa XIV edycja programu Tydzień Bibliotek. W tym roku pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”
W związku z tak ważnym tygodniem dla biblioteki, w środę 10 maja biblioteka publiczna wraz z biblioteką szkolną zorganizowały warsztaty plastyczne dla klasy V. Uczniowie dowiedzieli się pod jakim hasłem obchodzony jest tegoroczny Tydzień Bibliotek i jak ważny jest to czas. Podczas zajęć zostały wykonane zakładki do książek.

O tym, że dzieci lubią się bać oglądając bajki dobrze o tym wiemy. Zresztą nasze przedszkolaki same się do tego przyznały. Rozmawialiśmy o tym, co nas przeraża w bajkach i jaka późnej jest nasza  reakcja. Przy okazji przedszkolaki poznały przygody Bolka i Lolka, którzy po obejrzeniu filmu „Jak dzielny Człowiek-Torpeda toczył bój z podstępnym Dinozaurem” zaczęli sobie wyobrażać, że czyha na nich tuż za drzwiami jakich potwór, który chce im zrobić krzywdę albo co gorsza porwać im Babcię. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, ponieważ „potworem” okazał się roznosiciel ulotek z nowo powstałej restauracji o wdzięcznej nazwie „Poziomka”, serwującej swym klientom posiłki z dostawą do domu. Na strachu się skończyło. W drugiej części zajęć rozmawialiśmy o dinozaurach. I tu dzieci miały bardzo dużo do powiedzenia.

Na kwietniowych zajęciach plastycznych wykonaliśmy kolorowe kwiaty z papieru.

Życie krasnoludków wcale nie jest takie proste i oczywiste jak się ludziom wydaje. Przedszkolaki poznały dzisiaj mieszkańców Krasnalkowego Wzgórza, którzy konstruowali balon, żeby móc podróżować i zwiedzać odległe zakątki. Oprócz niesamowitych opowieści dzieci dowiedziały się, w której części świata żyje najwięcej krasnali. Rozmawialiśmy o wyglądzie krasnali, o ich zwyczajach, o tym co lubią jeść i w co najbardziej małe krasnoludki lubią się bawić. Wiedzieliście, że jedną z ulubionych zabaw młodych krasnoludków jest chowanie się pod połówką łupiny kasztana i udawanie jeża?
Grupie Słoneczek dziękuję, za życzenia i śliczną kartkę.

Tematem przewodnim był łabędź. Dostojny, śnieżnobiały ptak – bohater niejednej bajki czy opowiadania.

Przedszkolaki wymieniały tytuły opowieści, w których ten ptak występuje. Oczywiście nie zabrakło opowiadania o „Brzydkim kaczątku”, czy „Dzikich łabędziach”. Znalazłam jednak jedną bajkę, której nasze Przedszkolaki nie znały. Było to opowiadanie pt. „Łabędź o złotych piórkach”. Jest to opowieść o bardzo dumnym i pysznym łabędziu, który przekonany, że jest lepszy i ważniejszy od innych ptaków żył w samotności nie odzywając się do sąsiadów. Pewnego dnia znalazł złote piórko i przyczepił je sobie do piersi. Kolejnego dnia znalazł następne złote piórko i zrobił z nim to samo, co z poprzednim. I tak dzień za dniem łabędź znajdował kolejne złote piórko i przypinał je sobie, aż od tego złota stawał się coraz cięższy. Pewnego dnia ciężar był już tak duży, że łabędź zaczął tonąć… Czy ptak się uratował, czy może ktoś mu pomógł tego dowiecie się czytając do końca to mądre opowiadanie.

W drugiej części zajęć Przedszkolaki wykonały przepiękne, śnieżnobiałe łabędzie.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.