Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W środę trzy klasy II zostały zaproszone do biblioteki, żeby razem z nami przywitać wiosnę.

Powitanie wiosny zostało połączone ze zbliżającymi się obchodami Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, które przypada na 2 kwietnia.

Na początku zajęć dzieci poznały zwiastuny wiosny, rozwiązały zagadki obrazkowe oraz rebusy, jak również usłyszały śpiew skowronka, który symbolizuje wiosnę. W drugiej części zajęć poznały kilka baśni Andersena m.in. „Calineczkę”, „Królową Śniegu”, „Skowronka”, oraz „Brzydkie kaczątko”. Dzieci z kółka bibliotecznego razem z Panią Danką z biblioteki szkolnej przygotowały kilka krótkich inscenizacji, w tym m.in. wywiad z panem Andersenem oraz fragment baśni „Calineczka”.

Klasa II A została z nami dodatkowo jeszcze jedną godzinę, na której wykonaliśmy przepiękne łabędzie a inspiracją do tych zajęć była baśń „Brzydkie kaczątko”.

 

Kim jest Wesoły Ryjek wszystkie dzieci wiedziały. Oczywistym było również to, że ma żółwia przytulankę, a jego przygody są naprawdę wesołe. Tym razem Wesoły Ryjek razem z tatą wybrał się po raz  pierwszy do kina. Był tylko mały problem.. Otóż Wesoły Ryjek chciał zabrać ze sobą swojego żółwia, dla którego niestety nie miał biletu. Pomimo tego, że tata miał „gruby portfel” to i tak wskazanym było zabrać jeszcze trochę pieniędzy od mamy, bo nie wiadomo czy taki bilet dla żółwia nie jest przypadkiem droższy. I co w przypadku, kiedy na przykład zabraknie już biletu dla żółwi a zostaną tylko dla słoni – czy żółw będzie musiał udawać słonia? Wątpliwości i pytań było dużo. 

Z przedszkolakami rozmawialiśmy o tym czym jest kino, teatr i jakie są między nimi różnice oraz jak powinniśmy się zachować w tych miejscach. Dzieci dowiedziały się również, że jest coś takiego jak „kino samochodowe” i że było ono jedną z ulubionych rozrywek Flinstonów.

 

Wiadomo doskonale, że dzieci wprost uwielbiają rozwiązywanie zagadek. Dlatego też, kiedy w środę przedszkolaki odwiedziły bibliotekę czekały na nich zagadki te proste i te trudniejsze. Dzieci poznały Detektywa Pozytywkę, który w mig rozwiązał jedną z zagadek. Detektyw Pozytywka przyłapał na kłamstwie Dominika, który przewrócił się podczas jazdy na deskorolce i zdarł sobie skórę na łokciu. Dominik twierdził, bowiem, że taka wywrotka to nic takiego, wystarczyło tylko polizać łokieć i po sprawie. Problem tylko w tym, że takie polizanie własnego łokcia to nie lada wyczyn. Sami spróbujcie. Moje przedszkolaki próbowały, próbowały i próbowały i nic. A Wam się udało?

Bardzo dziękuję chłopcom z grupy Słoneczek za życzenia i prezent z okazji Dnia Kobiet. Było mi szalenie miło.

Na marcowych zajęciach plastycznych ozdabialiśmy inicjał naszego imienia.

W środę 1 marca bibliotekę odwiedziła kolejna grupa dzieci z Przedszkola Publicznego w Studzionce. Tym razem grupa Krasnoludków po raz pierwszy przyszła do biblioteki. Maluchy dowiedziały się co to jest biblioteka i jak łatwo z niej korzystać.

Przedszkolaki poznały przygody Mai, odważnej i bardzo pomocnej dziewczynki, bohaterki książki „Maja na tropie jaja”. Maja pomogła znaleźć jajo, które w pewną burzą noc zwiało papudze z klatki. Podczas swoich przygód poznała różne sposoby przemieszczania się. Dlatego też przygotowałam prezentację dotyczącą środków transportu. Większość z nich dzieci znały ale były i takie, które widziały po raz pierwszy – np. poduszkowiec, czy rikszę.

W drugiej części zajęć przejrzeliśmy mnóstwo ciekawych i kolorowych książek. Największym zainteresowaniem cieszyły się książki interaktywne : Dinozaurologia oraz Smokologia. W których można było dotknąć próbki błony ze skrzydła smoka oraz próbki smoczego pyłu jak również sprawdzić czy jest się prawdziwym mistrzem smokologii a to za sprawą magicznego oka smoka, bowiem kto się w nim przejrzy i zobaczy swoje odbicie ten jest prawdziwym mistrzem smokologii. Wielbiciele dinozaurów mogli dotknąć zrzuconej skóry allozaura, czy zobaczyć jak wygląda sproszkowany róg dinozaura.

Na zakończenie odwiedziliśmy również bibliotekę szkolną.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.