Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W środę 22 lutego bibliotekę odwiedziły dzieci z grupy Jeżyków z Przedszkola Publicznego w Studzionce oraz grupa Słoneczek – stali bywalcy biblioteki. Maluchy dowiedziały się co to jest biblioteka i jak łatwo z niej korzystać, oraz najważniejsze jak bardzo biblioteka się zmieniła – wypożyczając już elektronicznie.

Przedszkolaki poznały przygody Mai, odważnej i bardzo pomocnej dziewczynki, bohaterki książki „Maja na tropie jaja”. Maja pomogła znaleźć jajo, które w pewną burzą noc zwiało papudze z klatki. Podczas swoich przygód poznała różne sposoby przemieszczania sią. Dlatego też przygotowałam prezentację dotyczącą środków transportu. Większość z nich dzieci znały ale były i takie, które widziały po raz pierwszy – np. poduszkowiec, czy rikszę.

W drugiej części zajęć przejrzeliśmy mnóstwo ciekawych i kolorowych książek. Największym zainteresowaniem cieszyły się książki interaktywne : Dinozaurologia oraz Smokologia. W których można było dotknąć próbki błony ze skrzydła smoka oraz próbki smoczego pyłu jak również sprawdzić czy jest się prawdziwym mistrzem smokologii a to za sprawą magicznego oka smoka, bowiem kto się w nim przejrzy i zobaczy swoje odbicie ten jest prawdziwym mistrzem smokologii. Wielbiciele dinozaurów mogli dotknąć zrzuconej skóry allozaura, czy zobaczyć jak wygląda sproszkowany róg dinozaura.

Grupa Słoneczek po powrocie do swojej sali wykonała album „Czarodziejskie pojazdy” i podarowała je bibliotece.

 

Dawno, dawno temu za górami, za lasami, za siedmioma morzami … tak zaczynają się bajki. A ja zacznę tak. Wcale nie tak dawno temu, bo w środę i nie tak całkiem daleko tylko za rzędem regałów bibliotecznych w kolorowej przestrzeni jak co tydzień odbywają się zajęcia kółka bibliotecznego w bibliotece szkoły podstawowej. W tym tygodniu uczestnicy zajęć zostali zaproszeni „na drugą stronę” pomieszczenia do biblioteki publicznej. Poznali przygody Mai, odważnej i bardzo pomocnej dziewczynki, bohaterki książki „Maja na tropie jaja”. Maja pomogła znaleźć jajo, które w pewną burzą noc zwiało papudze z klatki. Podczas swoich przygód poznała różne sposoby przemieszczania się. Dlatego też przygotowałam prezentację dotyczącą środków transportu. Rozmawialiśmy o różnych środkach transportu, o ich przeznaczeniu oraz o miejscach gdzie można je spotkać. Uczestnicy zajęć wymieniali te bardzo znane ale i te mniej znane środki lokomocji. Zaskoczeniem była dla nich riksza.

Dzisiaj 14 luty – Walentynki, dlatego też na zajęciach robiliśmy kartki walentynkowe.

Tym razem przedszkolaki poznały przygody sympatycznego żółwia Franklina, który przekonał się ilu ma wspaniałych prawdziwych przyjaciół. Ważne również było to, że nie tylko w walentynki możemy okazywać, że kogoś lubimy i że jest dla nas ważny bo jest naszym przyjacielem. Bo przecież dzień przyjaciela możemy obchodzić każdego dnia.

 

7 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu i właśnie w tym dniu uczniowie klasy IVb wzięli udział w zajęciach poświęconych tej tematyce. Poznali najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z internetu jak również zagrożenia, które czyhają na nas podczas serfowania po sieci. Obejrzeli również kilka pouczających filmików, które pokazały jak uniknąć niektórych zagrożeń. Na koniec zajęć zostały wykonane plakaty, które utrwaliły zdobytą wiedzę.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.