Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

8 listopada odbyły się drugie zajęcia plastyczne z cyklu „Plastyka dla smyka”, na których wykonaliśmy akwarium.

Niełatwo jest zaproponować książkę młodemu człowiekowi, bywa bowiem, że jest bardziej wymagającym czytelnikiem niż dorosły. Nasi piątoklasiści do takich wymagających należą. Książka musi intrygować od pierwszych stron, akcja wartka, najlepiej jeszcze jakaś dobrze skonstruowana intryga a dodatkowo nadzwyczajne umiejętności bohaterów to już jest całkiem nieźle.

Uczestnikom zajęć zostały zaproponowane książki, w których sensacja goni sensację, jest doskonale skonstruowana intryga a zakończenie jest nieprzewidujące. Dla dziewczyn coś „dziewczyńskiego”, czyli trochę zagadki, mnóstwo uczucia i jeszcze więcej dobrej zabawy.

Spotkanie zaowocowało wypożyczeniami, tak więc można je uznać za udane.

W drugiej części spotkania uczestnicy zajęć wykonali wspaniałe sowy z użyciem starych gazet.

 

Za oknem pochmurnie a u nas gwarno i wesoło. Wyobraź sobie Czytelniku 19 maluchów, które w jednym czasie wypowiadają takie wyrazy jak: chrząszcz, szczebrzeszynianie, Szczuczyn, różowe nóżki itp. Pewnie teraz się uśmiechasz a nam było zwyczajnie wesoło, wszystko dzięki książce „Wierszyki łamiące języki”. Przed wypowiadaniem trudnych słów była gimnastyka buzi i języka a następnie zmaganie się z niełatwymi wyrazami. Najważniejsze, że zabawa była przednia.
Na koniec zajęć – niespodzianka. Dzieci zobaczyły jedną z kilku wyjątkowych książek, które znajdują się w bibliotece, mowa o „Smokologii”. Przedszkolaki dowiedziały się czym zajmuje się smokologia, mogły dotknąć skóry smoka, błony jego skrzydła, czy zobaczyć smoczy pył. W bibliotece jest jeszcze wiele wspaniałych książek ale o nich innym razem.

O tym , że wcale nie jest dobrze być samemu i mieć „święty spokój” przekonały się przedszkolaki poznając historię o borsuku samotniku. Borsuk nie pomógł nikomu kto prosił go o pomoc a kiedy sam znalazł się w potrzebie doświadczył dużo życzliwości od swoich sąsiadów. Tym samym zmienił swoje nastawienie i znalazł prawdziwych przyjaciół.

 

 

 

Elmer to bardzo sympatyczny słoń w kratę, ulubieniec przedszkolaków i nie tylko, pokazuje w bardzo przystępny dla młodego człowieka sposób czym jest przyjaźń i jak o nią dbać.
Dzięki Elmerowi dzieci przekonują się, że każdy z nas jest wyjątkowy i właśnie ta wyjątkowość jest super
Przedszkolaki poznały przygody słonia Elmera, lwa i tygrysa, którzy pewnego dnia spotkali nieszczęśliwego kangura, któremu pomogli uwierzyć w siebie i w to, że "inny" wcale nie znaczy gorszy. Na koniec zajęć dzieci otrzymały karty pracy - Elmera do pokolorowania według wskazanego kodu a następnie musiały odnaleźć identycznego przyjaciela, jeden słoń był zupełnie inny od pozostałych ale za to równie wyjątkowy jak one.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.