Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W czwartek 19 grudnia uczniowie klasy II szkoły Podstawowej przyszli z wizytą do biblioteki. Otrzymali dyplomy i nagrody za udział w konkursie na najładniejszy portret misia Uszatka. Przy okazji dowiedzieli się, jak korzystać z biblioteki, gdzie szukać interesujących książek i jak założyć konto w bibliotece.

 

W piątek nastąpiło podsumowanie konkursu na prace literackie o pluszowym misiu. Klasa III przyszła pod opieką pani Anny Pietrzyk, aby usłyszeć werdykt. Opowiadania i wiersze przez kilka dni wystawione były w bibliotece i każdy czytelnik mógł się z nimi zapoznać. zainteresowanie było spore.

Prace były ocenione pod kątem pomysłu na opowiadanie, rozwoju akcji, ilustracji do opowiadania, posługiwania się rymami w przypadku wiersza oraz staranności wykonania. I w tych kategoriach przyznane zostały wyróżnienia i nagrody. Każdy z młodych autorów otrzymał kolorowy dyplom oraz słodką nagrodę. Uczniowie podarowali bibliotece miły świąteczny prezent i chętnie stanęli do wspólnej fotografii.

Współpracowaliśmy bardzo aktywnie w przygotowaniu i przeprowadzeniu wspaniałej imprezy dla najmłodszych. W sobotę 7 grudnia do sali Ośrodka Kultury przybył Mikołaj,który wręczał wszystkim dzieciom piękne prezenty. Program artystyczny – piosnki o zimie, prezentach i Mikołaju przygotowali młodzi wokaliści, którzy ćwiczą intensywnie pod okiem Renaty Zborowskiej również w pomieszczeniu biblioteki w Wiśle Małej. Przy tych piosenkach dzieci świetnie się bawiły. Migawki z tego wydarzenia można obejrzeć na zdjęciach. Były i indywidualne zdjęcia z Mikołajem, ale mamy też grupowe. Impreza na długo zapisze się w pamięci wszystkich obecnych.

Informujemy, że Filia Wisła Mała w dniach 24-31 grudnia 2019 r. będzie nieczynna.

Z okazji Dnia Pluszowego Misia czytaliśmy w szkole Podstawowej w Wiśle Małej opowiadania o misiu Uszatku. W klasie II dzieci otrzymały obrazki z tym bohaterem oraz zadanie narysowania portretu bohatera. Po kilku dniach do biblioteki dotarły prace dzieci i zostały wyeksponowane na tablicy. 
Uczniowie klasy III napisali opowiadania, których bohaterem był pluszowy miś. Prace te również dotarły do biblioteki w celu wyłonienia najlepszych i najciekawszych. Na razie zostały ładnie wyeksponowane. Za kilka dni podany zostanie dzieciom werdykt. Dla autorów wyróżnionych prac przewidziane są słodkie nagrody. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.