Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W piętek 29 maja  bibliotekę w Wiśle Małej odwiedzili uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej nr 13 w Wiśle Małej.

Zajęcia rozpoczęliśmy od poznania głównej bohaterki bajki  pt „Rower Walentynki” – dziewczynki o ogromnym sercu, która każdemu chciała pomóc. Licząc do dziewięciu, dotarliśmy  wraz z bohaterką opowieści do jej zaskakującego finału. Bajka – wyliczanka z pięknymi, barwnymi ilustracjami bardzo podobała się dzieciom. W związku z tym, że uczestnicy zajęć obdarzeni są wyjątkowymi zdolnościami aktorskimi przy pomocy pacynek odegraliśmy małe przedstawienie. Każde dziecko chciało choć przez chwilę być aktorem.   Pod koniec zajęć dzieci zobaczyły szczególne książki. Były to książki interaktywne, trójwymiarowe, książki jakich jeszcze nigdy nie widzieli. Najważniejsze, że wyszli z zajęć uśmiechnięci i zadowoleni, mam nadzieję, że już wkrótce znowu się spotkamy.

W spotkaniu udział wzięło 16 uczniów.

Wielkimi krokami zbliża się XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Cała Polska czyta w bibliotekach”. W  dniach od 30 maja do 6  czerwca w całej Polsce odbywać się będą różne imprezy poświęcone obchodom Tygodnia Czytania Dzieciom. W naszej bibliotece już zaczęliśmy obchody tego święta.

W czwartek 28 maja bibliotekę w Wiśle Małej oraz czytelników biblioteki szkolnej przy Szkole Podstawowej nr 13 w Wiśle Małej odwiedziła poetka Pani Maria Słomak-Sojka

Pani Maria opowiedziała dzieciom o sobie, o tym jak postrzega świat wokół niej, przeczytała kilka wierszy Konopnickiej,  Brzechwy i Tuwima. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, opowiadając o swoich spostrzeżeniach oraz odpowiadając na pytania naszego Gościa.

W spotkaniu udział wzięło 54 uczniów.

Z okazji zbliżające się święta „Dnia Mamy” biblioteka zorganizowała warsztaty plastyczne dla najmłodszych. 18 maja  bibliotekę w Wiśle Małej odwiedziły przedszkolaki. Podczas zajęć tworzyliśmy z masy solnej cuda, które po wyschnięciu zostaną pomalowane farbami i wręczone Mamom z okazji ich święta. Na efekty nie było trzeba długo czekać. Dziękuję dzieciom za zaangażowanie oraz paniom nauczycielkom za pomoc.

W zajęciach udział wzięło 24 przedszkolaków.

Sejm RP ogłosił rok 2015 Rokiem Jana Pawła II. W tym roku bowiem minęła 10-ta rocznica jego śmierci oraz 95-ta rocznica urodzin Karola Wojtyły.

W związku z tym 22 maja zorganizowana została lekcja biblioteczna, w której udział wzięli uczniowie klasy VI SP nr 13 w Wiśle Małej. Zajęcia zostały przygotowane oraz przeprowadzone przez instruktora Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie  - panią Jolantę Kalafarską.

Uczniowie poznali twórczość Karola Wojtyły, wysłuchali barwnych opowieści o jego życiu, anegdot oraz różnych ciekawostek.

Mam nadzieję, że zajęcia należały do tych, które uczniowie zapamiętają na długo.

 W zajęciach udział wzięło 20 uczniów.

Z okazji XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek bibliotekę w Wiśle Małej odwiedziły dzieci przedszkola przy Szkole  Podstawowej nr 13 w Wiśle Małej oraz dwie dziewczyny z wymiany studenckiej, które na co dzień studiują w Hongkongu. Bardzo miło było nam gościć Nini i Sybil.

Tym razem biblioteka zaproponowała zajęcia warsztatowe z wykorzystaniem masy solnej. Na efekty nie było trzeba długo czekać. Dziękuję dzieciom za zaangażowanie oraz paniom nauczycielkom jak również Nini i Sybil za pomoc.

W zajęciach udział wzięło 19 uczniów.

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.