Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Z okazji XI Tygodnia Bibliotek bibliotekę w Wiśle Małej odwiedzili uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej nr 13 w Wiśle Małej. Większość dzieci jest stałymi czytelnikami naszej biblioteki ale wśród odwiedzających znaleźli się i tacy, którzy w bibliotece znaleźli się po raz pierwszy. W porównaniu z ich biblioteką szkolną – biblioteka publiczna wydała się im miejscem z ogromem książek. Jak to dzieci miały mnóstwo pytań o książki, bibliotekę a nawet o zainteresowania bibliotekarki Smile

Uczniowie wyszli z biblioteki zadowoleniu i usatysfakcjonowani a niektórzy z nich z książką „pod pachą”. Mam nadzieję, że Ci z nich, którzy odwiedzili bibliotekę po raz pierwszy szybko tu wrócą Smile

7 marca – trzecie spotkanie cyklu zajęć plastycznych dla najmłodszych czytelników naszej biblioteki, na których dzieci czytały bajkę pt. „Rower Walentynki” dzięki teatrzykowi obrazkowemu Kamishibai. Następnie na specjalnych kartach tworzyły wspólną bajkę pt. „Moja przygoda w Zoo”. Każde dziecko miało za zadanie stworzyć obrazek przedstawiający jedno wybrane zwierzątko w zoo. Kiedy wszystkie prace były już skończone znalazły się w naszym teatrzyku i autorzy poszczególnych obrazków opowiadali jakie przygody czekały na nich przy poszczególnych domownikach naszego zoo. Nie zabrakło słonia, żyraf, tygrysa, ptaków a nawet groźnych stworów z dużymi oczami czających się w ogromnych jaskiniach.

21 marca – kolejne spotkanie małych artystów i sympatyków „robienia czegoś z niczego”, na którym motywem przewodnim było koło a to za sprawą techniki jaką posługiwali się nasi artyści. Orgiami płaskie na bazie koła z wykorzystaniem książek pani Doroty Dziamskiej.

W drugim tygodniu ferii odbyły się zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Uczestnicy zajęć tworzyli broszki z wełny  czesankowej metodą filcowania na mokro, oraz tworzyli zakładki do swoich ulubionych książek z wykorzystaniem różnych materiałów. Po skończonych warsztatach z rękodzieła na chętnych uczestników zajęć czekały jeszcze kolorowanki oraz gry planszowe i puzzle.

 

 

21 lutego rozpoczął się cykl zajęć plastycznych dla najmłodszych czytelników naszej biblioteki. Zajęcia będą odbywały się regularnie w każdy  piątek od godziny 14:30 i trwać będą około 1 godziny zegarowej.

Na pierwszych zajęciach dzieci tworzyły figurki przestrzenne z masy solnej. Po skończonej pracy do ich dyspozycji były gry planszowe oraz kolorowanki.


28 lutego – drugie spotkanie, na którym dzieci nadawały życia swoim figurkom z masy solnej kolorowymi farbami. Uczestnicy zajęć, którzy w szybkim tempie uporali się z figurkami otrzymali arkusze ze wzorami do kolorowania farbami.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.