A- A A+
Z okazji Dnia Pluszowego Misia czytaliśmy w szkole Podstawowej w Wiśle Małej opowiadania o misiu Uszatku. W klasie II dzieci otrzymały obrazki z tym bohaterem oraz zadanie narysowania portretu bohatera. Po kilku dniach do biblioteki dotarły prace dzieci i zostały wyeksponowane na tablicy. 
Uczniowie klasy III napisali opowiadania, których bohaterem był pluszowy miś. Prace te również dotarły do biblioteki w celu wyłonienia najlepszych i najciekawszych. Na razie zostały ładnie wyeksponowane. Za kilka dni podany zostanie dzieciom werdykt. Dla autorów wyróżnionych prac przewidziane są słodkie nagrody. 

W poniedziałek 25 listopada odbyły się Warsztaty Florystyczne. Biblioteka była współorganizatorem tego przedsięwzięcia. Zajęcia prowadziła florystka pani Joanna Koterba, z pracowni "Bukiecik" w Pawłowicach. Udział wzięło 37 pań i 15 dzieci. Powstały piękne wieńce i stroiki adwentowe oraz lampiony.

We wtorek 12 listopada w Szkole Podstawowej w Wiśle Małej odbyło się spotkanie autorskie z panią Barbarą Solarską. Wzięli w nim udział uczniowie klas VII i VIII. Pani Barbara Solarska opowiadała o tym, jak przygotowuje się do napisania książki, pokazała przyniesione przez siebie egzemplarze oraz przeczytała też kilka swoich wierszy. Mówiła o swoich zainteresowaniach pozaliterackich.

Z okazji  Światowego Dnia pluszowego Misia odbyło się spotkanie z uczniami klas 0, I, II i III. Dzieci słuchały historii Misia Uszatka, opowiadały na pytania o jego postać. Uczniowie klasy III napisały opowiadania, których bohaterami były misie. W przyszłym tygodniu w bibliotece nastąpi rozstrzygnięcie tego konkursu i przyznane zostaną nagrody.

 

1. Nowa wystawa obrazów - prace Anny Stoszek - Szroborz (w tle wystawa książek - nowości wydawnicze - kontynuacje)
2. Mała wystawa książek poświęconych miejscowościom w pobliżu Pszczyny
3. Warsztaty florystyczne
 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.