Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

23 sierpnia 2019r.: Dr hab. Marian Małecki: "I Powstanie Śląskie - punkt widzenia"

More...
Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 7.09.2019r.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

„Tropy i ślady”, „Maszyny latające”, „Smokologia” i wiele innych ciekawych książek było przedmiotem zajęć przygotowanych dla dzieci z klasy I. Część pierwszaków była w bibliotece po raz pierwszy i wierzcie mi, że słowa „Ale wieeelka biblioteka” wypowiedziane z oczami „biegającymi” po całym niezbyt dużym pomieszczeniu wywołało mój uśmiech. Na początku zajęć dzieci zobaczyły jak wiele ciekawych książek znajduje się w bibliotece. Wśród najchętniej przeglądanych znalazły się pozycje interaktywne: „Smokologia”, czy „Dinozaurologia”. Uczniowie poznali dwa opowiadania dzięki teatrzykowi kamishibai, było to ich pierwsze spotkanie z taką prezentacją opowieści.

Na majowych zajęciach wykonaliśmy rozkładane laurki 3D.

Wiosna w kalendarzu, wiosna za oknem i wiosna w naszej bibliotece. Zapraszam do oglądania wystawki wiosennych prac.

Tym razem wykonaliśmy pisklaki.

 

Święta całkiem blisko, dlatego też tym razem robiliśmy kurczaka z ruchomymi oczami.

 

21 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową dlatego też w czwartek 16 marca zostały zorganizowane zajęcia dla uczniów klasy VI przybliżające tę trudną, ale jakże istotną kwestię. Zajęcia przeprowadziła instruktor MPBP w Pszczynie – Jolanta Kalafarska.

Spotkanie zostało oparte o fragmenty książki Renaty Piątkowskiej „Hebanowe serce”. Młodzież poznała losy Omenki, małego chłopca którego rodzice sprzedali wszystko, co mieli by kupić bilety i uciec z kraju pogrążonego wojną do bezpiecznych europejskich portów. Niestety w podróż wyrusza tylko chłopiec z mamą, ponieważ dla trzech osób nie starcza im pieniędzy.

Poruszone zostały trudne tematy: tolerancja, empatia, imigracja, uchodźca, wojna, rasizm, agresja.

Mam nadzieję, że to spotkanie pozostanie na długo w sercach i głowach tych młodych ludzi.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.