Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Za nami przedostatnie zajęcia plastyczne dla najmłodszych użytkowników naszej biblioteki. Tym razem wykonaliśmy kraby i zakładki do książek – sowy.

Przed nami XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, który rozpoczyna się 3 czerwca i trwa do 10 czerwca, w tym roku pod hasłem „Czytanie zbliża” i właśnie z okazji tego szczególnego tygodnia bibliotekę odwiedziły przedszkolaki. Niektórzy są już stałymi czytelnikami inni w bibliotece pojawili się po raz pierwszy. Specjalnie dla nich zostały przygotowane wyjątkowe książki, które rozbudziły ich wyobraźnię i chęć zabrania książek do domu (mam nadzieję, że niedługo pojawią się ze swoimi rodzicami i zabiorę ze sobą którąś z tych szczególnych książek). Maluchy poznały dzisiaj przygody przesympatycznej dziewczynki o imieniu Walentynka, która wszystkim napotkanym zwierzętom pomagała dotrzeć do wyznaczonego celu. Oprócz opowieści była jeszcze zabawa pacynkami, a na koniec zajęć każde dziecko otrzymało pamiątkową zakładkę do książki z informacją kiedy można odwiedzić naszą bibliotekę. Mam nadzieję, że niebawem znowu się spotkamy.
Dziękuję dzieciom za prześliczną laurkę.
Dziękuję również strażakom za udostępnienie krzeseł.

 

„Tropy i ślady”, „Maszyny latające”, „Smokologia” i wiele innych ciekawych książek było przedmiotem zajęć przygotowanych dla dzieci z klasy I. Część pierwszaków była w bibliotece po raz pierwszy i wierzcie mi, że słowa „Ale wieeelka biblioteka” wypowiedziane z oczami „biegającymi” po całym niezbyt dużym pomieszczeniu wywołało mój uśmiech. Na początku zajęć dzieci zobaczyły jak wiele ciekawych książek znajduje się w bibliotece. Wśród najchętniej przeglądanych znalazły się pozycje interaktywne: „Smokologia”, czy „Dinozaurologia”. Uczniowie poznali dwa opowiadania dzięki teatrzykowi kamishibai, było to ich pierwsze spotkanie z taką prezentacją opowieści.

W piątek 25 maja biblioteka zorganizowała zajęcia dla klasy VI dotyczące gwary śląskiej.

W przygotowaniu zajęć bardzo pomocnym okazały się książki Marka Szołtyska (w bibliotece jest ich dość sporo, wszystkich chętnych zapraszam do wypożyczenia) oraz bardzo ciekawy Ilustrowany słownik śląsko-polski, polsko-śląski nie tylko dla dzieci. Na początek krzyżówka, niby prosta ale nie do końca. Kolejny punkt to powiedzonka śląskie „Skocz mi na pukel!” czy „Mosz ta gymba na jedne umycie”. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się również jakie na Śląsku dawniej były popularne wyliczanki podczas różnych gier i zabaw no i oczywiście, jakie były popularne zabawy – trąbka z mlycza czy granie na trowie, a w zimie – zjeżdżanie na waszbrecie. Było jeszcze kilka ciekawych zadań do rozwikłania.

 

 

Na majowych zajęciach wykonaliśmy rozkładane laurki 3D.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.