A- A A+

Uprzejmie informujemy, że Filia Wisła Mała będzie nieczynna 18 marca 2019r.

Za utrudnienia przepraszamy.

Uprzejmie informujemy, że w związku z remontem, Filia Wisła Mała będzie nieczynna 26 lutego 2019r.

Za utrudnienia przepraszamy.

Informujemy, że 8 lutego (piątek) biblioteka w Wiśle Małej będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

1. Rozpoczynamy drugą odsłonę konkursu na nadanie tytułu wybranym zdjęciom z książką z tle. W pierwszej odsłonie wzięło udział 5 osób. Nagrodę otrzymują: Kuba P. i Daria P. Rezultaty konkursu obejrzeć można przed wejściem do biblioteki.
2. Jeszcze do 18 lutego można wziąć udział w konkursie na dopasowanie wybranych obrazów Moniki Balcar - Konieczny do przeczytanej przez siebie książki. W przyszłym dniu nastąpi otwarcie nowej wystawy. I znów zaproszę Państwa do wspólnej zabawy w odszukanie w przeczytanych książkach motywów widocznych na obrazach.
3. Szukam chętnych w różnym wieku do wzięcia udziału w warsztatach recytatorskich, teatralnych i wokalnych. Uczestnicy warsztatów zostaną zaproszeni do występów na koncertach poetycko - muzycznych w Pszczyńskim Centrum Kultury. Zajęcia prowadzone będą indywidualnie lub w małych grupach po uprzednim umówieniu się. Zapraszam tylko te osoby, które są zainteresowane stałą współpracą ze mną.
4. Ponieważ wystawa książek godnych polecenia bardzo się spodobała czytelnikom, będę zmieniać i uzupełniać codziennie. Miło będzie, jeśli Państwo zaproponują swoje typy na wystawę.
 

Konkurs 1.

Na tablicy z tytułem „Karnawał z książką” (w późniejszym czasie będzie zmiana tytułu na „Zima z książką”, „Ferie z książką”, „Wiosna z książką” itd.) znajdują się zdjęcia. Spróbuj nadać tytuł wybranemu przez siebie zdjęciu. Najładniejsze tytuły zostaną nagrodzone słodką niespodzianką.

 Konkurs 2.

W bibliotece trwa wystawa obrazów. (po każdorazowej zmianie wystawy konkurs trwał będzie nadal) Zadanie konkursowe dla czytelników: Do jakiej książki wybrany obraz mógłby być ilustracją? Dla osób, które wezmą udział w konkursie przewidujemy nagrody w postaci słodkiej niespodzianki.

 Konkurs 3.

Czytelnik miesiąca/kwartału/ półrocza/ roku

Dla najbardziej aktywnych czytelników przewidziane są nagrody i wyróżnienia w postaci dyplomu i drobnego upominku.

 

Propozycja zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych:

Warsztaty recytatorsko – teatralno – wokalne od 11 lutego 2019 r. Chętnych do u działu zapraszam do zgłaszania się w bibliotece w dniach i godzinach otwarcia do 8 lutego.

Terminy spotkań zostaną uzgodnione indywidualnie z osobami, które się zgłoszą.

W programie zajęć proponuję ćwiczenia z tekstami poetyckimi, przygotowywanie recytacji wierszy, interpretację utworów poetyckich, scenki teatralne, śpiewanie piosenek i inne czynności związane z prezentowaniem się na scenie. Proponuję pracę w niewielkich grupach wiekowych. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych, którzy chcieliby sprawdzić swoje umiejętności i możliwości.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.