A- A A+

W bibliotece przygotowujemy się na dzień, w którym już będzie można się spotykać wśród książek. Między innymi jesteśmy prawie gotowi do wręczenia nagród i wyróżnień dzieciom z oddziału "0", które przystąpiły do dwóch konkursów plastycznych, będących rezultatem lekcji bibliotecznej z 13 lutego. Na razie tylko na stronie facebookowej można obejrzeć wystawę tych prac. Wszystkie obrazki są piękne, a książeczki niemal profesjonalne!

 9 marca w ośrodku kultury w Wiśle Małej odbył się koncert „Z życzeniami dla Was”. Był on dedykowany mieszkańcom Wisły małej i okolic, a w szczególności kobietom z okazji przypadającego w niedzielę Dnia Kobiet. Przez prawie trzy tygodnie można było odbierać w bibliotece bezpłatne wejściówki.

Dzięki zaangażowaniu pani radnej Marty Wojciechowskiej – Smolarz scena w Ośrodku nabrała bardzo estetycznego wyglądu. Koncert nabrał również niebanalnego charakteru dzięki hojności pana radego Janusza Orlika, dzięki któremu każda z pań otrzymała przed rozpoczęciem koncert pięknego tulipana.

O nagłośnienie zadbał pan Piotr Czekaj, w sprawach organizacyjnych pomogła pani Urszula Wyroba. Nad całością czuwała Renata Zborowska – scenariusz, reżyseria.

Przed gośćmi wystąpili:

Zespól taneczny AKS z Pszczyńskiego UTW

Zespól wokalny „Trzynastka” z Pszczyńskiego UTW

Oliwia Rozmus i Maciej Wilczek – przedstawiciele grupy wokalistów z „13” w Pszczyńskim Centrum Kultury

Recytatorzy z tej samej grupy: Karina Bieszczad, Elżbieta Jasińska i Michał Pudełko

Jadwiga Szymik – laureatka konkursu na Ślązaczkę Roku z 2017r.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, a występującym za doskonałe wykonania przygotowanych punktów programu.

 

1. Spotkanie Czytelniczek Roku" 
17 lutego osoby, które w ubiegłym roku otrzymały tytuły "Czytelników miesiąca" spotkały się w bibliotece przy kawie. Zaproszonych zostało sześć najbardziej wyróżniających się czytelniczek. Wszystkie z rąk pani dyrektor otrzymały listy gratulacyjne i drobne sympatyczne upominki. 
2. Spotkanie z ciekawym człowiekiem
Do biblioteki przyjechała pani Jadwiga Szymik, laureatka konkursu na "Ślązaczkę roku 2017". Na spotkanie przyszli uczniowie trzech klas szkoły. Dzieci usłyszały wiele ciekawych informacji dotyczących śląskich tradycji, historii, poznały niektóre śląskie słówka. Spotkania pani Jadwigi Szymik z pozostałymi uczniami w czwartek 27 lutego. 
 
1. W czwartek na spotkanie z "Ciekawym Człowiekiem" - panią Jadwigą Szymik - laureatką konkursu "Po naszemu czyli po śląsku" z 2017 roku - przyszły kolejne klasy. Tym razem pani Jadwiga opowiadała głównie o historii Śląska, o dziejach gwary śląskiej, przedstawiając ciekawe legendy i wydarzenia związane z naszym regionem. Uczniowie bogacili tez swoje słownictwo gwarowe. Łącznie w ośmiu spotkaniach wzięło udział ponad 150 osób (uczniowie i nauczyciele).
2. Kolejna wystawa obrazów malarzy związanych z Pszczyną. Po raz drugi obejrzeć można prace pani Moniki Balcar - Konieczny z grupy malarzy AMEIA Pro Art Pless, laureatki wielu prestiżowych nagród i wyróżnień w ogólnopolskich konkursach malarzy - amatorów. Proponuję podziwianie 10 obrazów i zabawę - konkurs na nadanie najbardziej trafnego oryginalnego tytułu wybranej pracy. 
3. Kolejna wystawa książek przed zbliżającym się Dniem Kobiet - "Trudne życie kobiet".
4. Koncert dla mieszkańców Wisły małej i okolic - Z życzeniami dla Was"- w poniedziałek 9 marca o 18.00

Uprzejmie informujemy, że Filia Wisła Mała w dniu 21.02.2020r. (piątek) będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.