Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Trzecie zajęcia już za nami. Tym razem projektowaliśmy origami płaskie na bazie koła.

Drugie zajęcia z cyklu "Plastyka dla smyka" za nami. Tym razem malowaliśmy kamienie.
Dzięki kolorowym, neonowym oraz brokatowym farbom firmy Bambino nasze kamienie ożyły.
Sami zobaczcie. A Wy co robicie z kamieniami?

Dziękujemy Firmie St.Majewski, która podarowała nam farby.

Klasa III razem z Panią Jolą wzięła udział w zajęciach przeprowadzonych w oparciu o książkę Rafała Witka – ”Maja na tropie jaja”.
Uczestnicy zajęć zapoznali się z treścią książki, rozwiązali krzyżówkę – wykreślankę oraz odpowiedzieli na pytania dotyczące treści. Każdy z uczniów narysował jedną rzecz, która kojarzy mu się z podróż, pokazał kolegom i powiedział co to jest. Rozmawialiśmy o środkach transportu, którymi poruszamy się podczas podróży. Dzieci zobaczyły kilka zdjęć pojazdów z łatwością wymieniając ich nazwy. Tylko jeden pojazd sprawił im trudność – była to riksza – pojazd kołowy napędzany siłą ludzkich mięśni.


 Rozmawialiśmy również o tym, co przyda nam się podczas podróży. Dzieci wymieniały plecaki, walizki, peleryny, kremy z filtrem nie zabrakło też paszportów, czy pieniędzy. Dowiedzieli się również o książce, która zawiera mapy oraz informacje o miejscach, które warto zobaczyć – mowa oczywiście o przewodniku turystycznym.


Na zakończenie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem zebranych w drodze do biblioteki liści. Tematem pracy było wykonanie papugi.
Dla tych, którzy nie znają treści książki ”Maja na tropie jaja” dodam, że papuga jest obok Mai główną bohaterką, bo to jej zwiało jajo. 

Z początkiem października rozpoczynamy cykl zajęć plastycznych dla naszych najmłodszych czytelników. Zajęcia odbywać się będą w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca.

5 październik – kolorowe stonogi z rolek po papierze toaletowym. Następne zajęcia 19 października a na nich … a to już niespodzianka

Z początkiem lipca rozpoczęły się zajęcia plastyczne dla dzieci.

6 lipca – „Krajobraz morski” – Pierwszy wakacyjny dzień naszych zajęć minął bardzo szybko. Tworzyliśmy krajobraz morski. Najpierw usypywaliśmy plaże z prawdziwego, plażowego piachu, następnie domalowaliśmy wspaniale morze a na koniec na naszych pracach pojawiła się latarnia morska. Po wspólnym sprzątaniu gra planszowa "Węże i drabiny"

9 lipca – „Kolorowe pojemniki” – Tym razem nasza wyobraźnia pomogła nam stworzyć wspaniałe pojemniki. Ozdabialiśmy słoiki plasteliną i koralikami. Pięknie ozdobione będą służyć jako wazoniki czy przybornik na kredki. Na koniec zajęć malujemy i kolorujemy... a końca nie widać.

13 lipca – „Koraliki PYSSLA” – Trzecie nasze spotkanie upłynęło nam bardzo kolorowa, a to za sprawą koralików PYSSLA.

16 lipca – „Masa solna i ciastolina w roli głównej” – Ostatnie nasze zajęciach. Małych twórców było aż 10 w przedziale wiekowym 2,5 - 11 lat. Tworzenie z masy solnej w połączeniu z kolorową ciastoliną bardzo się podobało. Na koniec zajęć magiczne kredki COLORIX 3 w 1. Magia tych fantastycznych kredek polega na tym, że mogą być zwykłymi kredkami, po roztarciu- pastelami, a w kontakcie z wodą - farbami. Najważniejsze, że uczestnikom zajęć się podobały.

Łącznie w zajęciach udział wzięło 28 dzieci.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.