Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W związku z Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci została przeprowadzona lekcja biblioteczna. Uczniowie zaproszeni zostali do korzystania z biblioteki i zachęcani do czytania książek. Następnie została przez panią bibliotekarkę odczytana „Bajka o brzydkim misiu” pochodzącą z książki Ewy Nowak „Wszystko, tylko nie mięta”. W trakcie lektury dzieci tworzyły wizerunek misia narysowanego na brystolu. Po pracy plastycznej dzieci wypowiadały się o postawach bohaterów i ich uczuciach. Później każdy z uczestników zajęć przedstawił swojego pluszowego misia i opowiadał jego historię. Pani bibliotekarka przedstawiła inne książki, których bohaterem jest miś. Na zakończenie spotkania dzieci podpisały się pod pracą plastyczną i wręczyły plakat dla biblioteki, aby ten uświetnił wystrój. W nagrodę dzieci otrzymały „słodką” niespodziankę. Zajęcia przebiegały w sympatycznej i miłej atmosferze, a dzieci potrafiły wzorowo współpracować w grupie.
Biblioteka w Wiśle Wielkiej składa podziękowanie pani kierownik świetlicy Mirosławie Uszok za zaproszenie i pomoc w przeprowadzeniu lekcji bibliotecznej.

Informujemy, że Filia Wisła Wielka ma nowe godziny otwarcia.

 

Poniedziałek -
Wtorek 10:00-15:00
Środa 12:00-17:00
Czwartek 12:00-17:00
Piątek 12:00-17:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W sobotę 13.02.2016 r. w Wiśle Wielkiej w Filii Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie została otwarta wyremontowana część dziecięca placówki. Nowe meble ofiarowała Bibliotece firma Meblik.

W grudniu 2015 r. roku bibliotekarka, Aleksandra Sobańska nawiązała współpracę z firmą Meblik, produkującą meble dla dzieci i młodzieży. W styczniu bieżącego roku wykonano projekt nowej aranżacji wnętrza, pomieszczenie pomalowano, a początkiem lutego Meblik przekazał Bibliotece potrzebne sprzęty i akcesoria dekoracyjne, m.in. regały, stoliki, biurka o łącznej wartości prawie 13 tysięcy zł.

W uroczystym otwarciu wzięli udział mieszkańcy Wisły Wielkiej, pracownicy Biblioteki, przedstawiciele rady sołectwa, Katarzyna Nadskakólska – przedstawicielka Meblika, inni zaproszeni goście. Krótką przemowę wygłosiła dyrektor MPBP w Pszczynie, Teresa Musik oraz gość honorowy, I Zastępca Burmistrza Pszczyny Barbara Sopot-Zembok.

Po części oficjalnej odbyła się gra dla dzieci Wyprawa po skarb – jej uczestnicy, aby dostać się do skrzyni pełnej skarbów, musieli odszukać ukrytą w piasku wiadomość, zmierzyć się z indiańskim tańcem plemiennym Uga-Buga, znaleźć zagubione przez piratów monety, złamać tajny szyfr. W grze wzięło udział ponad 50 dzieci.

W Filii odbywają się liczne zajęcia i warsztaty dla dzieci i młodzieży, m.in. Klub Detektywów, Planszowice, Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci Mały Czytacz. Tym bardziej cieszy fakt, że dzieci będą mogły przebywać w odremontowanym pomieszczeniu wyposażonym w piękne, nowoczesne meble.

 


Informujemy, że Filia Wisła Wielka będzie otwarta w każdy piątek w godzinach: 9:00-16:30.

Za utrudnienia przepraszamy.

Aleksandra Sobańska została nagrodzona w konkursie "Nastoletnie wyzwanie a książkowe wspomaganie" w kategorii "Pozaszkolni sympatycy czytelnictwa”. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Oczytanych Małolatów „Smakosz Literacki” w Sanoku, przy wsparciu finansowym Powiatu Sanockiego i medialnym - miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Na co dzień Aleksandra Sobańska prowadzi w bibliotece Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci "Mały Czytacz" oraz Klub Detektywów w Filii Wisła Wielka.

Serdecznie gratulujemy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.