Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Od października wznowiona została działalność Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci „Mały Czytacz”. Spotkania odbyły się 10.10, 17.10 oraz 24.10. Podczas zajęć realizowany był program Czytam sobie w bibliotece (opracowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej).

Uczestnicy spotkań czytali trzy książki: Maję na tropie jaja, Szarkę i Apollo 11: o pierwszej wyprawie na księżyc. Lekturze każdej z książek towarzyszyły liczne atrakcje. Podczas pierwszych zajęć mali odkrywcy udali się wraz z Mają w podróż, by odnaleźć zagubione jajo, przygotowali własne walizki i poszukiwali skarbów. Wraz z Szarką 17. października śledzili tropy zwierząt, wykonali skarpetkowe pacynki, uczestniczyli w zabawie w młode wilczki. Z kolei w zeszłym tygodniu jako astronauci zastanawiali się co lub kto mieszka na księżycu, badali księżycowe powierzchnie i stawiali pierwsze kroki w przestworzach!

W zajęciach uczestniczyło łącznie 40 dzieci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przez całe wakacje (od 4 lipca do 25 sierpnia) w Filii Miejsko-Powiatowej Biblioteki w Pszczynie w Wiśle Wielkiej odbywały się warsztaty filmowe w ramach projektu Kręcę z Czytaczem. Podczas organizowanych w każdy wtorek zajęć, uczestnicy pod opieką bibliotekarza nakręcili siedem krótkometrażowych filmów dotyczących bezpieczeństwa dzieci w Internecie : „Czytacz i komputer”; „Czytacz i gry”; „Czytacz odrabia lekcje”, „Czytacz słucha muzyki”, „Czytacz poznaje przyjaciół”, „Czytacz i wirus”, „Czytacz i uzależnienie”.

Filmy w październiku i listopadzie zostaną wyświetlone w klasach I-III szkół podstawowych powiatu pszczyńskiego podczas specjalnych projekcji filmowych połączonych z konkursem „Czy znasz Czytacza?”.

Projekt Kręcę z Czytaczem realizowany jest w ramach programu Bezpiecznie Tu i Tam Fundacji Orange. Więcej informacji o programie Bezpiecznie Tu i Tam można znaleźć na stronie Fundacji Orange: www.fundacja.orange.pl.

 

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie Filia Wisła Wielka serdecznie zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6-13 lat na bezpłatne warsztaty filmowe w ramach projektu Kręcę z Czytaczem. Przez wakacje podczas cotygodniowych zajęć, organizowanych w bibliotece w Wiśle Wielkiej uczestnicy pod opieką bibliotekarza nakręcą siedem krótkometrażowych filmów, których głównym bohaterem będzie biblioteczna maskotka żyrafa, imieniem Czytacz. Tematyka filmów będzie dotyczyła bezpieczeństwa dzieci w Internecie – Czytacz, ucząc się korzystać z komputera, pozna w Internecie nowych przyjaciół, zawalczy z potworami czyhającymi na najmłodszych w grach komputerowych, zmierzy się z groźnym wirusem, Psujkiem i jego kompanią…
Warsztaty odbywać się będą w każdy letni wtorek (począwszy od 7 lipca) o godzinie 13.00.
Projekt Kręcę z Czytaczem realizowany jest w ramach programu Bezpiecznie Tu i Tam Fundacji Orange. Szczegółowe relacje z poszczególnych warsztatów będą udostępniane na profilu filii na Facebooku – Biblioteka Wisła Wielka. Więcej informacji o programie Bezpiecznie Tu i Tam można znaleźć na stronie Fundacji Orange: www.fundacja.orange.pl.

Podczas VII Ogólnopolskiego Kongresu Kobiet w Warszawie zostały wręczone nagrody w IV Konkursie Stypendialnym imienia Olgi Rok. Kapitału Funduszu Wieczystego nagradza bibliotekarki działające aktywnie na rzecz lokalnych społeczności. Wyróżnienie w konkursie otrzymała pracownica Filii w Wiśle Wielkiej, Aleksandra Sobańska.

Gratulujemy!

W piątek 29.05 pięć trzyosobowych drużyn zmierzyło się z grą opracowaną przez Wydawnictwo Media Rodzina na podstawie książki szwedzkich mistrzów kryminału Pax. Pal przekleństwa. Dzieci musiały m.in.:

- odnaleźć Paxa;

- odszukać tajny symbol;

- złamać kod;

- wymyślić zaklęcie.

 

Wygrała drużyna Pogromcy Paxów, czyli Szymon, Michał oraz Daniel. Zwycięzcom wręczono ufundowane przez Media Rodzina książki i latarki. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe ołówki.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.