Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Informujemy, że Filia Wisła Wielka będzie otwarta w każdy piątek w godzinach: 9:00-16:30.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

W sobotę 13.02.2016 r. w Wiśle Wielkiej w Filii Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie została otwarta wyremontowana część dziecięca placówki. Nowe meble ofiarowała Bibliotece firma Meblik.

W grudniu 2015 r. roku bibliotekarka, Aleksandra Sobańska nawiązała współpracę z firmą Meblik, produkującą meble dla dzieci i młodzieży. W styczniu bieżącego roku wykonano projekt nowej aranżacji wnętrza, pomieszczenie pomalowano, a początkiem lutego Meblik przekazał Bibliotece potrzebne sprzęty i akcesoria dekoracyjne, m.in. regały, stoliki, biurka o łącznej wartości prawie 13 tysięcy zł.

W uroczystym otwarciu wzięli udział mieszkańcy Wisły Wielkiej, pracownicy Biblioteki, przedstawiciele rady sołectwa, Katarzyna Nadskakólska – przedstawicielka Meblika, inni zaproszeni goście. Krótką przemowę wygłosiła dyrektor MPBP w Pszczynie, Teresa Musik oraz gość honorowy, I Zastępca Burmistrza Pszczyny Barbara Sopot-Zembok.

Po części oficjalnej odbyła się gra dla dzieci Wyprawa po skarb – jej uczestnicy, aby dostać się do skrzyni pełnej skarbów, musieli odszukać ukrytą w piasku wiadomość, zmierzyć się z indiańskim tańcem plemiennym Uga-Buga, znaleźć zagubione przez piratów monety, złamać tajny szyfr. W grze wzięło udział ponad 50 dzieci.

W Filii odbywają się liczne zajęcia i warsztaty dla dzieci i młodzieży, m.in. Klub Detektywów, Planszowice, Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci Mały Czytacz. Tym bardziej cieszy fakt, że dzieci będą mogły przebywać w odremontowanym pomieszczeniu wyposażonym w piękne, nowoczesne meble.

 


W październiku i listopadzie w ramach projektu Kręcę z Czytaczem przeprowadzonego w ramach programu grantowego Bezpiecznie Tu i Tam Fundacji Orange odbyło się jedenaście projekcji filmowych połączonych z konkursem „Czy znasz Czytacza?” w szkołach podstawowych w powiecie pszczyńskim. Podczas projekcji wyświetlano nakręcone w lipcu i sierpniu siedem krótkometrażowych filmów, poruszających tematykę bezpiecznego Internetu. W projekcjach wzięli udział uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 19 w Brzeźcach, Szkoły Podstawowej nr 3 w Pszczynie, Szkoły Podstawowej w Studzionce, Szkoły Podstawowej w Wiśle Małej oraz Szkoły Podstawowej nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Pszczynie. Filmy obejrzało 601 uczniów.

Projekt Kręcę z Czytaczem realizowany jest w ramach programu Bezpiecznie Tu i Tam Fundacji Orange. Więcej informacji o programie Bezpiecznie Tu i Tam można znaleźć na stronie Fundacji Orange: www.fundacja.orange.pl.

Aleksandra Sobańska została nagrodzona w konkursie "Nastoletnie wyzwanie a książkowe wspomaganie" w kategorii "Pozaszkolni sympatycy czytelnictwa”. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Oczytanych Małolatów „Smakosz Literacki” w Sanoku, przy wsparciu finansowym Powiatu Sanockiego i medialnym - miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Na co dzień Aleksandra Sobańska prowadzi w bibliotece Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci "Mały Czytacz" oraz Klub Detektywów w Filii Wisła Wielka.

Serdecznie gratulujemy.

W listopadzie odbyły się cztery spotkania klub detektywa (6.11, 13.11, 20.11, 27.11).

Podczas poszczególnych spotkań uczestnicy opanowywali sztukę sporządzania map oraz kamuflażu, ćwiczyli spostrzegawczość oraz umiejętność skradania się. Uczestnicy rozwiązywali tajemnice bibliotecznych zakamarków oraz zbroili się do walki. Dzieci za pomocą techniki animacji poklatkowej tworzyły własne filmy, których tematem było włamanie. W spotkaniach wzięło udział 61 detektywów.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.