Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

9 maja odbył się w naszej bibliotece organizowany z okazji Tygodnia Bibliotek I Turniej o Topór Bibliotekarza.  W pierwszym etapie uczestniczy rywalizowali ze sobą w następujących konkurencjach:

  1. Najgłośniejsze zawołanie rycerskie
  2. Wspinaczka do wieży
  3. Klucz do wiedzy
  4. W paszczy potwora

Dzielne damy głośno wykrzykiwały rycerskie imiona, wspinały się do wieży w popularnej grze Ice Tower, wykazywały się znajomością sławnych rycerzy i celowały piłką w paszczę kartonowego potwora.

W drugim etapie, na który składały się dwie konkurencje – Płonące obręcze i Slalom po złoto – należało zademonstrować swoją szybkość i dokładność, przerzucając przez kręcące się koło piłkę oraz zbierając porozrzucane po ziemi monety,  jednocześnie jadąc na hulajnodze!

Finał polegał na pokonaniu balonowego smoka i wyszukaniu zaklęcia w magicznej bibliotecznej księdze.

 Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy!

 

Z radością informujemy,  że projekt zajęć z okazji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, zrealizowany w filii w Wiśle Wielkiej został nagrodzony w konkursie zorganizowanym przez ogólnopolskiego koordynatora tej inicjatywy (Fundację Orange oraz Polskiego Centrum Programu Safer Internet).

Więcej szczegółów na stronie:

http://www.saferinternet.pl/pl/dzien-bezpiecznego-internetu/4015-poznaj-zwyciezcow-konkursu-z-okazji-dnia-bezpiecznego-internetu-2015

Od listopada 2014 roku w każdy piątek biblioteka w Wiśle Wielkiej organizuje zajęcia pt. Planszowice – uczestniczące w nich dzieci grają w rozmaite gry planszowe. W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu podczas Planszowic (odbywających się 13.02.2015) czternastu uczestników zagrało zaprojektowaną wcześniej przez pracownika biblioteki grę planszową „Jak liść Leon odnalazł się w gąszczu informacji czyli wszystko o bezpiecznym Internecie”.

 

Reguły gry:

Zadaniem uczestników jest zdobycie jak największej ilości motylków (żółtych, różowych, pomarańczowych). Aby otrzymać motylka, należy znaleźć się na polu oznaczonym żółtym, różowym lub pomarańczowym motylkiem i udzielić poprawnej odpowiedzi na wylosowane pytanie lub prawidłowo wykonać zadanie dotyczące tematyki bezpiecznego Internetu. W przypadku udzielenia błędnej odpowiedzi/ złego wykonania zadania motylek nie jest przyznawany.  Gra kończy się w momencie, w którym jeden z uczestników przekroczy metę. Wygrywa ten uczestnik, który w chwili zakończenia gry ma największą ilość motylków.

Uwaga: zielony motylek przenosi gracza na kolejne pole z zielonym motylkiem; brązowy motylek cofa gracza na poprzednie pole z brązowym motylkiem.

W sobotę (18.04) odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Książki „Mały Czytacz”. Przeczytaliśmy fragment książki Barbary Stępniak-Wilk „Tulisia”, opowiadający o mieszkańcach pewnej tajemniczej szuflady, po czym zgłębialiśmy sekrety biurka bibliotekarza. Ze znalezionych w bibliotecznej szafce przedmiotów sporządziliśmy regulamin, który będzie obowiązywał wszystkich członków naszego klubu.

W spotkaniu wzięło udział dwadzieścioro troje dzieci.

Od 2 do 13 lutego w naszym województwie trwały ferie. Z tej okazji zorganizowaliśmy w naszej bibliotece I edycję Biblioferii.  Na uczestników czekała bogata oferta zajęć.

Codziennie odbywały się tzw. F.I.L.M-ówki  czyli zajęcia poświęcone filmowi, kreskówkom i innym niuansom aktorskiego świata połączone z rozmaitymi konkursami, np. konkurs na stworzenie odlotowego balonu czy prehistorycznego dinozaura. Łączna ilość uczestników filmówek wyniosła ponad pięćdziesiąt osób.

Ponad dwudziestu uczestników przybyło do biblioteki na odbywającą się w pierwszy piątek ferii (06.02) „Noc w Bibliotece”. Dzieci tego wieczoru przeniosły się do świata Akademii Pana Kleksa, w którym projektowały swoją własną szkołę, uczyły się mowy ptaków czy tworzyły kulinarne przysmaki.

Jeszcze jedną atrakcją były odbywające się w czwartek (11.02) podchody „Biblioteczny detektyw, czyli kto znajdzie ukryty skarb”. Sześć trzy osobowych drużyn musiało, podążając za rozmieszczonymi wcześniej w bibliotece wskazówkami, wykonać wszystkie zadania.

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz dziękujemy za zaangażowanie i obecność!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.