Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Od października w naszej bibliotece zaczął działać klub detektywa. Dotychczas odbyły się trzy spotkania - 9.10, 16.10, 23.10.

Podczas pierwszej narady - członkowie klubu przybrali supertajne kryptonimy, sporządzono regulamin klubu, opracowano logo. Przeprowadzono również pierwsze testy sprawdzające spostrzegawczość członków klubu. Uczestnicy zetknęli się z tropem, prowadzącym do pierwszej zagadki.

Podczas spotkania 16.10 klubowicze rozwiązywali tajemnicę grasującego po okolicy – badali odciski papilarne, sporządzili kartotekę schwytanych przestępców oraz mapę terenu.

Zajęcia zeszłotygodniowe „Detektywi w sieci” poświęcone były bezpieczeństwu w Internecie – konkretnie: upublicznianiu danych osobowych w sieci. Klubowicze otrzymali list od inspektora O.Chraniacza, który wskazał im skuteczne sposoby ochrony przed internetowymi przestępcami. Dziewczyny wykonały również szyfromat – specjalną maszynę, do tworzenia supertajnych haseł.

Od października wznowiona została działalność Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci „Mały Czytacz”. Spotkania odbyły się 10.10, 17.10 oraz 24.10. Podczas zajęć realizowany był program Czytam sobie w bibliotece (opracowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej).

Uczestnicy spotkań czytali trzy książki: Maję na tropie jaja, Szarkę i Apollo 11: o pierwszej wyprawie na księżyc. Lekturze każdej z książek towarzyszyły liczne atrakcje. Podczas pierwszych zajęć mali odkrywcy udali się wraz z Mają w podróż, by odnaleźć zagubione jajo, przygotowali własne walizki i poszukiwali skarbów. Wraz z Szarką 17. października śledzili tropy zwierząt, wykonali skarpetkowe pacynki, uczestniczyli w zabawie w młode wilczki. Z kolei w zeszłym tygodniu jako astronauci zastanawiali się co lub kto mieszka na księżycu, badali księżycowe powierzchnie i stawiali pierwsze kroki w przestworzach!

W zajęciach uczestniczyło łącznie 40 dzieci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas VII Ogólnopolskiego Kongresu Kobiet w Warszawie zostały wręczone nagrody w IV Konkursie Stypendialnym imienia Olgi Rok. Kapitału Funduszu Wieczystego nagradza bibliotekarki działające aktywnie na rzecz lokalnych społeczności. Wyróżnienie w konkursie otrzymała pracownica Filii w Wiśle Wielkiej, Aleksandra Sobańska.

Gratulujemy!

Przez całe wakacje (od 4 lipca do 25 sierpnia) w Filii Miejsko-Powiatowej Biblioteki w Pszczynie w Wiśle Wielkiej odbywały się warsztaty filmowe w ramach projektu Kręcę z Czytaczem. Podczas organizowanych w każdy wtorek zajęć, uczestnicy pod opieką bibliotekarza nakręcili siedem krótkometrażowych filmów dotyczących bezpieczeństwa dzieci w Internecie : „Czytacz i komputer”; „Czytacz i gry”; „Czytacz odrabia lekcje”, „Czytacz słucha muzyki”, „Czytacz poznaje przyjaciół”, „Czytacz i wirus”, „Czytacz i uzależnienie”.

Filmy w październiku i listopadzie zostaną wyświetlone w klasach I-III szkół podstawowych powiatu pszczyńskiego podczas specjalnych projekcji filmowych połączonych z konkursem „Czy znasz Czytacza?”.

Projekt Kręcę z Czytaczem realizowany jest w ramach programu Bezpiecznie Tu i Tam Fundacji Orange. Więcej informacji o programie Bezpiecznie Tu i Tam można znaleźć na stronie Fundacji Orange: www.fundacja.orange.pl.

 

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie Filia Wisła Wielka serdecznie zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6-13 lat na bezpłatne warsztaty filmowe w ramach projektu Kręcę z Czytaczem. Przez wakacje podczas cotygodniowych zajęć, organizowanych w bibliotece w Wiśle Wielkiej uczestnicy pod opieką bibliotekarza nakręcą siedem krótkometrażowych filmów, których głównym bohaterem będzie biblioteczna maskotka żyrafa, imieniem Czytacz. Tematyka filmów będzie dotyczyła bezpieczeństwa dzieci w Internecie – Czytacz, ucząc się korzystać z komputera, pozna w Internecie nowych przyjaciół, zawalczy z potworami czyhającymi na najmłodszych w grach komputerowych, zmierzy się z groźnym wirusem, Psujkiem i jego kompanią…
Warsztaty odbywać się będą w każdy letni wtorek (począwszy od 7 lipca) o godzinie 13.00.
Projekt Kręcę z Czytaczem realizowany jest w ramach programu Bezpiecznie Tu i Tam Fundacji Orange. Szczegółowe relacje z poszczególnych warsztatów będą udostępniane na profilu filii na Facebooku – Biblioteka Wisła Wielka. Więcej informacji o programie Bezpiecznie Tu i Tam można znaleźć na stronie Fundacji Orange: www.fundacja.orange.pl.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.