Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Uprzejmie informujemy, że Filia Łąka bezie nieczynna w następujące dni:

7.09, 8.09, 18.09 oraz 27.09.2018r.

Za utrudnienia przepraszamy.

Dnia 11.06.2018 roku przedszkolaki z grup Motylki i Żabki spotkały się w bibliotece z paniami Renatą Misiurą i Katarzyną Szklorz, bibliotekarkami z MPBP w Pszczynie. Przedmiotem spotkania była książka Erica Carle „Bardzo głodna gąsienica”, której treść była podstawą do przeprowadzenia zabaw ruchowych i zajęć plastycznych. Dzieci zobaczyły też bajkę pod tym samym tytułem, a spotkanie zakończyło się rozdaniem drobnych upominków.

Konkurs recytatorski dla dzieci wpisuje się w promocję czytelnictwa i literatury, zwłaszcza poezji dziecięcej.

Dzisiejsze czasy powodują, że nasz język staje się coraz uboższy i często ogranicza się do funkcji informacyjnej a tego rodzaju konkursy popularyzują kulturę żywego słowa.

Wybór wiersza to niejednokrotnie trudna decyzja, dlatego oprócz dzieci bibliotekę odwiedzają rodzice, aby wybrać odpowiedni utwór, który w pełni ukaże talent recytatorski, czy też aktorski dziecka. Taki konkurs to przeżycie dla całej rodziny.

Komisja w składzie: Alina Świerkot (SP nr 9 ), Anna Kuś (SP nr 9)  i Katarzyna Szklorz ( Filia Łąka MPBP w Pszczynie )kierowała się następującymi kryteriami:

-atrakcyjność wiersza,

-interpretacja utworu,

- opanowanie pamięciowe,

- wrażenia artystyczne,

Konkurs przebiegał w dwóch etapach i zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Laureatami konkursu zostali:

KLASY I-III

I miejsce Ola Białas

II miejsce Miłosz Białas

III miejsce Marta Machnik

KLASY IV-VII

I miejsce zdobył Kuba Paszek z klasy VI

 

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM ZA UDZIAŁ

22.03. uczniowie SP w Łące mogli sprawdzić swoje umiejętności z zakresu ortografii języka polskiego.

Dzieci zmagały się z różnymi konkurencjami ortograficznymi i językowymi, takimi jak: krzyżówki, rebusy, uzupełnianie tekstu z lukami.

 Laureatkami zostały Ola Balcarek i Ela Wacławczyk.

Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie.

 

Uczniowie czytają przedszkolakom w ramach wolontariatu. Akcja cieszy się dużym powodzeniem wśród uczniów i z entuzjazmem jest przyjmowana przez małych odbiorców. Oprócz bajek, śmiesznych historyjek i zagadek uczniowie przedstawiają krótkie bajki papierowego teatrzyku KAMISHIBAI.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.