Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

22.03. uczniowie SP w Łące mogli sprawdzić swoje umiejętności z zakresu ortografii języka polskiego.

Dzieci zmagały się z różnymi konkurencjami ortograficznymi i językowymi, takimi jak: krzyżówki, rebusy, uzupełnianie tekstu z lukami.

 Laureatkami zostały Ola Balcarek i Ela Wacławczyk.

Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie.

 

Konkurs recytatorski dla dzieci wpisuje się w promocję czytelnictwa i literatury, zwłaszcza poezji dziecięcej.

Dzisiejsze czasy powodują, że nasz język staje się coraz uboższy i często ogranicza się do funkcji informacyjnej a tego rodzaju konkursy popularyzują kulturę żywego słowa.

Wybór wiersza to niejednokrotnie trudna decyzja, dlatego oprócz dzieci bibliotekę odwiedzają rodzice, aby wybrać odpowiedni utwór, który w pełni ukaże talent recytatorski, czy też aktorski dziecka. Taki konkurs to przeżycie dla całej rodziny.

Komisja w składzie: Alina Świerkot (SP nr 9 ), Anna Kuś (SP nr 9)  i Katarzyna Szklorz ( Filia Łąka MPBP w Pszczynie )kierowała się następującymi kryteriami:

-atrakcyjność wiersza,

-interpretacja utworu,

- opanowanie pamięciowe,

- wrażenia artystyczne,

Konkurs przebiegał w dwóch etapach i zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Laureatami konkursu zostali:

KLASY I-III

I miejsce Ola Białas

II miejsce Miłosz Białas

III miejsce Marta Machnik

KLASY IV-VII

I miejsce zdobył Kuba Paszek z klasy VI

 

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM ZA UDZIAŁ

„Tworzymy kulturę w Internecie” to hasło tegorocznych obchodów DBI.

Szacunek jest wartością bezwzględną. Należy o nim pamiętać podczas korzystania z Internetu. Organizatorzy DBI zwracają uwagę na kulturę w sieci , na poszanowanie prywatności i tolerancję wobec innych użytkowników. Biblioteka ma również swój udział w obchodach DBI poprzez wywieszenie plakatów promujących zasady bezpiecznego korzystania z sieci oraz prezentację multimedialną uświadamiającą społeczność szkolną jakie zagrożenia czyhają na użytkowników w cyberprzestrzeni.

Uczniowie czytają przedszkolakom w ramach wolontariatu. Akcja cieszy się dużym powodzeniem wśród uczniów i z entuzjazmem jest przyjmowana przez małych odbiorców. Oprócz bajek, śmiesznych historyjek i zagadek uczniowie przedstawiają krótkie bajki papierowego teatrzyku KAMISHIBAI.

17 maja 2017r. gościliśmy Waldemara Cichonia, który jest autorem znanej i bardzo popularnej serii książeczek o kocie Cukierku.

Cukierek to mały, pręgowany kotek – wydaje się słodki i nieporadny, ale nie dajcie się zwieść pozorom! Ten mały gagatek potrafi poprzewracać życie domowników do góry nogami! Ceni sobie swobodę i przede wszystkim dobrą zabawę.”

 W spotkaniu wzięły udział dzieci z grup 0a i 0b oraz uczniowie klas I-IV.

Podczas spotkania pisarz opowiedział, co skłoniło go do pisania książek, przeczytał fragmenty swoich utworów, pokazał piękne ilustracje. Odpowiedział na liczne pytania zadawane przez uczestników spotkania.

 Na zakończenie spotkania, każdy uczestnik mógł kupić książkę z pieczątką przedstawiająca łapką Cukierka oraz otrzymać autograf autora.

Spotkanie z Waldemarem Cichoniem było dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem oraz dobrą zabawą.

Książka Waldemara Cichonia pt. „Cukierku, ty łobuzie” znalazła się wśród jedenastu propozycji książek do wspólnego i indywidualnego czytania w klasach I-III w  nowej podstawie programowej dla szkoły podstawowej zaproponowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.