Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Już od kilku lat Biblioteka Publiczna włącza się do akcji DBI mającej na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet”. Głównym partnerem DBI jest Fundacja Orange.

Tegoroczne obchody DBI zostały zadedykowane najmłodszym. Na wstępie dzieci zapoznały się z komputerem. Sprawdziliśmy do czego służy monitor, klawiatura i myszka.

„Tworzymy sieć komputerów” to zabawa ruchowa podczas której dzieci tworzyły sieć i mówiły do czego służy internet (gry, słuchanie muzyki, oglądanie bajek, zakupy, praca, nauka...)

Później przyszedł czas na naukę piosenki pt.” Fajnie w internecie”, która była wstępem do pogadanki o bezpieczeństwie w sieci .

Ostatnim tematem zajęć była rozmowa z dziećmi o komunikacji za pośrednictwem internetu .

14.06.2016r. Marta Wycisk, Wiktoria Morcinek, Faustyna Kalarus i Kamila Pokorny – uczennice klasy VI czytały bajki w przedszkolu.

Rok 2016 został ogłoszony przez Senat RP Rokiem Henryka Sienkiewicza. Inicjatywa ta została podjęta dla upamiętnienia 100 rocznicy śmierci wybitnego pisarza. W naszej bibliotece z tej okazji została zorganizowana wystawa poświęcona życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza oraz ekspozycja jego dzieł.

12 maja bibliotekę publiczna i szkolną odwiedziły 2 grupy przedszkolne. Wśród najmłodszych czytelników byli tacy, którzy dopiero poznawali bibliotekę i tacy, którzy regularnie przychodzą z rodzicami wypożyczać książki. Dzieci mogły swobodnie przeglądać książki, rozwiązywały zagadki i bardzo uważnie słuchały bajek czytanych przez bibliotekarki. Na pamiątkę spotkania każdy przedszkolak dostał zakładkę do książki.

 

Dziękuję wszystkim młodym czytelnikom, którzy w roku szkolnym regularnie odwiedzali bibliotekę, aby rozwijać w sobie pasję i miłość do słowa.

Laureatkom gratuluję.

14.04. i 28.04.2016r. biblioteka publiczna i biblioteka szkolna zorganizowały konkurs recytatorski „Wiersze moich marzeń”, który pozwolił wyłonić młode talenty recytatorskie.

Kontakt z poezją pozwala rozwijać wrażliwość i kształtuje nawyk czytania oraz jest doskonałą formą popularyzacji literatury od najmłodszych lat.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.