Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Dziękuję wszystkim młodym czytelnikom, którzy w roku szkolnym regularnie odwiedzali bibliotekę, aby rozwijać w sobie pasję i miłość do słowa.

Laureatkom gratuluję.

Rok 2016 został ogłoszony przez Senat RP Rokiem Henryka Sienkiewicza. Inicjatywa ta została podjęta dla upamiętnienia 100 rocznicy śmierci wybitnego pisarza. W naszej bibliotece z tej okazji została zorganizowana wystawa poświęcona życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza oraz ekspozycja jego dzieł.

12 maja bibliotekę publiczna i szkolną odwiedziły 2 grupy przedszkolne. Wśród najmłodszych czytelników byli tacy, którzy dopiero poznawali bibliotekę i tacy, którzy regularnie przychodzą z rodzicami wypożyczać książki. Dzieci mogły swobodnie przeglądać książki, rozwiązywały zagadki i bardzo uważnie słuchały bajek czytanych przez bibliotekarki. Na pamiątkę spotkania każdy przedszkolak dostał zakładkę do książki.

 

Wręczenie nagród laureatom całorocznego konkursu czytelniczego „Jak czytamy”.

 

14.04. i 28.04.2016r. biblioteka publiczna i biblioteka szkolna zorganizowały konkurs recytatorski „Wiersze moich marzeń”, który pozwolił wyłonić młode talenty recytatorskie.

Kontakt z poezją pozwala rozwijać wrażliwość i kształtuje nawyk czytania oraz jest doskonałą formą popularyzacji literatury od najmłodszych lat.

„Bezpieczne wakacje”- spotkanie z przedszkolakami.

Rozmowa z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu na drodze, nad wodą, w górach, przy pracach w gospodarstwie. Dzieci otrzymały kolorowanki.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.