Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Informujemy, że w dniach 19.12.2014 - 02.01.2015 r. Filia w Łące będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

We wrześniu bieżącego roku Biblioteka Publiczna przystąpiła do programu Biblioteki Narodowej, którego celem jest zakup nowości wydawniczych dla bibliotek.

Głównym założeniem programu jest rozwój czytelnictwa oraz poszerzenie współpracy bibliotek szkolnych i publicznych.

W ramach programu zostały zrealizowane następujące zadania:

 

 

 1. W zakresie działalności edukacyjnej:

  • wystawy:

       Dinozaury, Zwierzęta morskie, Książki iine niż wszystkie, Nasi ulubieńcy

 

 

 

 

  • konkurs czytelniczy z pytaniami sprawdzającymi „Moja przygoda z Franklinem”

 

 

  • lekcje biblioteczne:

 

Klasy V - „Jak znaleźć książkę w bibliotece”

 

 

Klasy I – „ Poznajemy bibliotekę”

 

 

  • zajęcia biblioterapeutyczne, których celem było rozwijanie u uczniów własnej wartości, znalezienia swoich mocnych stron i odzyskania wiary w swoje możliwości.

 

2. W zakresie lokalnego partnerstwa zajęcia opierały się  na edukacji regionalnej i kontynuacji cyklu spotkań pod hasłem „Żyj z pasją”. Zaproszonym gościem był Józef Kłyk śląski filmowiec amator, który swoją pasje miłości do śląskiej ziemi i filmu chciał przekazać młodemu pokoleniu.

 

 

3. Animacja kulturalna:

  • Konkurs plastyczny „Ilustracja do ulubionej książki”. Konkurs połączony z wystawą prac oraz wystawą ulubionych bohaterów książkowych (zabawki, maskotki)

 

 

4. Wspieranie samokształcenia:

  • wspomaganie samodzielnego czytania wśród najmłodszych czytelników

 

 

  • wspólne czytanie

 

 

 

  • warsztaty artystyczne „Za pan brat ze sztuką”, które przeprowadziła Małgorzata Utrata a tematem zajęć było filcowanie.

Dzięki realizacji programu potencjał biblioteki szkolnej i publicznej został wzmocniony o 151 pozycji książkowych oraz został wypracowany model współpracy obu bibliotek, którego nadrzędnym celem jest zwiększenie poziomu czytelnictwa i poprawa jakości obsługi czytelniczej.

 

Zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Informujemy, że uległy zmianie godziny wypożyczeń Filii MPBP w Łące.

Nowe godziny:

Poniedziałek:

8:00 – 12:00

Wtorek:

8:00 – 12:00

Środa:

13:00 - 17:00

Czwartek:

13:00 – 17:00

Piątek:

13:00 – 17:00

Tydzień Bibliotek

W tych dniach w bibliotece gościły przedszkolaki. Dzieci poznały historię powstania książki. Zadaniem domowym dla młodych czytelników jest przyprowadzenie rodziców lub dziadków do biblioteki i zachęcenie ich do wspólnego czytania.

 

19.05. 2014r. – lekcja biblioteczna: „Historia książki. Biblioteka. Katalogi”. W lekcji uczestniczyli uczniowie klasy III. Z zainteresowaniem słuchali o pierwszych książkach, poznawali dawne sposoby zapisywania informacji (kipu, gliniane tabliczki, hieroglify), zapoznali się z działem popularnonaukowym w bibliotece oraz katalogiem.

 

20.05.2014r. Bibliotekę odwiedziła pani Otylia Trojanowska- Ślązaczka Roku 2009. Tematem spotkania było pielęgnowanie tradycji śląskich w naszych domach. Pani Otylia opowiedziała wiele ciekawych historii ze swego dzieciństwa oraz legendę o tym,  skąd się wziął węgiel na Śląsku. Dzieci szybko podchwyciły temat i pytały o znaczenie niektórych śląskich słówek, poprosiły o zaśpiewanie śląskiej piosenki. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i pani Otylia przyjęła zaproszenie na kolejne spotkania.

 

13.05.2013r. czterolatki z przedszkola w Łące zapoznały się z sylwetką i twórczością Juliana Tuwima.

Myślą przewodnią spotkania była podróż lokomotywą, która pędziła przez mosty, tunele, lasy i zatrzymywała się na różnych stacjach. Nazwy stacji nawiązywały do tytułów wierszy J. Tuwima np.: Warzywowo, Hilarowo, Abecadełkowo i na każdym przystanku dzieci słuchały wierszy, śpiewały piosenki i uczestniczyły w zabawach ruchowych.

Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa z chustą KLANZA.

Na końcowej stacji przedszkolaki otrzymały drobne upominki.

Zajęcia przeprowadziły Renata Misiura (Biblioteka Publiczna w Pszczynie) i Katarzyna Szklorz (Biblioteka Publiczna w Łące).

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.