Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Biblioteka Publiczna włączyła się do wspólnej zabawy ze Szkołą Podstawową w Łące organizując „Noc w szkole”.

Dyskoteka, gry stolikowe, karaoke, tenis stołowy, gra „Poszukiwacze skarbów” w której wiele haseł nawiązywało do lektur i innych tytułów książek to część atrakcji przygotowanych dla uczniów klas VI.

Jak co roku Biblioteka zorganizowała Tydzień Bibliotek pod hasłem „Wybieram Bibliotekę” aby promować czytelnictwo, podkreślić rolę czytania i bibliotek w poprawie jakości życia. Celem wydarzenia jest pokazanie, że biblioteka to ważny ośrodek informacji, a także miejsce do zabawy i rozrywki. W ramach obchodów święta Bibliotek został zorganizowany konkurs wiedzy o bibliotece, konkurs na najciekawszą budowle z książek, układanie książek na półce i zabawa z alfabetem oraz zabawa ruchowa z tunelem wspólne czytanie.

Uczniowie klas młodszych chętnie uczestniczą w zajęciach organizowanych przez Bibliotekę Publiczną. W trakcie spotkań dzieci rozwiązują zagadki, rysują, czytają książki i przeglądają czasopisma. Samoistnie wyłonił się wśród młodych czytelników Dyskusyjny Klub Książki. Dzieci wzajemnie opowiadają sobie o przeczytanych książkach i zachęcają do czytania rówieśników.

Konkurs zorganizowany został w dwóch kategoriach wiekowych. Młodsze dzieci (I-III) prezentowały swoje ulubione wiersze, natomiast uczniowie klas IV-V recytowali wiersze i fragmenty prozy o rodzinie i przyjaźni. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

 

BEZPIECZNA PRZYGODA Z INTERNETEM-spotkanie z uczniami kl. VI rozpoczęło się od rozmowy na temat doświadczeń z Internetem. Zostały przypomniane zagrożenia płynące z nieumiejętnego korzystania z Sieci, a problematyka zilustrowana została filmikami „Owce w Sieci”, które w zabawny sposób uczą jakie skutki niesie za sobą bezmyślne wrzucanie informacji o sobie i rodzinie do Internetu.

Uczniowie zapoznali się z ankietą na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz wzięli udział w konkursie „Co wiem o Internecie”.

Ponadto w bibliotece dostępne są broszury dla dorosłych.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.