Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

23 sierpnia 2019r.: Dr hab. Marian Małecki: "I Powstanie Śląskie - punkt widzenia"

More...
Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 7.09.2019r.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

We wrześniu bieżącego roku Biblioteka Publiczna przystąpiła do programu Biblioteki Narodowej, którego celem jest zakup nowości wydawniczych dla bibliotek.

Głównym założeniem programu jest rozwój czytelnictwa oraz poszerzenie współpracy bibliotek szkolnych i publicznych.

W ramach programu zostały zrealizowane następujące zadania:

 

 

 1. W zakresie działalności edukacyjnej:

  • wystawy:

       Dinozaury, Zwierzęta morskie, Książki iine niż wszystkie, Nasi ulubieńcy

 

 

 

 

  • konkurs czytelniczy z pytaniami sprawdzającymi „Moja przygoda z Franklinem”

 

 

  • lekcje biblioteczne:

 

Klasy V - „Jak znaleźć książkę w bibliotece”

 

 

Klasy I – „ Poznajemy bibliotekę”

 

 

  • zajęcia biblioterapeutyczne, których celem było rozwijanie u uczniów własnej wartości, znalezienia swoich mocnych stron i odzyskania wiary w swoje możliwości.

 

2. W zakresie lokalnego partnerstwa zajęcia opierały się  na edukacji regionalnej i kontynuacji cyklu spotkań pod hasłem „Żyj z pasją”. Zaproszonym gościem był Józef Kłyk śląski filmowiec amator, który swoją pasje miłości do śląskiej ziemi i filmu chciał przekazać młodemu pokoleniu.

 

 

3. Animacja kulturalna:

  • Konkurs plastyczny „Ilustracja do ulubionej książki”. Konkurs połączony z wystawą prac oraz wystawą ulubionych bohaterów książkowych (zabawki, maskotki)

 

 

4. Wspieranie samokształcenia:

  • wspomaganie samodzielnego czytania wśród najmłodszych czytelników

 

 

  • wspólne czytanie

 

 

 

  • warsztaty artystyczne „Za pan brat ze sztuką”, które przeprowadziła Małgorzata Utrata a tematem zajęć było filcowanie.

Dzięki realizacji programu potencjał biblioteki szkolnej i publicznej został wzmocniony o 151 pozycji książkowych oraz został wypracowany model współpracy obu bibliotek, którego nadrzędnym celem jest zwiększenie poziomu czytelnictwa i poprawa jakości obsługi czytelniczej.

 

Zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Tydzień Bibliotek

W tych dniach w bibliotece gościły przedszkolaki. Dzieci poznały historię powstania książki. Zadaniem domowym dla młodych czytelników jest przyprowadzenie rodziców lub dziadków do biblioteki i zachęcenie ich do wspólnego czytania.

 

19.05. 2014r. – lekcja biblioteczna: „Historia książki. Biblioteka. Katalogi”. W lekcji uczestniczyli uczniowie klasy III. Z zainteresowaniem słuchali o pierwszych książkach, poznawali dawne sposoby zapisywania informacji (kipu, gliniane tabliczki, hieroglify), zapoznali się z działem popularnonaukowym w bibliotece oraz katalogiem.

 

20.05.2014r. Bibliotekę odwiedziła pani Otylia Trojanowska- Ślązaczka Roku 2009. Tematem spotkania było pielęgnowanie tradycji śląskich w naszych domach. Pani Otylia opowiedziała wiele ciekawych historii ze swego dzieciństwa oraz legendę o tym,  skąd się wziął węgiel na Śląsku. Dzieci szybko podchwyciły temat i pytały o znaczenie niektórych śląskich słówek, poprosiły o zaśpiewanie śląskiej piosenki. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i pani Otylia przyjęła zaproszenie na kolejne spotkania.

 

13.05.2013r. czterolatki z przedszkola w Łące zapoznały się z sylwetką i twórczością Juliana Tuwima.

Myślą przewodnią spotkania była podróż lokomotywą, która pędziła przez mosty, tunele, lasy i zatrzymywała się na różnych stacjach. Nazwy stacji nawiązywały do tytułów wierszy J. Tuwima np.: Warzywowo, Hilarowo, Abecadełkowo i na każdym przystanku dzieci słuchały wierszy, śpiewały piosenki i uczestniczyły w zabawach ruchowych.

Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa z chustą KLANZA.

Na końcowej stacji przedszkolaki otrzymały drobne upominki.

Zajęcia przeprowadziły Renata Misiura (Biblioteka Publiczna w Pszczynie) i Katarzyna Szklorz (Biblioteka Publiczna w Łące).

Informujemy, że uległy zmianie godziny wypożyczeń Filii MPBP w Łące.

Nowe godziny:

Poniedziałek:

8:00 – 12:00

Wtorek:

8:00 – 12:00

Środa:

13:00 - 17:00

Czwartek:

13:00 – 17:00

Piątek:

13:00 – 17:00

Szkoła Podstawowa i Biblioteka Publiczna zorganizowały spotkanie ze strażnikiem miejskim Piotrem Żakiem.

Spotkanie było kontynuacją marcowej akcji "Tydzień z Internetem" i dotyczyło przestępczości komputerowej. Odbiorcami byli uczniowie kl. VI.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.