Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

10 kwietnia gościem Biblioteki Publicznej w Łące była autorka książek dla dzieci Sorn-Gara.

Spotkanie odbyło się w grupie 5 – 6 latków. Dzieci poznały głównego bohatera książek Pana Toti, który mieszka na skraju lasu w starym drzewie, jest maleńki jak palec i codziennie zjada trzy poziomki oraz jego przyjaciół i fascynujące przygody.

Przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje książka, co najlepiej umieścić na ilustracjach oraz zapoznały się ze złożonym procesem przeniesienia treści książek na ekran gdyż powstają bajki z udziałem Pana Toti i jego przyjaciół.

Pani Sorn-Gara przygotowała prezentację multimedialną, przeczytała książkę „Pan Toti i stary garnek” która jest w przygotowaniu do druku, zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy podczas której przedszkolaki rozwiązywały rebusy, pokonywały zawiłe labirynty, czy tez rozwiązywały trudne zagadki. Spotkanie zakończyły warsztaty twórcze, na których dzieci mogły wymyślać fabułę do następnych przygód Pana Toti.

 

SORN-GARA – od wielu lat zajmuje się grafiką, a poza tym rysuje, maluje, pisze ikony i prowadzi warsztaty ikonopisarskie. Dyplom z projektowania graficznego obroniła z wyróżnieniem. Ponadto ukończyła dwa kierunki pedagogiczne, dzięki temu wiedzę o tym jak kształcić dzieci mogła połączyć z formą plastyczną.

W ramach kampanii TYDZIEŃ Z INTERNETEM zrealizowano 2 projekty:

  • TYDZIEŃ Z INTERNETEM dla uczniów klas VI jako kontynuacja ubiegłorocznej akcji (INTERNET TWÓJ PRZYJACIEL, CZY WRÓG- zagrożenia w Sieci);
  • ROZMOWA? – BEZCENNA, zapoznanie seniorów z komunikatorami internetowymi

 

W dniach 18 i 19.03.2013r. przeprowadzono pogadanki z uczniami klas VI na temat bezpieczeństwa w Sieci. Dzieci wiedzą już że są narażone na różne niebezpieczeństwa w Sieci lecz nie są do końca świadome, że same mogą popełniać czyny zabronione. Zwrócono szczególna uwagę na podszywanie się pod inne osoby na portalach społecznościowych, umieszczanie złośliwych i niestosownych komentarzy, zamieszczanie zdjęć, filmików, piractwo, stalking. Podczas spotkania wykorzystano prezentację multimedialną, scenkę sytuacyjną do której dzieci dopisywały zakończenie.

22.04.2013r. w Bibliotece odbyło się spotkanie mające na celu zapoznanie seniorów z komunikatorami internetowymi. Do współpracy włączyła się młodzież aby tłumaczyć jak posługiwać się SKYPE’m, GG, jak założyć konto e-mail.

13 grudnia 2012 roku ponowne już zaproszenie do prowadzenia lekcji bibliotecznej przyjęła pani Teresa Goraus - nauczycielka, członkini zespołu śpiewaczego „Dolanie” i Związku Górnośląskiego.

Podczas lekcji wykorzystano książki M. Szołtyska i S. Bronicza. Uczniowie klasy V poznali różnorodność stroju śląskiego oraz zaznajomili się z nazwami poszczególnych części ubioru męskiego i kobiecego. Nauka przeplatana była śpiewaniem śląskich piosenek.

W odpowiedzi na zamieszczone w Bibliotece Publicznej zaproszenie zachęcające do współpracy z Biblioteką zostały zorganizowane dwie wystawy zdjęć:

Sylwia Szczotka – „Łąka w obiektywie”

Bożena Janiszewski – „Wspomnienia z podróży”

5 grudnia w Bibliotece Publicznej w Łące miało miejsce drugie już spotkanie autorskie z Barbarą Grelowską – nauczycielką ze Szkoły Podstawowej w Łące, laureatką wielu konkursów literackich. Autorka zaprezentowała trzy opowiadania, kilkanaście wierszy oraz scenariusze przedstawień historycznych.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.