Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

23 sierpnia 2019r.: Dr hab. Marian Małecki: "I Powstanie Śląskie - punkt widzenia"

More...
Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 7.09.2019r.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

13 grudnia 2012 roku ponowne już zaproszenie do prowadzenia lekcji bibliotecznej przyjęła pani Teresa Goraus - nauczycielka, członkini zespołu śpiewaczego „Dolanie” i Związku Górnośląskiego.

Podczas lekcji wykorzystano książki M. Szołtyska i S. Bronicza. Uczniowie klasy V poznali różnorodność stroju śląskiego oraz zaznajomili się z nazwami poszczególnych części ubioru męskiego i kobiecego. Nauka przeplatana była śpiewaniem śląskich piosenek.

5 grudnia w Bibliotece Publicznej w Łące miało miejsce drugie już spotkanie autorskie z Barbarą Grelowską – nauczycielką ze Szkoły Podstawowej w Łące, laureatką wielu konkursów literackich. Autorka zaprezentowała trzy opowiadania, kilkanaście wierszy oraz scenariusze przedstawień historycznych.

Kolejne już spotkanie z cyklu „Żyj z pasją” poświęcone było fotografii. Zaproszenie przyjęła pani Sylwia Szczotka z zamiłowania i z zawodu fotograf.

Spotkanie miało charakter warsztatów, dzieci wiele dowiedziały się o technikach robienia zdjęć, o tym jak ważne jest oświetlenie i o rzeczy bardzo ważnej w dzisiejszych czasach, a mianowicie o fotografowaniu przypadkowych osób i umieszczaniu zdjęć w Internecie.

Kolejne spotkanie z panią Sylwią wiosną w plenerze…

 

 

23.11. i 25.11.2012 r. najmłodsi czytelnicy Biblioteki Szkolnej i Biblioteki Publicznej w Łące świętowali urodziny Pluszowego Misia.

W Bibliotece dzieci zobaczyły prezentację, dzięki której poznały historię powstania Pluszowego Misia oraz historię Kubusia Puchatka i innych bajkowych misiów: Uszatka, Yogi, Paddingtona…

Spotkanie zakończyło się testem na znajomość misiów, a nagrodą była bajka.

Ze względu na ustanowienie przez Sejm RP roku 2012 Rokiem Janusza Korczaka, Marszałek Województwa Śląskiego ogłosił konkurs plastyczny "Król Maciuś Pierwszy w moim świecie".
Celem konkursu było rozpowszechnienie idei korczakowskich oraz wiedzy o prawach przynależnych każdemu dziecku.
Miło mi poinformować, że Seweryn Biela z klasy 5, czytelnik Biblioteki Publicznej w Łące został nagrodzony w wyżej wymienionym konkursie.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.