Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Biblioteka Publiczna w Łące zaprasza do obejrzenia wystawy dokumentującej ubiegłoroczne osiągnięcia Zespołu Śpiewaczego "Dolanie".

Działalność Zespołu nie kończy się tylko na uczestnictwie w różnego rodzaju konkursach i przeglądach. „Dolanie” uświetniają również swoim śpiewem różne okolicznościowe i rodzinne imprezy zachęcając wszystkich do wspólnego śpiewania.

Członkostwo w Zespole to wielki obowiązek. Próby odbywają się w każdy wtorek przez cały rok (z wyjątkiem sierpnia i grudnia), a od maja do lipca prawie w każdą niedzielę zespół wyjeżdża na występy aby godnie reprezentować Łąkę.

Wszystkich chętnych lubiących śpiewać zapraszamy do Zespołu.

22 kwietnia Biblioteka Publiczna oraz Biblioteka Szkolna zorganizowały konkurs recytatorski, którego tematem przewodnim była przyjaźń. Laureatami konkursu zostali:

KLASA I - III

I MIEJSCE: Agnieszka Foltyn

Weronika Żur

 

II MIEJSCE: Emilia Wójcik

 

III MIEJSCE: Marta Wycisk

KLASA IV - VI

MIEJSCE: Aleksandra Wójcik

Nikodem Żmij

 

II MIEJSCE: Klaudia Kania

 

III MIEJSCE: Marcin Paszek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach kampanii TYDZIEŃ Z INTERNETEM zrealizowano 2 projekty:

  • TYDZIEŃ Z INTERNETEM dla uczniów klas VI jako kontynuacja ubiegłorocznej akcji (INTERNET TWÓJ PRZYJACIEL, CZY WRÓG- zagrożenia w Sieci);
  • ROZMOWA? – BEZCENNA, zapoznanie seniorów z komunikatorami internetowymi

 

W dniach 18 i 19.03.2013r. przeprowadzono pogadanki z uczniami klas VI na temat bezpieczeństwa w Sieci. Dzieci wiedzą już że są narażone na różne niebezpieczeństwa w Sieci lecz nie są do końca świadome, że same mogą popełniać czyny zabronione. Zwrócono szczególna uwagę na podszywanie się pod inne osoby na portalach społecznościowych, umieszczanie złośliwych i niestosownych komentarzy, zamieszczanie zdjęć, filmików, piractwo, stalking. Podczas spotkania wykorzystano prezentację multimedialną, scenkę sytuacyjną do której dzieci dopisywały zakończenie.

22.04.2013r. w Bibliotece odbyło się spotkanie mające na celu zapoznanie seniorów z komunikatorami internetowymi. Do współpracy włączyła się młodzież aby tłumaczyć jak posługiwać się SKYPE’m, GG, jak założyć konto e-mail.

10 kwietnia gościem Biblioteki Publicznej w Łące była autorka książek dla dzieci Sorn-Gara.

Spotkanie odbyło się w grupie 5 – 6 latków. Dzieci poznały głównego bohatera książek Pana Toti, który mieszka na skraju lasu w starym drzewie, jest maleńki jak palec i codziennie zjada trzy poziomki oraz jego przyjaciół i fascynujące przygody.

Przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje książka, co najlepiej umieścić na ilustracjach oraz zapoznały się ze złożonym procesem przeniesienia treści książek na ekran gdyż powstają bajki z udziałem Pana Toti i jego przyjaciół.

Pani Sorn-Gara przygotowała prezentację multimedialną, przeczytała książkę „Pan Toti i stary garnek” która jest w przygotowaniu do druku, zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy podczas której przedszkolaki rozwiązywały rebusy, pokonywały zawiłe labirynty, czy tez rozwiązywały trudne zagadki. Spotkanie zakończyły warsztaty twórcze, na których dzieci mogły wymyślać fabułę do następnych przygód Pana Toti.

 

SORN-GARA – od wielu lat zajmuje się grafiką, a poza tym rysuje, maluje, pisze ikony i prowadzi warsztaty ikonopisarskie. Dyplom z projektowania graficznego obroniła z wyróżnieniem. Ponadto ukończyła dwa kierunki pedagogiczne, dzięki temu wiedzę o tym jak kształcić dzieci mogła połączyć z formą plastyczną.

W odpowiedzi na zamieszczone w Bibliotece Publicznej zaproszenie zachęcające do współpracy z Biblioteką zostały zorganizowane dwie wystawy zdjęć:

Sylwia Szczotka – „Łąka w obiektywie”

Bożena Janiszewski – „Wspomnienia z podróży”

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.