Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W ramach ogólnopolskiej akcji „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” Biblioteka Publiczna w Łące zorganizowała Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom dla dzieci przedszkolnych. Dzieci codziennie przeżywały nową przygodę z Wesołym Ryjkiem – bohaterem książki Wojciecha Widłaka, który uczył życzliwości, opowiadał o wyjątkowości każdego człowieka, radził jak poradzić sobie ze strachem, czy też przekonywał, że własnoręcznie wykonana laurka to cudowny prezent. Do akcji chętnie włączył się dyrektor Szkoły Podstawowej w Łące – Grzegorz Świerkot oraz pani bibliotekarka z biblioteki szkolnej Alina Świerkot.

BIBLIOTEKA ZAWSZE PO DRODZE, NIE MIJAM-WCHODZĘ, to tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek.

Z tej okazji Biblioteka Publiczna w Łące zorganizowała promocję folderu o Łące wydanego przez Towarzystwo Miłośników Łąki oraz „Spotkanie z poezją” , na którym swoje wiersze przedstawiła Barbara Grelowska – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Łące. Wieczorek poetycki odbył się 31 maja 2011 roku o godzinie 19.00. Autorka rozpoczęła spotkanie od wiersza pt.: „Przemyślenia poety”, który doskonale wprowadził przybyłych gości w świat poezji. Przygotowane wiersze dotyczyły różnych dziedzin i zostały podzielone na cykle np.: „Coś o każdym z nas”, gdzie była mowa o miłości, radości życia, marzeniach, nadziei i przemijającym czasie. „Cztery pory roku”, to wiersze opiewające piękno jesieni, uroki zimy, czy też budzącą się do życia przyrodę wiosną. Wreszcie cykl wierszy zatytułowany „Nutka patriotyzmu” – chyba najbliższy sercu autorki z racji tego, że uczyła historii w szkole podstawowej, a historia i poezja to jej dwie pasje. Większość wierszy autorka recytowała z pamięci, a każdy utwór był opatrzony krótką genezą jego powstania.

W dorobku Barbary Grelowskiej są jeszcze scenariusze historyczne i nagrodzone w konkursach opowiadania ale to, mam nadzieję, temat na następne spotkania…

Wypożyczenia na telefon, to usługa jaką oferuje Filia M-PBP w Łące osobom starszym i niepełnosprawnym. Zamówienia książek przyjmowane są pod numerem telefonu:

32 210 02 16, a książki dostarczane będą w każdy 3 czwartek miesiąca w godzinach od 1300 do 1400.

6.05 2011r. gościem Biblioteki Publicznej w Łące była Renata Piątkowska, autorka książek dla dzieci. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Łące. Dzieci starannie przygotowały się do spotkania, zostały zaznajomione z twórczością autorki i wykonały piękne ilustracje do książek. Aktywnie uczestniczyły w spotkaniu odpowiadając na pytania pisarki oraz same zadawały pytania dotyczące bohaterów książek. Z zainteresowaniem słuchały fragmentów opowiadań czytanych przez menedżer pani Renaty - Elżbietę Kożurno. Kończąc spot

kanie autorka chętnie rozdawała autografy oraz wpisywała dedykacje do książek i pamiętników. Dzieci  podziękowały za spotkanie gromkimi oklaskami i własnoręcznie wykonanym bukietem kwiatów.

Renata Piątkowska absolwentka socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, mieszka w Bielsku-Białej. Jej pasją jest jazda konna. Dotychczas wydała 18 książek dla dzieci, w  tej chwili pracuje nad książką dla młodzieży poruszającą trudne tematy dorastania. Napisała min.: "Na wszystko jest sposób", "Opowiadania z piaskownicy" i  "Nie ma nudnych dni. Z bogatego dorobku autorki można również wymienić: "Opowiadania dla przedszkolaków". Książki Renaty Piątkowskiej w zabawny sposób tłumaczą przysłowia, przybliżają i wyjaśniają skąd się wzięły znane nam zwyczaje, uczą tolerancji i są wspaniałą lekturą dla starszych i młodszych. W 2007 roku autorka otrzymała drugą nagrodę za książkę dla dzieci do lat 6 w konkursie literackim na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

Organizatorem spotkania była Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18 kwietnia 2011r. Biblioteka Publiczna wraz z Biblioteką Szkolną zorganizowały konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III oraz IV-VI. Dzieci recytowały wiersze Agnieszki Frączek, autorki ponad 100 książek dla dzieci. Każda książka Agnieszki Frączek to wspaniała zabawa dla starszych i młodszych, wiersze zaskakują pomysłami i stylem, autorka doskonale bawi się językiem polskim. Dzieci chętnie uczyły się śmiesznych wierszyków, które wcale nie były łatwe do recytowania.

Laureatami konkursu zostali:

KLASA I-III

I. Patryk Bartecki

II. Aleksandra Szuścik

III. Dominika Gibas

KLASA IV-VI

I.Martyna Pająk

II. Paweł Przybyła

III.Miłosz Dudek

 

Wyróżnienie za dobór wierszy otrzymały:

Kamila Kuś

Kinga Kulawik

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.