Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

16 listopada, z okazji Święta Niepodległości, nasza biblioteka miała przyjemność być współorganizatorem koncertu patriotycznego "Na nutę biało- czerwoną". W sali PCKul-u zabrzmiały pieśni wykonywane przez młodzież ze Stowarzyszenia Artystycznego Ogniska Muzycznego w Pszczynie oraz uczestników zajęć Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Na zakończenie odbył się nadzwyczajny występ młodych aktorów z Teatru Animacji Lalki i Przedmiotu eF z Bielska- Białej. Był to niezapomniany wieczór.

8 września w Czytelni Publicznej przy Piastowskiej 1, jak co roku, spotkali się miłośnicy literatury, aby razem przeczytać kolejną lekturę wskazaną przez Parę Prezydencką. W 2018 roku jest to "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.
Przez karty powieści politycznej poprowadzili nas m.in. Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, Starosta Krystian Szostak, Dyrektor MPBP - Teresa Musik, zaproszeni goście oraz młodzież ze współpracujących szkół ponadpodstawowych. Zachwycaliśmy się romansami Cezarego Baryki, walczyliśmy w powstaniach i rewolucjach, a także rozmyślaliśmy nad sytuacją odradzającej się po I wojnie światowej Polski.
 

Znamienici goście, przyjaciele Biblioteki, nauczyciele i uczniowie pszczyńskich szkół oraz mieszkańcy Pszczyny wzięli udział w tegorocznej edycji Narodowego Czytania w centrum miasta.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Czytaj więcej: Narodowe czytanie "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.