Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W ZWIĄZKU Z ŻAŁOBĄ NARODOWĄ NIEDZIELNY SPEKTAKL PT.:"EKO-BAJKA O DZIELNYM SZNUPKU I ŚMIECIOWYM SMOKU" ZOSTAŁ PRZENIESIONY NA PONIEDZIAŁEK NA GODZ. 17.00.

PONIEDZIAŁKOWY SPEKTAKL, KTÓRY MIAŁ SIĘ ODBYĆ O GODZ. 13.00 ZOSTAŁ ODWOŁANY.

18 kwietnia o 17.00 w Pszczyńskim Centrum Kultury odbędzie się premiera spektaklu dla najmłodszych: "Eko-Bajka o dzielnym Sznupku i Śmieciowym Smoku" w reżyserii Marii Słomak-Sojki.

Sztukę będzie można również zobaczyć 19 i 20 kwietnia o: 9.00, 11.00, a także 13.00. Bilety w cenie 2 złotych będą do nabycia w PCKulu już od 6 kwietnia.

Występują:
Sznupek - Adam Kaczmarczyk
Sowa - Magdalena Mazur
Wiewiórka - Adrianna Nowińska
Motyl - Paulina Kania
Krecik - Agnieszka Kokoszka
Zajączek - Michalina Imiołczyk
Sarenka - Julia Mirgos
Myszka - Sandra Wydra
Żabka - Iga Kania
Śmieciowy Smok - Wojciech Froń
Król Jagodowy - Monika Łęgowska

Śpiew:
Chór z PG1 - przygotowała Sylwia Wituła
Iga Kania - Ognisko Muzyczne w Pszczynie - przygotowała Barbara Broda-Malon

Muzyka:
Sylwia Wituła

Kostiumy i scenografia:
praca zbiorowa – warsztat PLESSARTU, koordynator Iza Cieszko

Na przedstawienie teatralne zapraszają: Stowarzyszenie Artystyczne Plessart, Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pszczynie, Starostwo Powiatowe, PCKul oraz Remondis. Patronat Honorowy nad projektem: Burmistrz Pszczyny, Starosta Powiatu Pszczyńskiego, Komendant Powiatowej Policji w Pszczynie

11 marca Miejsko- Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie miała 
przyjemność gościć autora książek dla dzieci Wiesława Drabika. Pisarz spotkał się z dziećmi  pszczyńskich przedszkoli. Spotkania upłynęły pod znakiem świetnej zabawy. Pan Wiesław Drabik z wielką swobodą i humorem opowiadał o swojej twórczości, przytaczał zabawne anegdoty, czytał fragmenty tekstów oraz zadawał pytania dotyczące znajomości bajek. Dzieci, którym udało się udzielić prawidłowej odpowiedzi wyróżnione zostały drobnymi upominkami. Po zakończeniu prezentacji młodzi czytelnicy mieli okazję zakupić książeczki oraz otrzymać specjalną dedykację z autografem.

WIESŁAW DRABIK - autor kilkudziesięciu książeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 r. w wydawnictwach: Skrzat, Debit, Wilga i Pascal. Są to pełne humoru, wierszowane bajeczki chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych.Najbardziej znane książeczki to: "Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał
Kraków", "Awantura na podwórku", "Łakomczucha", "Kocie łakocie", "MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania". Niektóre z książek były prezentowane w programie telewizyjnym pt. "Książki z górnej półki", pokazano je również na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszy się seria Zostań Mistrzem opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców (występujących pod postaciami zwierzątek).

Poczta Poetycka Macieja Szczawińskiego zaprasza na spotkanie z JÓZEFEM BARANEM - POETĄ Z KRAKOWA oraz WACŁAWEM KOSTRZEWĄ - POETĄ Z PSZCZYNY dnia 26 marca 2010r. (piątek) o godz. 17.00 w Pszczyńskim Centrum Kultury (ul. Piastowska 1).

Pszczyński Salonik Artystyczny

KAZIMIERZ KUTZ

22 marca 2010 r., godz. 16.00
Sala Widowiskowa
Pszczyńskiego Centrum Kultury
Ul. Piastowska 1

Bilety: 5zł
do nabycia w sekretariacie Pszczyńskiego Centrum Kultury

Organizatorzy:
Księgarnia CZARTAK
Pszczyńskie Centrum Kultury
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.