Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

18 kwietnia o 17.00 w Pszczyńskim Centrum Kultury odbędzie się premiera spektaklu dla najmłodszych: "Eko-Bajka o dzielnym Sznupku i Śmieciowym Smoku" w reżyserii Marii Słomak-Sojki.

Sztukę będzie można również zobaczyć 19 i 20 kwietnia o: 9.00, 11.00, a także 13.00. Bilety w cenie 2 złotych będą do nabycia w PCKulu już od 6 kwietnia.

Występują:
Sznupek - Adam Kaczmarczyk
Sowa - Magdalena Mazur
Wiewiórka - Adrianna Nowińska
Motyl - Paulina Kania
Krecik - Agnieszka Kokoszka
Zajączek - Michalina Imiołczyk
Sarenka - Julia Mirgos
Myszka - Sandra Wydra
Żabka - Iga Kania
Śmieciowy Smok - Wojciech Froń
Król Jagodowy - Monika Łęgowska

Śpiew:
Chór z PG1 - przygotowała Sylwia Wituła
Iga Kania - Ognisko Muzyczne w Pszczynie - przygotowała Barbara Broda-Malon

Muzyka:
Sylwia Wituła

Kostiumy i scenografia:
praca zbiorowa – warsztat PLESSARTU, koordynator Iza Cieszko

Na przedstawienie teatralne zapraszają: Stowarzyszenie Artystyczne Plessart, Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pszczynie, Starostwo Powiatowe, PCKul oraz Remondis. Patronat Honorowy nad projektem: Burmistrz Pszczyny, Starosta Powiatu Pszczyńskiego, Komendant Powiatowej Policji w Pszczynie

Poczta Poetycka Macieja Szczawińskiego zaprasza na spotkanie z JÓZEFEM BARANEM - POETĄ Z KRAKOWA oraz WACŁAWEM KOSTRZEWĄ - POETĄ Z PSZCZYNY dnia 26 marca 2010r. (piątek) o godz. 17.00 w Pszczyńskim Centrum Kultury (ul. Piastowska 1).

Pszczyński Salonik Artystyczny

KAZIMIERZ KUTZ

22 marca 2010 r., godz. 16.00
Sala Widowiskowa
Pszczyńskiego Centrum Kultury
Ul. Piastowska 1

Bilety: 5zł
do nabycia w sekretariacie Pszczyńskiego Centrum Kultury

Organizatorzy:
Księgarnia CZARTAK
Pszczyńskie Centrum Kultury
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie

11 marca Miejsko- Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie miała 
przyjemność gościć autora książek dla dzieci Wiesława Drabika. Pisarz spotkał się z dziećmi  pszczyńskich przedszkoli. Spotkania upłynęły pod znakiem świetnej zabawy. Pan Wiesław Drabik z wielką swobodą i humorem opowiadał o swojej twórczości, przytaczał zabawne anegdoty, czytał fragmenty tekstów oraz zadawał pytania dotyczące znajomości bajek. Dzieci, którym udało się udzielić prawidłowej odpowiedzi wyróżnione zostały drobnymi upominkami. Po zakończeniu prezentacji młodzi czytelnicy mieli okazję zakupić książeczki oraz otrzymać specjalną dedykację z autografem.

WIESŁAW DRABIK - autor kilkudziesięciu książeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 r. w wydawnictwach: Skrzat, Debit, Wilga i Pascal. Są to pełne humoru, wierszowane bajeczki chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych.Najbardziej znane książeczki to: "Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał
Kraków", "Awantura na podwórku", "Łakomczucha", "Kocie łakocie", "MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania". Niektóre z książek były prezentowane w programie telewizyjnym pt. "Książki z górnej półki", pokazano je również na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszy się seria Zostań Mistrzem opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców (występujących pod postaciami zwierzątek).


Redaktor naczelny Wydawnictwa Znak, dr Jerzy Illg był gościem Pszczyńskiego Saloniku Artystycznego.
Spotkanie odbyło się 23 lutego w Galerii "13". Okazją do rozmowy z autorem była niedawno wydana książka  pt. "Mój znak. O noblistach, kabaretach, przyjaźniach, książkach, kobietach", w której z pasją, dużym poczuciem humoru i serdecznością kreśli portrety osób, z którymi dane było mu się spotkać zarówno na swojej drodze zawodowej jak i prywatnej. Nie inaczej było podczas rozmowy, którą przeprowadziła z autorem Weronika Grzanka. Wiele ciepłych słów publiczność usłyszała o Czesławie Miłoszu i Wisławie Szymborskiej.

Gość żartobliwie tłumaczył dlaczego w Znaku tak mało kobiet ale zdecydowanie odmówił dyskusji na temat parytetu. Można było się dowiedzieć co to jest „wylęgarnia noblistów”, jaki Nobel siadał na pewnej kanapie i jakich forteli musiał używać redaktor, aby Kazimierz Kutz zdradził, kiedy ukończy swoją debiutancką powieść pt. „Piąta strona świata”. Można było też poznać kilka szczegółów z życia autora, co było przyczyną usunięcia go z Uniwersytetu Śląskiego, jaki wpływ wywarł na niego ruch hipisowski, gdzie podróżował, jak i z kim robił kabaret i wiele innych, barwnych opowieści. Publiczność miała również okazję dowiedzieć się dlaczego Wydawnictwo Znak nie wydało książki o Ryszardzie Kapuścińskim, o której w ostatnich dniach toczy się medialna dyskusja. Opowiadał o polityce wydawniczej Znaku, dzięki której od początku istnienia wydawnictwa udaje się zachować wysoki poziom i publikować dzieła twórców uznanych, z najwyższej półki, często idąc pod prąd modom i powszechnej komercji.

Pisarz odpowiadał na pytania publiczności dotyczące nauki ks. Józefa Tischnera, roli Normana Daviesa w kreowaniu wizerunku Polski na niwie międzynarodowej, o kulturze, która jest najlepszym ambasadorem naszego kraju w świecie, mówił o znaczeniu Festiwalu Literackiego im. Czesława Miłosza oraz o gościach zapraszanych do udziału w tym Festiwalu.
Po spotkaniu, była okazja do zakupu książek, w których autor chętnie składał autografy. Organizatorzy przygotowali dla gościa niespodziankę, którą był występ młodziutkiej wokalistki, Natalii Maliszak, która wykonała piosenkę "Jesienny rock and roll". Natalkę do występu przygotowała Ewa Chlebek.

Organizatorzy spotkania z Jerzym Illgiem:Wydawnictwo Znak, Księgarnia Czartak, Pszczyńskie Centrum Kultury, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.