Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Znane są już wyniki IV edycji konkursu poetyckiego „Świat poezją malowany” organizowanego przez Miejsko – Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie. Komisja konkursowa poddała refleksji 10 tekstów. Cieszy fakt, że poeci biorący udział w konkursie pochodzą z różnych regionów kraju. Konkurs jest potwierdzeniem zainteresowania poezją we współczesnym świecie, a nagrodzone teksty stanowią dowód na to, że poezja wciąż ma się dobrze, chociaż jak powiedziała noblistka Wisława Szymborska „niektórzy lubią poezję(…)/ będzie tych osób chyba dwie na tysiąc”.

Wyniki konkursu:

Nagroda główna: Mirosław Kowalski z Mysłowic za wiersze „Bywały jeżyny cierpkie” oraz „Nie wiem”.

Wyróżnienia:

Jagoda Gorol z Piasku za wiersz „Reklamacja” oraz wiersz bez tytułu (*** Noga ubrana w czarną pończochę…).

Tomasz Gruca z Pszczyny za wiersz „Zmierzch”.

Gratulacje dla poetów – uczestników konkursu. Szczególne słowa uznania dla laureatów. Zachwyt budzi poziom poetyzowania, wyszukane metafory, umiejętność subtelnego mówienia o uczuciach.

Wręczenie nagród odbędzie się w listopadzie i zostanie połączone z wieczorem poetyckim Marii Słomak – Sojki.

    

Miejsko- Powiatowa Biblioteka Publiczna Filia w Piasku ogłasza konkurs fotograficzny pt.: '' Cuda Natury''.

Regulamin konkursu :
- ogłoszenie konkursu : lipiec 2011
- warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie 1 - 3 prac fotograficznych o rozmiarze 18 x 12,5 cm na adres organizatora
- do prac dołączamy kopertę z danymi autora ( imię, nazwisko, adres, telefon ) oraz dwa oświadczenia :
a) prace są autorstwa uczestnictwa konkursu
b) autor zdjęć wyraża zgodę na nieodpłatne zamieszczenie i publikowanie swoich prac w wydawnictwach Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie i środkach masowego przekazu
- zamknięcie konkursu 15 września 2011 r.
- prace oceni jury powołane przez dyrektora Miejsko - Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie
- zdjęcia nadesłane na konkurs pozostają własnością biblioteki
- informacje na temat konkursu można uzyskać pod numerem telefonu  32 448 44 11  MPBP Filia w Piasku oraz 32 210 42 44  MPBP w Pszczynie p. Jolanta Kalafarska
Dla najlepszych prac przewidziano nagrody.
Efektem konkursu będzie wystawa nagrodzonych i wyróżnionych zdjęć.

W poniedziałek, 11 kwietnia  rozstrzygnięto kolejną już edycję konkursu plastycznego na Ozdobę Wielkanocną. Uczestnikami konkursu były przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu pszczyńskiego. Główne cele zorganizowanego konkursu to przede wszystkim pielęgnowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkiej Nocy, pobudzanie i rozwijanie uzdolnień plastycznych, przegląd różnych technik plastycznych. Zamierzony cel został osiągnięty, o czym świadczy wysoki poziom i duży wkład w wykonanie ozdób. Wśród zgłoszonych prac mieliśmy cały przekrój barwnych ozdób, stroików, kolorowych pisanek i jaj wykonanych różnorodna techniką. Jury po wielu dyskusjach postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach:

PRZEDSZKOLA

NAGRODY:

I MIEJSCE – Anna Tomczyk – PP nr 7 w Pszczynie

II MIEJSCE – Paweł Psik – PP nr 17 w Piasku

III MIEJSCE – Oliwia Sorek – PP nr 7 w Pszczynie

WYRÓŻNIENIA:

Karolina Pławecka – ZSP w Studzienicach

Martyna  Salamandra – PP Wola

Paulina Kotas

Julia Jagosz

 

SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY I – III

NAGRODY:

I MIEJSCE – Zofia Pławecka – ZSP w Studzienicach

II MIEJSCE – Wiktoria Grabarczyk – SP nr 1 w Pszczynie

III MIEJSCE – Lidia Kudła – SP Radostowice

 

SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV-VI

NAGRODY:

I MIEJSCE – Daria Toboła – SP w Kobiórze

II MIEJSCE – Aleksandra Nowak – SP nr 3 w Pszczynie

III MIEJSCE – Julia Żyłka – SP w Kobiórze

WYRÓŻNIENIA:

Igor Maroszek – SP nr 12 w Studzionce

Łukasz Górski – SP nr 11 w Porębie

 

GIMNAZJUM

WYRÓŻNIENIA:

Justyna Kuś – PG nr 5 w Studzionce

Sylwia Kilos – Gimnazjum Publiczne w Radostowicach

NAGRODĘ GŁOSU PSZCZYŃSKIEGO otrzymuje Ewa Pieronkiewicz z PG nr 2 w Pszczynie.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Laureatom gratulujemy i zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się w poniedziałek, 18 kwietnia 2011 r. o godz. 16.30. w Klubie „13” Pszczyńskiego Centrum Kultury ( Pszczyna, ul. Bednarska 13).

Organizatorzy:

Redakcja „Głosu Pszczyńskiego”, Pszczyńskie Centrum Kultury, Miejsko – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie.

  

Młodzi miłośnicy historii spotkali się po raz drugi w gościnnych murach Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Studzienicach na powiatowym konkursie dla uczniów szkół podstawowych poświęconym ważnym wydarzeniom w historii Polski i Śląska. Tym razem tematem przewodnim konkursu była 90. rocznica powstań śląskich.

Z tym trudnym tematem ściśle związanym z historią naszej małej ojczyzny zmierzyły się trzyosobowe drużyny reprezentujące osiem szkół z terenu powiatu pszczyńskiego. Uczniowie drużynowo rozwiązywali testy, krzyżówki i zadania związane z hasłami: najważniejsze daty, miejsca i wydarzenia związane z powstaniami śląskimi i plebiscytem na Górnym Śląsku; przywódcy powstań: Wojciech Korfanty, Alfons Zgrzebniok; pomniki, miejsca, filmy, pieśni upamiętniające powstania; miejsca związane z powstaniami śląskimi i plebiscytem na terenie powiatu pszczyńskiego.

Tematykę powstań najlepiej poznała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Radostowicach, dwa równorzędne drugie miejsce zajęły drużyny z SP w Ćwiklicach i SP nr 2 w Pawłowicach, trzecie miejsce wywalczyła drużyna z ZSP z Mizerowa. Kolejne miejsca przypadły drużynom z ZSP w Studzienicach, SP w Suszcu, SP w Brzeźcach, SP w Porębie. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe zakupione z funduszu Programu Rozwoju Bibliotek – projekt „Ślubujemy Ci Ojczyno”

Zadania konkursowe przygotowała dr Barbara Sopot – Zembok. Konkurs został zorganizowany w ramach współpracy: Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Studzienicach,

Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie oraz Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie.

Konkurs odbył się w ramach otrzymanego przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie grantu „Ślubujemy Ci Ojczyzno… powstania śląskie w świadomości mieszkańców ziemi pszczyńskiej” w Programie Rozwoju Bibliotek .

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 

 

 

 

Zapraszamy szkoły podstawowe do udziału w konkursie czytelniczym "Nakręcony Pozytywka", którego
celem jest wykazanie się ze znajomości książek Grzegorza Kasdepke pt.: "Detektyw Pozytywka" oraz "Nowe kłopoty Detektywa Pozytywki". Konkurs skierowany jest do uczniów klas III szkół podstawowych. Udział drużyn w konkursie należy zgłosić do 30 kwietnia 2011.

Szczegółowy regulamin i karta zgłoszeniowa drużyny w załączniku poniżej.

Organizatorzy: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Pszczynie.

Regulamin

Karta zgłoszeniowa

Konkurs realizowany w ramach programu „Akademia Orange dla bibliotek”

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.