Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

9 września 2010 r. rozstrzygnięto III edycję konkursu poetyckiego "Świat poezją malowany". Na konkurs przyjęto 22 wiersze (11 autorów). Poeci reprezentowali różne regiony kraju. Konkurs jest potwierdzeniem niegasnącego zainteresowania poetyzowaniem. Postanowienia jury:

nagroda główna: KATARZYNA ZYCHLA z Sieniawy Żarskiej za wiersze "Wymarzę sobie czas bez zegarów" i "Rajski erotyk".

wyróżnienia:

1. ANDRZEJ ZIOBROWSKI z Nowej Huty za wiersz Światło"

2. TOMASZ GRUCA z Pszczyny za wiersz "Dzień dobry"

Jurorzy gratulują wszystkim uczestnikom konkursu poezji twórczej i troski o kulturę słowa.

Komisja konkursowa:

Weronika Zawisza-Grzanka - przewodnicząca, Barbara Solarska, Jolanta Kalafarska, Jacek Gałuszka

PlikRozmiar
wiersze 2010-2 wyróżnienie.docx 10.7 KB
wiersze 2010-wyróżnienie.docx 14.05 KB
wiersze 2010.docx 11.22 KB

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna Filia w Piasku ogłasza konkurs fotograficzny pt.: „ŚWIAT ZWIERZĄT”.

Regulamin konkursu :
1.    ogłoszenie konkursu: czerwiec 2010r.
2.    warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie 1-3 prac fotograficznych o rozmiarze 18 x 12.5 cm na adres organizatora
3.    do prac należy dołączyć kopertę z danymi autora (imię, nazwisko, adres, telefon) oraz dwa oświadczenia:
a)    prace są autorstwa uczestnika konkursu
b)    autor zdjęć wyraża zgodę na nieodpłatne zamieszczenie i publikowanie swoich prac w wydawnictwach Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie i środkach masowego przekazu
4.    zamknięcie konkursu 15 września 2010r.
5.    prace oceni jury powołane przez Dyrektora Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie
6.    zdjęcia nadesłane na konkurs pozostają własnością Biblioteki
7.    informacje na temat konkursu można uzyskać pod numerami tel.:
a)    32 448 44 11 (M-PBP Filia w Piasku)
b)    32 210 42 44 (M-PBP Pszczyna p. Jolanta Kalafarska)

Celem konkursu są zwierzęta w obiektywie.
Dla najlepszych prac przewidziano nagrody.
Efektem konkursu będzie wystawa nagrodzonych i wyróżnionych zdjęć.

"+ - Pszczyna" to konkurs fotograficzny organizowanego przez Stowarzyszenie Artystyczne Plessart, a także Pszczyńskie Centrum Kultury, Policję w Pszczynie i Bibliotekę Miejsko-Powiatową.

Celem konkursu jest stworzenie dyptyków prezentujących + i -, perły i mankamenty pszczyńskiej ziemi. Organizatorzy oczekują, że fotografie będą dokumentować piękno przyrody i architektury naszego miasta i jego okolic oraz starania mieszkańców w zakresie ochrony środowiska, dbałości o przestrzeń publiczną, w kontraście do występujących zagrożeń ekologicznych i działań zakłócających harmonię i piękno miasta i jego okolic.

Konkurs ma charakter otwarty, bez ograniczeń wieku, profesji, czy miejsca zamieszkania. Ważna jest odpowiedź na zadany temat, na możliwie wysokim poziomie plastycznym, artystycznym. Prace będą zbierane od 15 maja do końca sierpnia, po czym zostaną zaprezentowane w specjalnym serwisie konkursu na portalu pless.pl - plusminus.pless.pl.

10 września nad pracami usiądzie jury. To decyzją tego gremium wybranych zostanie 20 dyptyków, które pojawią się podczas wystawy na pszczyńskiej starówce. Jej wernisaż zaplanowano na 17 września. W drugim etapie obrad wybrani zostaną zwycięzcy. Plessart zamierza przyznać trzy nagrody regulaminowe. Najlepsze prace będą wystawiane do marca przyszłego roku w okolicznych centrach kultury, szkołach, bibliotekach, parafiach.

Zabawie będzie towarzyszyć proces tworzenia się mapy najbliższych nam okolic, na której będziemy skrupulatnie zaznaczać miejsca, w których powstaną zdjęcia + i -.

Patronat honorowy nad konkursem objęli Burmistrz Miasta Pszczyna i Starosta Pszczyński. Portal pless.pl jest patronem medialnym zabawy.

Prace konkursowe będzie można zgłaszać w specjalnym serwisie od 15 maja.

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie zaprasza do wzięcia udziału w trzeciej edycji konkursu poetyckiego pt: Świat poezją malowany. Celem konkursu jest promocja twórczości poetyckiej. Konkurs ma charakter otwarty. Główną nagrodę stanowi rzeźba w szkle autorstwa Jerzego Beceli ufundowana przez Burmistrza Pszczyny.
Szczegółowy regulamin w załączniku.

 

konkurs poetycki2010.pdf 37.88 KB
Załącznik nr 1.pdf 12.84 KB
Załącznik nr 2.pdf 12.87 KB

Dnia 29 marca w Klubie "13" Pszczyńskiego Centrum Kultury odbył się finał konkursu na Ozdobę Wielkanocną. Gościem specjalnym była pani Otylia Trojanowska- Ślązaczka Roku 2009. Pani Otylia piękną gwarą opowiedziała zebranym o zwyczajach wielkanocnych w rodzinnym domu. Swoją barwną opowieść przeplatała wesołymi opowiastkami z życia swoich bliskich. W tym samym nastroju odbył się kolejny występ - 7-letniej Emilki Pomietło. Gwarą śląską, z aktorskim zacięciem przedstawiła monolog "Jazda na świni". Po występach organizatorzy konkursu wręczyli przybyłym laureatom nagrody. Nagrodzone i wyróżnione prace konkursowe można było zobaczyć na wystawie towarzyszącej imprezie.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.