Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Uroczystego wręczenia nagród zwycięzcom konkursu na scenariusz inscenizacji tematycznie związanej z powstaniami śląskimi pt. „Już zachodzi czerwone słoneczko” w dniu 4 lutego dokonał Burmistrz Pszczyny, Krystian Szostak. Celami konkursu były : edukacja i popularyzacja wiedzy historycznej oraz budzenie uczuć patriotycznych poprzez twórczość artystyczną.
Laureatkami konkursu ogłoszonego przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie pod patronatem Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej są:
Lidia Michalska z Wodzisławia Śląskiego i Paulina Steinert z Pszczyny, zdobywczynie I miejsca oraz Dorota Kozłowska z Pszczyny, zdobywczyni II miejsca.

W  dniu 29.01.2010 r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się konkurs czytelniczy pt: „Kubuś Puchatek i przyjaciele”. Jego celem było przybliżenie literatury dziecięcej i doskonalenie umiejętności czytania. W konkursie  rywalizowały klasy drugie z SP – 1, które zmierzyły się w różnych konkurencjach. Pierwszym etapem był konkurs wiedzowy w którym uczniowie rozwiązywali różnorodne zadania i odpowiadali na pytania z przeczytanych książek "Kubuś Puchatek" i "Chatka Puchatka".

 

Pozostałe konkurencje, w których uczestniczyły drużyny:

- konkurs na piosenkę
- konkurs plastyczny
- układanie puzzli na czas
- konkurs na najlepsze przebranie
- konkurs sportowy

Wszyscy uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom swoich umiejętności i jury miało nie lada problem aby wyłonić mistrzów.


Wyniki końcowe przedstawiały się następująco:

I – miejsce klasa II a
II – miejsce klasa II b
III – miejsce klasa II c

Drużyny  otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe,  które ufundowali organizatorzy konkursu.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy ogromnej wiedzy.

Organizatorzy : Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna, Szkoła Podstawowa nr 1.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.