Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

KONKURS PLASTYCZNY

Przyleciały Anioły”

 

Organizatorzy:

Pszczyńskie Centrum Kultury, ul. Piastowska 1, 43-200 Pszczyna, tel. 32 210 45 51

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, ul. Piastowska 1, tel. 32 210 42 44

Głos Pszczyński, ul. 3 Maja 9, 43-200 Pszczyna, tel. 32 210 35 65, 32 212 81 31

 

Termin nadsyłania prac: 9 grudnia 2016 r.

 

Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród: 18 grudnia 2016 r., godz. 13.00, rynek w Pszczynie

Wystawa pokonkursowa: 16-18 grudnia 2016 r.

 


REGULAMIN KONKURSU

 

1. Tematyka konkursu:

- zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy w dowolnej technice plastycznej przedstawiającej Anioła.

2. Celem konkursu jest:

- rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży oraz uzdolnień plastycznych;

- zachęcanie dzieci do wyrażania siebie poprzez sztukę, pobudzanie dziecięcej wyobraźni

- przegląd różnych technik plastycznych

- pielęgnowanie tradycji związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia

3Warunki konkursu:

- konkurs ma zasięg powiatowy tzn. w konkursie mogą wziąć udział uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych, a także uczestnicyplacówek pozaszkolnych powiatu pszczyńskiego;

- składane prace na podłożu płaskim - maksymalna wielkość A3, rzeźby – maksymalna wielkość do 40 cm;

- do konkursu mogą przystąpić uczestnicy indywidualni;

- każdy uczestnik może złożyć jedną pracę. Prace grupowe nie będą oceniane !!!

- szkoły i placówki pozaszkolne chcące przystąpić do konkursu proszone są o wcześniejsze przeprowadzenie własnych eliminacji i przekazanie do PCK lub MPBP maksymalnie pięciu najlepszych prac;

- prace uszkodzone nie będą oceniane;

- organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za uszkodzenia powstałe w trakcie transportu!

4. Praca musi zawierać następujące dane:

- imię i nazwisko uczestnika,

- kategorię wiekową,

- adres domowy, szkoły lub instytucji, którą reprezentuje uczestnik

- numer telefonu

 Pracę należy dostarczyć do 9 grudnia (piątek) do Pszczyńskiego Centrum Kultury (ul. Piastowska 1, 43-200 Pszczyna) lub do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej 

w Pszczynie (ul. Piastowska 1, 43-200 Pszczyna)

5. Prace oceniać będzie komisja konkursowa powołana przez organizatorów.

6. Prace oceniane będą w 4 kategoriach wiekowych:

 1. przedszkole

 2. klasy I - III

 3. klasy IV- VI

 4. gimnazjum

7. Komisja konkursowa powołana przez organizatorów oceni prace w dwóch kategoriach: prace przestrzenne i prace płaskie

8. Nadesłane prace będą oceniane według następujących kryteriów:

 • ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu;

 • dobór i wykorzystanie materiałów;

 • wkład pracy;

 • estetyka pracy oraz trwałość;

 • staranność wykonania;

 • walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki);

 • samodzielność;

 9. Wyniki konkursu zawierające imiona i nazwiska autorów nagrodzonych prac zostaną  podane do publicznej wiadomości w mediach oraz na stronach internetowych organizatorów. Laureaci konkursu zostaną poinformowani telefonicznie.

10. Organizatorzy zastrzega sobie prawo do nieodpłatnej publikacji wybranych prac.

11. Prace będzie można odebrać w dniach 20 - 23 grudnia 2016 r. Prace nie odebrane w tym terminie przechodzą na własność organizatora.

12. Nagrody należy odebrać do 30 grudnia 2016 r. Nagrody nie odebrane w tym terminie przechodzą na własność organizatora.

13. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na gromadzenie, przetwarzanie oraz udostępnianie do informacji publicznej przez organizatorów konkursu imienia i nazwiska dziecka, wieku, nazwy szkoły/ placówki pozaszkolnej do której uczęszcza oraz publikację zdjęć.

 Zapraszamy do udziału

Nie musisz być profesjonalistą, nie musisz wyjeżdżać w daleką podróż, by opowiedzieć ciekawą historię. Ludzie z pasją i miejsca z duszą są obok nas. Po prostu bliskie historie. Podzielcie się swoimi historiami rodzinnymi, sąsiedzkimi, lokalnymi. Takich nie brakuje, czego dowiedli dotychczasowi uczestnicy konkursu.

„Bliskie historie - ludzie z pasją, miejsca z duszą” to hasło IV Konkursu Dziennikarskiego im. Agnieszki Wojtali, organizowanego przez Grupę Terrabit, wydawcę „Gazety Pszczyńskiej” i portalu pszczynska.pl oraz Starostwo Powiatowe w Pszczynie i Urząd Miejski w Pszczynie. Partnerami konkursu są Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2013 r. W marcu tamtego roku zmarła tragicznie Agnieszka Wojtala, wieloletnia dziennikarka „Gazety Pszczyńskiej”. Redakcja postanowiła zorganizować konkurs, by uczcić jej pamięć. Konkurs ma służyć też promocji powiatu pszczyńskiego oraz zachęcaniu do stosowania form pisanych.

 

Redakcja „Gazety Pszczyńskiej” oraz portalu pszczynska.pl zaprasza do udziału w IV Konkursie Dziennikarskim im. Agnieszki Wojtali. Nagroda główna to 1 000 zł.

W ciągu trzech poprzednich edycji uczestnicy nadesłali mnóstwo świetnych tekstów. Czas na kolejne! Publikacja musi dotyczyć powiatu pszczyńskiego - jego tradycji, kultury, walorów, historii tego terenu lub ludzi go zamieszkujących. Nowością jest to, że w tym roku w konkursie mogą wziąć udział także osoby, które nie mieszkają w powiecie pszczyńskim. Prace należy przesyłać do 23 lutego 2017 r.

Zwycięzca IV Konkursu Dziennikarskiego im. Agnieszki Wojtali otrzyma nagrodę główną – 1 000 zł! Zdobywca drugiego miejsca otrzyma 500 zł, a trzeciego – 300 zł.

Najlepsze prace opublikowane zostaną na łamach „Gazety Pszczyńskiej” i portalu pszczynska.pl. Szczegóły i regulamin – na portalu pszczynska.pl, na profilu „Gazety Pszczyńskiej” na Facebooku oraz pod numerem tel. 500 161 142.

 

REGULAMIN

 

 

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie zaprasza do wzięcia udziału w IX edycji konkursu poetyckiego pt: Świat poezją malowany.

Celem konkursu jest promocja twórczości poetyckiej. Konkurs ma charakter otwarty. Fundatorem głównej nagrody jest  Burmistrz Pszczyny.

A oto szczegółowy regulamin:

 1. Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie 2 niepublikowanych i nienagradzanych wcześniej tekstów poetyckich na adres organizatora.
 2. Teksty mają być oznaczone godłem (znakiem autora), a w dołączonej kopercie - oznaczonej tym samym godłem - powinny znajdować się dane dotyczące autora (imię, nazwisko, adres, telefon).  
 3. Należy dołączyć imienne oświadczenie z podpisem, że jest to własny tekst-wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 1 do Regulaminu.
 4. Oczekujemy na teksty do dnia 30 września 2016 r. - pod adresem:
  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Piastowska 1, 43-200 Pszczyna.
 5. Teksty oceniać będą jurorzy powołani przez dyrektora M-PBP Pszczyna.
 6. Najwyżej oceniony przez jury wiersz otrzyma Nagrodę Burmistrza Pszczyny.
 7. Inne nagrodzone i wyróżnione przez jury utwory poetyckie otrzymają nagrody, których fundatorem jest Biblioteka. 
 8. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi w listopadzie 2016 roku.  
 9. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość publikowania utworów konkursowych- wzór zgody na powyższe stanowi Załącznik nr 2 do Regulaminu.
 10. Odbiór nagród do 30 dni po ogłoszeniu wyników konkursu.
 11. Prace nadesłane na konkurs przechodzą na własność organizatora.

 

Załącznik nr 1

Załącznik nr 2

Został rozstrzygnięty konkurs 9. edycji pt: "Świat poezją malowany". Komisja konkursowa z przyjemnością czytała teksty poetów z różnorodnych stron Polski, m. in. z Koszalina, Raciborza, Wieliczki, Trzebini, Krakowa, Warszawy ale także z miejscowości bliskich: Bielsko - Biała, Pszczyna, Pawłowice, Goczałkowice - Zdrój. Serdecznie dziękujemy Wszystkim Poetom za trud tworzenia wierszy i uczestnictwo w konkursie. Gratulujemy! Werdykt komisji konkursowej:

1 miejsce (nagroda Burmistrza Pszczyny) - Piotr Zemanek z Bielska - Białej za wiersz pt. "moje dziecko wychodzi ze mnie"

2 miejsce - Marianna Kurczab z Pszczyny za wiersze "Po...", "W sepii..."

3 miejsce (nagroda Dyrektora Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie) - Aleksander Tadeusz Pordzik z Raciborza za wiersz bez tytułu "kiedyś tam..."

Komisja konkursowa w składzie: Weronika Zawisza - Grzanka - przewodnicząca, Barbara Solarska, Jolanta Kalafarska.

Wręczenie nagród odbędzie się 18 listopada 2016 r., o godz. 18.00. w Klubie "13" Pszczyńskiego Centrum Kultury ( ul .Bednarska 13) w ramach spotkań Poezja i muzyka pod 13.

We wtorek, 7 czerwca w Miejsko – Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie przy współpracy z Cinematographer  Productions odbyła się II edycja Konkursu Pięknego Czytania. Do walki o tytuł mistrza czytania stanęli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  powiatu pszczyńskiego oraz dorośli. Każdy uczestnik zobowiązany był do przeczytania wylosowanego przez siebie fragmentu tekstu. W tym roku uczniowie klas I – III prezentowali fragmenty książki „Podróż pełna przygód”, grupa starsza – uczniowie klas IV – VI fragmenty „Awantury o Basię” Kornela Makuszyńskiego. Gimnazjaliści zmierzyli się z książką Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”, dorośli czytali fragmenty „Rodziny Połanieckich” Henryka Sienkiewicza. Komisja konkursowa oceniając wystąpienia uczestników wzięła pod uwagę płynność i bezbłędność czytania, dykcję oraz interpretację czytanego tekstu.

Laureatami II edycji Konkursu Pięknego Czytania zostali:

Kategoria szkoły podstawowe klasy I – III

Patrycja Trefon – I miejsce

Michał Kolasa – II miejsce

Matylda Ciesielska – III miejsce

Kategoria szkoły podstawowe klasy IV – VI

Magdalena Pala – I miejsce

Przemysław Święs – II miejsce

Emilia Krzyżowska – III miejsce

Kategoria gimnazjum

Wiktoria Wojnowska – I miejsce

Paulina Komraus – II miejsce

Katarzyna Cofała – III miejsce

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne i dorośli

Elżbieta Jasińska – I miejsce

Michał Pudełko – I miejsce

Elżbieta Gwóźdź – II miejsce

 

Zadanie współfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2016.

 

Organizatorzy:

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie

Cinematographer Productions

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.