Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Nie musisz być profesjonalistą, nie musisz wyjeżdżać w daleką podróż, by opowiedzieć ciekawą historię. Ludzie z pasją i miejsca z duszą są obok nas. Po prostu bliskie historie. Podzielcie się swoimi historiami rodzinnymi, sąsiedzkimi, lokalnymi. Takich nie brakuje, czego dowiedli dotychczasowi uczestnicy konkursu.

„Bliskie historie - ludzie z pasją, miejsca z duszą” to hasło IV Konkursu Dziennikarskiego im. Agnieszki Wojtali, organizowanego przez Grupę Terrabit, wydawcę „Gazety Pszczyńskiej” i portalu pszczynska.pl oraz Starostwo Powiatowe w Pszczynie i Urząd Miejski w Pszczynie. Partnerami konkursu są Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2013 r. W marcu tamtego roku zmarła tragicznie Agnieszka Wojtala, wieloletnia dziennikarka „Gazety Pszczyńskiej”. Redakcja postanowiła zorganizować konkurs, by uczcić jej pamięć. Konkurs ma służyć też promocji powiatu pszczyńskiego oraz zachęcaniu do stosowania form pisanych.

 

Redakcja „Gazety Pszczyńskiej” oraz portalu pszczynska.pl zaprasza do udziału w IV Konkursie Dziennikarskim im. Agnieszki Wojtali. Nagroda główna to 1 000 zł.

W ciągu trzech poprzednich edycji uczestnicy nadesłali mnóstwo świetnych tekstów. Czas na kolejne! Publikacja musi dotyczyć powiatu pszczyńskiego - jego tradycji, kultury, walorów, historii tego terenu lub ludzi go zamieszkujących. Nowością jest to, że w tym roku w konkursie mogą wziąć udział także osoby, które nie mieszkają w powiecie pszczyńskim. Prace należy przesyłać do 23 lutego 2017 r.

Zwycięzca IV Konkursu Dziennikarskiego im. Agnieszki Wojtali otrzyma nagrodę główną – 1 000 zł! Zdobywca drugiego miejsca otrzyma 500 zł, a trzeciego – 300 zł.

Najlepsze prace opublikowane zostaną na łamach „Gazety Pszczyńskiej” i portalu pszczynska.pl. Szczegóły i regulamin – na portalu pszczynska.pl, na profilu „Gazety Pszczyńskiej” na Facebooku oraz pod numerem tel. 500 161 142.

 

REGULAMIN

Został rozstrzygnięty konkurs 9. edycji pt: "Świat poezją malowany". Komisja konkursowa z przyjemnością czytała teksty poetów z różnorodnych stron Polski, m. in. z Koszalina, Raciborza, Wieliczki, Trzebini, Krakowa, Warszawy ale także z miejscowości bliskich: Bielsko - Biała, Pszczyna, Pawłowice, Goczałkowice - Zdrój. Serdecznie dziękujemy Wszystkim Poetom za trud tworzenia wierszy i uczestnictwo w konkursie. Gratulujemy! Werdykt komisji konkursowej:

1 miejsce (nagroda Burmistrza Pszczyny) - Piotr Zemanek z Bielska - Białej za wiersz pt. "moje dziecko wychodzi ze mnie"

2 miejsce - Marianna Kurczab z Pszczyny za wiersze "Po...", "W sepii..."

3 miejsce (nagroda Dyrektora Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie) - Aleksander Tadeusz Pordzik z Raciborza za wiersz bez tytułu "kiedyś tam..."

Komisja konkursowa w składzie: Weronika Zawisza - Grzanka - przewodnicząca, Barbara Solarska, Jolanta Kalafarska.

Wręczenie nagród odbędzie się 18 listopada 2016 r., o godz. 18.00. w Klubie "13" Pszczyńskiego Centrum Kultury ( ul .Bednarska 13) w ramach spotkań Poezja i muzyka pod 13.

We wtorek, 7 czerwca w Miejsko – Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie przy współpracy z Cinematographer  Productions odbyła się II edycja Konkursu Pięknego Czytania. Do walki o tytuł mistrza czytania stanęli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  powiatu pszczyńskiego oraz dorośli. Każdy uczestnik zobowiązany był do przeczytania wylosowanego przez siebie fragmentu tekstu. W tym roku uczniowie klas I – III prezentowali fragmenty książki „Podróż pełna przygód”, grupa starsza – uczniowie klas IV – VI fragmenty „Awantury o Basię” Kornela Makuszyńskiego. Gimnazjaliści zmierzyli się z książką Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”, dorośli czytali fragmenty „Rodziny Połanieckich” Henryka Sienkiewicza. Komisja konkursowa oceniając wystąpienia uczestników wzięła pod uwagę płynność i bezbłędność czytania, dykcję oraz interpretację czytanego tekstu.

Laureatami II edycji Konkursu Pięknego Czytania zostali:

Kategoria szkoły podstawowe klasy I – III

Patrycja Trefon – I miejsce

Michał Kolasa – II miejsce

Matylda Ciesielska – III miejsce

Kategoria szkoły podstawowe klasy IV – VI

Magdalena Pala – I miejsce

Przemysław Święs – II miejsce

Emilia Krzyżowska – III miejsce

Kategoria gimnazjum

Wiktoria Wojnowska – I miejsce

Paulina Komraus – II miejsce

Katarzyna Cofała – III miejsce

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne i dorośli

Elżbieta Jasińska – I miejsce

Michał Pudełko – I miejsce

Elżbieta Gwóźdź – II miejsce

 

Zadanie współfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2016.

 

Organizatorzy:

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie

Cinematographer Productions

 

 

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie zaprasza do wzięcia udziału w IX edycji konkursu poetyckiego pt: Świat poezją malowany.

Celem konkursu jest promocja twórczości poetyckiej. Konkurs ma charakter otwarty. Fundatorem głównej nagrody jest  Burmistrz Pszczyny.

A oto szczegółowy regulamin:

 1. Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie 2 niepublikowanych i nienagradzanych wcześniej tekstów poetyckich na adres organizatora.
 2. Teksty mają być oznaczone godłem (znakiem autora), a w dołączonej kopercie - oznaczonej tym samym godłem - powinny znajdować się dane dotyczące autora (imię, nazwisko, adres, telefon).  
 3. Należy dołączyć imienne oświadczenie z podpisem, że jest to własny tekst-wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 1 do Regulaminu.
 4. Oczekujemy na teksty do dnia 30 września 2016 r. - pod adresem:
  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Piastowska 1, 43-200 Pszczyna.
 5. Teksty oceniać będą jurorzy powołani przez dyrektora M-PBP Pszczyna.
 6. Najwyżej oceniony przez jury wiersz otrzyma Nagrodę Burmistrza Pszczyny.
 7. Inne nagrodzone i wyróżnione przez jury utwory poetyckie otrzymają nagrody, których fundatorem jest Biblioteka. 
 8. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi w listopadzie 2016 roku.  
 9. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość publikowania utworów konkursowych- wzór zgody na powyższe stanowi Załącznik nr 2 do Regulaminu.
 10. Odbiór nagród do 30 dni po ogłoszeniu wyników konkursu.
 11. Prace nadesłane na konkurs przechodzą na własność organizatora.

 

Załącznik nr 1

Załącznik nr 2

12 maja Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie zorganizowała konkurs czytelniczy pt: "Tajemnica mostu". W zmaganiach wzięły udział 3 - osobowe reprezentacje uczniów klas piątych z sześciu szkół podstawowych miasta i gminy Pszczyna. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością treści książki Andrzeja Maleszki - "Tajemnica mostu", umiejętnościami sportowymi i aktorskimi. Regulaminowo każda drużyna miała trzy minuty na zaprezentowanie scenki z lektury konkursowej. Wyniki konkursu:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 12 w Studzionce - Agnieszka Filipiec, Patrycja Rapiejko, Adam Pojda, opiekun - Danuta Brańczyk

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszczynie - Anna Duda, Julia Skura, Bartosz Chodura, opiekunowie - Agnieszka Czernecka, Milena Pitlok

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 10 w Piasku - Małgorzata Helios, Joanna Nosek, Karolina Olszowiec, opiekun - Barbara Wardziak

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.