Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

KONKURS PLASTYCZNY

„Przyleciały Anioły”

 


Organizatorzy:        

Pszczyńskie Centrum Kultury, ul. Piastowska 1, 43-200 Pszczyna, tel. 32 210 45 51

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, ul. Piastowska 1, tel. 32 210 42 44

Głos Pszczyński, ul. 3 Maja 9, 43-200 Pszczyna, tel. 32 210 35 65, 32 212 81 31

 

Termin nadsyłania prac:                11 grudnia 2015 r.

 

Rozstrzygnięcie  konkursu oraz wręczenie nagród:       20 grudnia 2015 r., godz. 16.00, ul. Bankowa, Pszczyna

 

Wystawa pokonkursowa:                20 grudnia 2015 r.

 


REGULAMIN KONKURSU

 

1. Tematyka konkursu:

 - zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy w dowolnej technice plastycznej przedstawiającej Anioła.

 

2. Celem konkursu jest:

-  rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży oraz uzdolnień plastycznych;

-  zachęcanie dzieci do wyrażania siebie poprzez sztukę, pobudzanie dziecięcej wyobraźni

-  przegląd różnych technik plastycznych

-  pielęgnowanie tradycji związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia

 

3.Warunki konkursu:

- konkurs ma zasięg powiatowy tzn. w konkursie mogą wziąć udział uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych, a także uczestnicy placówek pozaszkolnych powiatu pszczyńskiego;

-  składane prace na podłożu płaskim - maksymalna wielkość A3,  rzeźby – maksymalna wielkość do 40 cm;

-  do konkursu mogą przystąpić uczestnicy indywidualni;

każdy uczestnik może złożyć jedną pracę. Prace grupowe nie będą oceniane!!!

-  szkoły i placówki pozaszkolne chcące przystąpić do konkursu proszone są o wcześniejsze przeprowadzenie własnych eliminacji i przekazanie do PCK lub MPBP maksymalnie pięciu najlepszych prac;

-  prace uszkodzone nie będą oceniane;

-  organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za uszkodzenia powstałe w trakcie transportu!

 

4. Praca musi zawierać następujące dane:

-  imię i nazwisko uczestnika,

-  kategorię wiekową,

-  adres domowy, szkoły lub instytucji, którą reprezentuje uczestnik

-  numer telefonu

 

Pracę należy dostarczyć do 11 grudnia (piątek) do Pszczyńskiego Centrum Kultury (ul. Piastowska 1, 43-200 Pszczyna) lub do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie (ul. Piastowska 1, 43-200 Pszczyna)

 

5.Prace oceniać będzie komisja konkursowa powołana przez organizatorów.

 

6.  Prace oceniane będą w 4 kategoriach wiekowych:

a)     przedszkole

b)    klasy I - III

c)     klasy IV- VI

d)    gimnazjum

 

7. Komisja konkursowa powołana przez organizatorów oceni prace w dwóch kategoriach-prace przestrzenne i prace płaskie

 

8.Nadesłane prace będą oceniane według następujących kryteriów:

 • ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu;
 • dobór i wykorzystanie materiałów;
 • wkład pracy;
 • estetyka pracy oraz trwałość;
 • staranność wykonania;
 • walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki);
 • samodzielność;

 

9. Wyniki konkursu zawierające imiona i nazwiska autorów nagrodzonych prac zostaną  
     podane do publicznej wiadomości w mediach oraz na stronach internetowych organizatorów.

     Laureaci konkursu zostaną poinformowani telefonicznie.

 

10.Organizatorzy zastrzega sobie prawo do nieodpłatnej publikacji wybranych prac.

 

11.Prace będzie można odebrać w dniach 21 - 23 grudnia 2015 r. Prace nie odebrane w tym terminie przechodzą na własność organizatora.

 

12. Nagrody należy odebrać do 30 grudnia 2015 r. Nagrody nie odebrane w tym terminie przechodzą na własność organizatora.

 

13. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na gromadzenie, przetwarzanie oraz udostępnianie do informacji publicznej przez organizatorów konkursu imienia i nazwiska dziecka, wieku, nazwy szkoły/ placówki pozaszkolnej do której uczęszcza oraz publikację zdjęć.

 

Zapraszamy do udziału!

W piątkowy wieczór, 13 listopada, wręczono nagrody poetom nagrodzonym i wyróżnionym w 8. edycji konkursu poetyckiego "Świat poezją malowany". Nagrody wręczyły zastępca burmistrza Pszczyny Barbara Sopot - Zembok i dyrektor Miejsko - Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie Teresa Musik. Rozdanie nagród miało miejsce podczas 39. spotkań "Muzyka i poezja pod 13", które tym razem upłynęło pod hasłem " Jonasz Kofta - wiersze i piosenki".

W tegorocznej edycji konkursu poetyckiego "Świat poezją malowany" jury wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce - pan Marcin Królikowski z Warszawy za wiersz "Autoportret z trumną"

II miejsce - pan Marek Kucak z Pawłowic za wiersz "Refleksja nad tułaczką życia"

III miejsce - pani Dorota Ryst z Warszawy za wiersz "Droga do treblinki".

Ponadto nagrodę Dyrektora Biblioteki przyznaje się za wiersz "wracając" panu Markowi Kucakowi z Pawłowic za promowanie biblioteki i czytelnictwa.

Jury wyróżnia następujących poetów:

1. pana Macieja Płużka z Jawiszowic za wiersz "Nocne życie pociągów"

2. pana Krzysztofa Martwickiego z Płońska za wiersz "dworzec, czerwcowa noc' 2015.

Wyróżnienia związane są z docenieniem przez jury nietypowego ujęcia tematyki społeczno - egzystencjalnej. Cieszy fakt, że konkurs wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem twórców z całego kraju. Gratulujemy laureatom, dziękujemy wszystkim uczestnikom. Zapraszamy do udziału w następnych edycjach. Z życzeniami dalszego rozwoju poetyckiego oraz nieustającej weny twórczej -

- Weronika Zawisza - Grzanka

- Barbara Solarska

- Jolanta Kalafarska

 

„Każdy ma swoją opowieść” - pod takim hasłem odbędzie się III Konkurs Dziennikarski im. Agnieszki Wojtali. Napisz tekst i wygraj 1 000 zł!

 

Ciekawe historie sprzed lat, wzruszające wspomnienia, wyjątkowe miejsca, niesamowite osoby i ich pasje – w ciągu dwóch poprzednich edycji konkursu uczestnicy napisali mnóstwo świetnych tekstów. Czas na kolejne! Ruszył bowiem III Konkurs Dziennikarski im. Agnieszki Wojtali!

Idea konkursu pojawiła się w 2013 r., krótko po tragicznej śmierci Agnieszki Wojtali, dziennikarki „Gazety Pszczyńskiej”. Redakcja postanowiła zorganizować konkurs, by uczcić jej pamięć. Jego celem jest także promocja powiatu pszczyńskiego oraz zachęcenie do stosowania form pisanych.

Organizatorami konkursu są: Grupa Terrabit, wydawca „Gazety Pszczyńskiej” i portalu pszczynska.pl, Starostwo Powiatowe w Pszczynie oraz Urząd Miejski w Pszczynie. Partnerami konkursu są: Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie.

Konkursowe teksty dotyczyć powinny powiatu pszczyńskiego - jego tradycji, kultury, walorów, historii tego terenu lub ludzi go zamieszkujących, i odnosić się do hasła „Każdy ma swoją opowieść”. - Chcemy poprzez to hasło pokazać, że tematów, o których można napisać jest mnóstwo, są często blisko nas, wystarczy je dostrzec, zauważyć – mówi Jacek Bielenin, redaktor naczelny „Gazety Pszczyńskiej”.

Prace należy przesyłać do 15 lutego 2016 r. Szczegółowe wytyczne dotyczące prac znaleźć można w regulaminie.

Zwycięzca III Konkursu Dziennikarskiego im. Agnieszki Wojtali otrzyma nagrodę główną – 1 000 zł! Zdobywca drugiego miejsca otrzyma 500 zł, a trzeciego – 300 zł. Najlepsze prace opublikowane zostaną na łamach „Gazety Pszczyńskiej” i portalu pszczynska.pl.

Aby zachęcić do udziału w konkursie, zwłaszcza uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w tym klas o profilu dziennikarskim, 18 listopada zorganizowane zostaną warsztaty dziennikarskie, które poprowadzi Marcin Pietraszewski, dziennikarz „Gazety Wyborczej”. Spotkanie odbędzie się w auli Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Pszczynie, początek o godz. 12.00. Wstęp wolny. Udział w warsztatach należy potwierdzić telefonicznie (tel. 500 161 143).

 

Z regulaminu III Konkursu Dziennikarskiego im. Agnieszki Wojtali

UCZESTNICY

W Konkursie udział wziąć mogą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu pszczyńskiego, a także uczniowie, osoby dorosłe, zamieszkałe na terenie powiatu pszczyńskiego, niezajmujące się zawodowo dziennikarstwem.

TERMINY

Termin zgłaszania prac do Konkursu upływa 15 lutego 2016 r. Konkurs składa się z dwóch etapów: etap pierwszy - zakwalifikowanie przez jury do finału konkursu od sześciu do dziesięciu prac spośród wszystkich nadesłanych prac; etap drugi - wybór przez Kapitułę laureatów pierwszego, drugiego oraz trzeciego miejsca (możliwe jest także przyznanie maksymalnie pięciu wyróżnień).

Ogłoszenie wyników prac Kapituły oraz laureata konkursu, a także wręczenie nagród nastąpi podczas gali finałowej, która planowana jest na połowę marca 2016 r.

NAGRODY

Kapituła przyzna nagrodę główną konkursu dla autora, który otrzyma najwięcej punktów - nagrodę pieniężną w wysokości 1 000 zł, a także publikację nagrodzonego tekstu na łamach „Gazety Pszczyńskiej".

Dla zdobywcy drugiego miejsca przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł, a dla zdobywcy miejsca trzeciego – 300 zł. Kapituła może przyznać także pięć wyróżnień.

WYMAGANIA

Publikacja musi dotyczyć powiatu pszczyńskiego - jego tradycji, kultury, walorów, historii tego terenu lub ludzi go zamieszkujących. Do Konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie publikacje w języku polskim, liczba znaków: 6-10 tysięcy (ze spacjami).

Nie będą przyjmowane: prace napisane niesamodzielnie (przez więcej niż jednego autora), prace wcześniej już opublikowane lub w inny sposób publicznie wykorzystane, prace, które nie dotyczą podanego tematu, prace, których objętość nie spełnia podanych w regulaminie kryteriów, prace, które naruszają prawa autorskie bądź zawierają treści niezgodne z prawem, prace osób, które zawodowo zajmują się lub w przeszłości zajmowały się dziennikarstwem.

Prace należy wysłać na adres mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą: Gazeta Pszczyńska, ul. Wodzisławska 36B, 43-200 Pszczyna, z dopiskiem: Konkurs dziennikarski.

REGULAMIN KONKURSU

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie zaprasza do wzięcia udziału w VIII edycji konkursu poetyckiego pt: Świat poezją malowany.

Celem konkursu jest promocja twórczości poetyckiej. Konkurs ma charakter otwarty. Fundatorem głównej nagrody jest  Burmistrz Pszczyny.

A oto szczegółowy regulamin:

 1. Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie 2 niepublikowanych i nienagradzanych wcześniej tekstów poetyckich na adres organizatora.
 2. Teksty mają być oznaczone godłem (znakiem autora), a w dołączonej kopercie - oznaczonej tym samym godłem - powinny znajdować się dane dotyczące autora (imię, nazwisko, adres, telefon).  
 3. Należy dołączyć imienne oświadczenie z podpisem, że jest to własny tekst-wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 1 do Regulaminu.
 4. Oczekujemy na teksty do dnia 30 września 2015 r. - pod adresem:
  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Piastowska 1, 43-200 Pszczyna.
 5. Teksty oceniać będą jurorzy powołani przez dyrektora M-PBP Pszczyna.
 6. Najwyżej oceniony przez jury wiersz otrzyma Nagrodę Burmistrza Pszczyny.
 7. Inne nagrodzone i wyróżnione przez jury utwory poetyckie otrzymają nagrody, których fundatorem jest Biblioteka. 
 8. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi w listopadzie 2015 roku.  
 9. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość publikowania utworów konkursowych- wzór zgody na powyższe stanowi Załącznik nr 2 do Regulaminu.
 10. Odbiór nagród do 30 dni po ogłoszeniu wyników konkursu.
 11. Prace nadesłane na konkurs przechodzą na własność organizatora.

 

Załącznik nr 1

Załącznik nr 2

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.