Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

12 listopada odwiedziła nas Szkoła Podstawowa w Studzienicach, wraz ze swoimi miłymi gośćmi z Włoch. Przypominaliśmy sobie historię pisma i książki, od starożytnych klinów, przez mnichów-kaligrafów po nowoczesne czytniki e-booków. Nie zabrakło ćwiczeń przybliżających nam znaczenie piktogramów. Okazuje się, że nie tak łatwo czyta się pismo obrazkowe. Nasi goście przypomnieli sobie  alfabet z różnych stron świata, ale i wyjątkowo przydatny alfabet harcerski- tzw. "czekoladkę".  Nie zabrakło nowoczesnych technologii- robocika, który zaprogramowany przez uczestników, przebył bez trudu symboliczną drogę, jaką musiała pokonać książka- od kamiennej tabliczki do dziś.

 

W czwartek 24 października odwiedziły nas klasy III z ZSP w Studzienicach, aby wziąć udział w warsztatach z czasopismem "Świerszczyk". Dzieciaki poznały historię tego pisma, a także miały okazję zobaczyć, jak wygląda papierowa wersja "Świerszczyka". Każdy zredagował własny numer, kolorując przygotowane strony. Całość została zebrana w przeźroczyste okładki z plastikowym grzbietem.

1 października 2019 r. w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie mieliśmy przyjemność gościć Ewę Stadtmüller - autorkę bajeczek, zbiorków wierszyków i zagadek dla dzieci oraz książeczek o charakterze edukacyjnym. Autorka spotkała się z uczniami klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 5 w Pszczynie. Tematem spotkania były zwierzaki występujące w bajkach, baśniach, legendach, opowiadaniach, wierszach, zagadkach. Pani Ewa przyjechała ze swoim tajemniczym kuferkiem, pełnym maskotek i kukiełek. Dzieci z wielkim zaangażowaniem układały rymowanki o zwierzętach i odgrywały scenki przy użyciu pacynek. Na koniec nie zabrakło pamiątkowych dedykacji dla miłośników twórczości Ewy Stadtmüller.

 

W środę 16 października dzieci z przedszkola "Słoneczko" odwiedziły naszą Bibliotekę, dla wielu z nich była to pierwsza wizyta. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się od pani bibliotekarki , co należy robić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać, jak chronić książki przed zniszczeniem oraz jak można samodzielnie naprawić zniszczone egzemplarze. Spotkanie w bibliotece przybliżyło przedszkolakom literaturę dziecięcą oraz jej autorów. Na zakończenie pobytu w bibliotece dzieci oglądały książeczki . Żegnając się z paniami dzieci zapewniały, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć interesujące ich książeczki. Dzieci pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzach.

Serdecznie zapraszamy na wystawę lapbooków wykonanych przez uczniów Anny Stalmach z klasy VI c z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jankowicach.

Wystawę można oglądać MPBP w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 1.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.