Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Tym razem organizatorzy (Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, Stowarzyszenie „take tam...” im. Artystów Międzywojnia, Skansen – Zagroda Wsi Pszczyńskiej oraz Pszczyńskie Centrum Kultury) zaprosili małych miłośników teatru do Skansenu, by zaprezentować nową odsłonę Małej Pszczyńskiej Nocy Teatru.

 

Czytaj więcej: ZA NAMI IV EDYCJA MAŁEJ PSZCZYŃSKIEJ NOCY TEATRU

W nocy z 24 na 25 maja dzieci po raz kolejny odwiedziły Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną, by przeżyć magiczną przygodę podczas IX już edycji „Nocy z Andersenem”. Tym razem wieczór upłynął pod liśćmi i kwiatami łopianu razem z książką „Łopianowe pole” Katarzyny Ryrych.

Na uczestników czekały warsztaty z teatru cienia, na których mogli własnoręcznie wykonać bohaterów swoich historyjek; ćwiczenia gimnastyczne z elementami tańca, które poprowadziła Małgorzata Tomczyk oraz tworzenie własnych plastycznych robocików. Na koniec dzieci rozpoczęły poszukiwania ukrytego w bibliotece skarbu, do którego doprowadzić miały kolejne zadania i wskazówki.

Czytaj więcej: IX Noc z Andersenem

Z okazji 60-tej rocznicy urodzin Smerfów biblioteka zaprosiła na niezwykłą wystawę o historii powstania małych niebieskich stworków. 30 maja odwiedziły nad przedszkolaki i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Pszczynie. Nasi goście poznali początki znanej im bajki- dzieciństwo autora, Peyo, jego młodzieńcze próby realizowania rysowniczej pasji, oraz pierwsze komiksy o Johanie i Peewicie. Wspólnie podążaliśmy za rysownikiem i jego Smerfami, którym kolor wymyśliła żona artysty, a nazwę zyskały zupełnie przez przypadek, podczas  śniadania. Dzięki dużym fotografiom, dzieci mogły śledzić losy małych bohaterów, które zaczęły zdobywać cały świat. Nie zabrakło okazji do nauki, ale i dobrej zabawy. Dziękujemy wszystkim za udział.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.