Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

23 sierpnia 2019r.: Dr hab. Marian Małecki: "I Powstanie Śląskie - punkt widzenia"

More...
Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 7.09.2019r.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Od 25 do 31 marca jest obchodzony w całej Europie Tydzień z Internetem. Z tej okazji zaprosiliśmy uczniów 5 klasy Szkoły Podstawowej nr 1, aby zgłębiać zasady dobrych manier i bezpieczeństwa w sieci. Nasi młodzi goście, podczas ruchowej zabawy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o netykiecie. Na podstawie fragmentów pouczających historyjek oraz przy pomocy zabawnych rekwizytów przygotowali także edukacyjne scenki. Na zajęciach rozmawialiśmy o prawie autorskim, tzw. hejcie czy bezpiecznym korzystaniu z portali społecznościowych. Zachęcamy wszystkich do dbania o szerzenie pozytywnych postaw w wirtualnym świecie.

 

15 marca bibliotekę odwiedziły przedszkolaki. Nasi goście z ochotą ruszyły między biblioteczne półki na poszukiwanie kwiatów zostawionych tam przez panią Wiosnę. Dokładnie tę z wierszyka Małgorzaty Strzałkowskiej "Wiosna". Razem z jego bohaterką śledziliśmy zmiany jakie przynosi nowa pora roku. Nasi mali goście mogli się wcielić w postacie z wiersza, co było nie lada wyzwaniem. Bo czy tam łatwo pokazać budzącego się niedźwiedzia? Na koniec tego miłego spotkania w bibliotece "zakwitła" też wiosenna gałązka. Przystrojona dziecięcymi rączkami. Zapraszamy znowu!

III EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO CZYTANIA „JEŻYCJADY”

 

 

Zapraszamy uczniów 5 klas wszystkich szkół powiatu pszczyńskiego do wspólnego tworzenia adaptacji filmowej pierwszego tomu serii „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz – Szósta klepka.

Do 20 marca 2019 r. należy przesłać krótki fragment nagrania wybranej sceny z powieści Szósta klepka. Film nie może przekroczyć 5 minut.

Następnie wszystkie nagrania zostaną poddane obróbce montażowej i złączone w jeden pełnometrażowy film.

Uroczysta premiera filmu odbędzie się 29 marca 2019 r. w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie. Oprócz projekcji uczestnicy wysłuchają fragmentów książki.

Udział w filmie i uroczystej premierze jest nagrodą dla wszystkich uczestników projektu. Organizatorzy po obejrzeniu wszystkich nadesłanych materiałów wybiorą jedną klasę, która otrzyma nagrodę dodatkową w postaci 2h warsztatów teatralnych (termin do ustalenia po ogłoszeniu wyników).

 

Zgłoszenia należy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 4 marca 2019r. W mailu zwrotnym otrzymacie Państwo fragment do realizacji filmowej.

W zgłoszeniu należy podać:

  • Placówkę
  • Opiekuna (wraz z numerem telefonu)
  • Ilość uczestników

W dniach 5 i 6 marca nasi bibliotekarze rozpoczęli spotkania z cyklu „Małe i duże podróże Misia Rysia i Liska Ciska”. Jest to autorski projekt, który ma na celu stworzenie nowych legend pszczyńskich przez najmłodszych mieszkańców naszej Gminy.

Pierwsze spotkania odbyły się w ZSP w Jankowicach (w klasach II i III) oraz w SP 7 w Ćwiklicach. Zajęcia rozpoczęły się od animacji chustą i rozmowy na temat podróży. Następnie uczestnicy przy pomocy planszy z zabytkami nazywali najważniejsze miejsca Pszczyny i okolic. Miś Ryś i Lisek Cisek wraz ze swoimi pacynkowymi przyjaciółmi służyli dzieciom w tworzeniu swoich mini-scenek w wybranych przez siebie miejscach.

Kolejne spotkania w tych szkołach zostały zaplanowane na kwiecień. Szkoły chętne do udziału w II edycji projektu prosimy o kontakt z Biblioteką.

Nieopublikowane

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.