Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

9 kwietnia odbyły się u nas zajęcia dla dzieci pracowników Urzędu Miejskiego w Pszczynie, którzy ze względu na ogólnopolski strajk nauczycieli, nie mogli zapewnić opieki swoim pociechom. Kilkunastoosobowa grupa młodszej i starszej młodzieży poznawała nowości książkowe i wzięła udział w zabawach integracyjnych. Towarzyszyły nam wiersze Doroty Geller i "Książka bez obrazków" J.Novaka. Było zabawnie i aktywnie. Dzieci stworzyły trzyczęściowe potwory, które jak się okazało posiadły super moce. Nie zabrakło odrobiny ruchu, trochę zdrowej rywalizacji i dziecięcego optymizmu.

   

Z okazji 60. urodzin Smerfów prezentujemy niebywałą wystawę.

Zapraszamy miłośników niebieskich skrzatów w każdym wieku, chcących lepiej poznać zarówno Smerfy, jak i ich twórcę.

Do 30 kwietnia 2019r. w naszej Bibliotece można obejrzeć plansze, które oprócz najważniejszych informacji zawierają również gry i zabawy.

 

 

 

 

“Ekspozycję autorstwa Hugues’a Dayez zrealizowało Wallonie-Bruxelles International we współpracy z IMPS The Smurfs Brussels.
Przedstawicielstwo Generalne Walonia-Bruksela w Warszawie wspiera te wydarzenia.”

 

Od 25 do 31 marca jest obchodzony w całej Europie Tydzień z Internetem. Z tej okazji zaprosiliśmy uczniów 5 klasy Szkoły Podstawowej nr 1, aby zgłębiać zasady dobrych manier i bezpieczeństwa w sieci. Nasi młodzi goście, podczas ruchowej zabawy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o netykiecie. Na podstawie fragmentów pouczających historyjek oraz przy pomocy zabawnych rekwizytów przygotowali także edukacyjne scenki. Na zajęciach rozmawialiśmy o prawie autorskim, tzw. hejcie czy bezpiecznym korzystaniu z portali społecznościowych. Zachęcamy wszystkich do dbania o szerzenie pozytywnych postaw w wirtualnym świecie.

 

29 marca 2019 roku odbyło się w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie III Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz. Było ono jednak dość nietypowe.

Cztery zgłoszone grupy miały za zadanie nakręcić krótkie filmy oparte na wskazanych fragmentach „Szóstej klepki” - pierwszego tomu serii. Piątoklasiści zmierzyli się z ogromnie trudnym zadaniem – musieli wykazać się umiejętnościami aktorskimi oraz reżyserskimi, a to wszystko dodatkowo jeszcze utrzymać w duchu powieści Małgorzaty Musierowicz. Grupa, która nadesłała najciekawszy film otrzymała bon na zajęcia teatralne, podczas których będzie mogła poznać tajniki sztuki aktorskiej.

Czytaj więcej: III Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady za nami

15 marca bibliotekę odwiedziły przedszkolaki. Nasi goście z ochotą ruszyły między biblioteczne półki na poszukiwanie kwiatów zostawionych tam przez panią Wiosnę. Dokładnie tę z wierszyka Małgorzaty Strzałkowskiej "Wiosna". Razem z jego bohaterką śledziliśmy zmiany jakie przynosi nowa pora roku. Nasi mali goście mogli się wcielić w postacie z wiersza, co było nie lada wyzwaniem. Bo czy tam łatwo pokazać budzącego się niedźwiedzia? Na koniec tego miłego spotkania w bibliotece "zakwitła" też wiosenna gałązka. Przystrojona dziecięcymi rączkami. Zapraszamy znowu!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.