Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Noc z Andersenem jest międzynarodowym przedsięwzięciem organizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej i urodzin H. Ch. Andersena. Biorą w nim udział biblioteki z różnych krajów, organizując w tym samym czasie całonocne imprezy dla dzieci.

Motywem przewodnim Nocy z Andersenem są baśnie i bajki, a celem imprezy jest wspieranie czytelnictwa dziecięcego i promowanie głośnego czytania, zwiększenie zainteresowania książką  oraz aktywizacja twórcza dzieci.

W tym roku nasza Biblioteka po raz pierwszy wzięła udział w tej akcji. Baśniowo-czarodziejską atmosferę odczuwało się już od wczesnych godzin rannych w naszej bibliotece, która zamieniła się tego dnia w krainę Królowej Śniegu. Punktualnie o godz. 19.00 siedemnastu młodych czytelników naszej biblioteki oraz grupa przedszkolaków z PP nr 2/2 przeniosła się w świat baśni Andersena. Odwiedził nas sam Pan Andersen, w którego postać wcielił się Bogusław Grzywa. Dzieci złożyły mu życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę. Nie zabrakło również zabawy przy muzyce.

Poza czytaniem baśni na głos, których dzieci słuchały z wypiekami na twarzy, wieloma konkursami i zabawami, uczestnikom zaserwowano pyszną kolację, napoje oraz urodzinowy tort. Jedną z atrakcji „Nocy z Andersenem” był baśniowy pokaz mody i sesja zdjęciowa. O 22.00 pożegnaliśmy  naszego gościa i grupę przedszkolaków. Pozostali uczestnicy budowali miasteczko Pana Andersena techniką origami, szyli filcowe maskotki, a także bawili się w teatrzyk kukiełkowy. Podsumowaniem zajęć plastycznych było bajkowe wyklejanie podłogi.

Około godz. 2.00
pomieszczenie Czytelni zamieniło się we wspólną sypialnie, w której przed snem dzieci obejrzały film pt.: „Legendy sowiego królestwa”. Mimo tak krótkiej nocy nie było problemu z pobudką. Dzieci zjadły śniadanie i wyruszyliśmy do parku, by zasadzić drzewko Pana Andersena. Na pożegnanie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kartki przygotowane przez naszych czeskich przyjaciół – inicjatorów i koordynatorów „Nocy z Andersenem”.

Dziękujemy sponsorom:

Pizzeria Target, Pizzeria K2, Cukiernia-Piekarnia Niedźbała, Piekarnia-Cukiernia Brzęczek, Piekarnia Żuczek.

 

 

 

 

    

NOC Z ANDERSENEM

 


Serdecznie zapraszamy

Czytelników naszej Biblioteki

w wieku 9 – 11 lat

do uczestnictwa w imprezie.

 

 

 

 

Na uczestników czeka moc atrakcji, wśród których są m.in.:

  • czytanie baśni Andersena,
  • spędzenie nocy w bibliotece,
  • zajęcia plastyczne,
  • konkursy, zagadki
  • i wiele innych...

Przebierzcie się za postać z baśni Andersena!!!

ZAPRASZAMY

ROZPOCZĘCIE 1.04.2011 /PIĄTEK/ GODZ. 19.00

ZAKOŃCZENIE 2.04.2011 /SOBOTA/ GODZ. 9.00

Miejsce imprezy i noclegu: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna

w Pszczynie, ul. Piastowska 1

Zapisy osobiście w Bibliotece do 26 marca 2011.

 

Podczas ferii zimowych w Bibliotece odbyły się zajęcia dla dzieci w wieku 2-6 lat. Przy współpracy Centrum Edukacyjnego Dobry Start rodzice z dziećmi uczestniczyli w zajęciach ruchowych, które podzielono na dwa etapy:

1. Muzyczno - ruchowe po angielsku metodą Musical Babies -  zajęcia te miały na celu zapoznanie się z j.angielskim za pomocą rymowanek, piosenek oraz historyjek obrazkowych.

2. Adaptacyjne - metodą Weroniki Sherborne - cechą charakterystyczną tych zajęć jest rozwijanie dzieci poprzez ruch i zabawę.

Inicjatywa miała na celu zbliżenie małego czytelnika do biblioteki, zachęcenie rodziców do korzystania z jej usług z swoimi pociechami. W zajęciach wzięło udział 18 dzieci wraz z rodzicami.

  

Nasza Biblioteka brała udział w konkursie, którego organizatorem był portal informacyjno-rozrywkowy czasdzieci.pl. Celem konkursu było napisanie recenzji z książki przeczytanej podczas ferii zimowych. Miło nam zawiadomić, że spośród 15 recenzji wysłanych na konkurs 4 znalazły się w dziesiątce nagrodzonych. Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy za udział.

   

„Nie obejdzie się bez misia” – tak pisała w swoim wierszu Maria Czerkawska. Dlatego trudno wyobrazić sobie, żeby pominięto misie w książkach. Sympatyczne niedźwiadki występują w wielu bajkach i baśniach. Są tam najlepszymi przyjaciółmi dzieci, można z nimi porozmawiać, przeżywają ciekawe przygody. Dlatego  02.12.2010 z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w Filii nr 6 odbyło się spotkanie z dziećmi ze Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej. Dzieci wysłuchały fragmentów książek o przygodach Misia Uszatka
i Kubusia Puchatka oraz  wierszyków i piosenek o misiach. Celem takich spotkań jest rozbudzanie w najmłodszych dzieciach zainteresowań książką i biblioteką. Dzieci miały okazję również przelać swoje wrażenia o misiowym świecie na papier w postaci rysunków.

20.12.2010 uczennice kl. I Publicznego Gimnazjum nr 2 pod kierunkiem bibliotekarki Joanny Kubiczek wystąpiły w Przedszkolu Publicznym nr 21 im. Misia Puchatka
z przedstawieniem zawierającym wiersze i piosenki o misiach, a także fragmenty Misia Uszatka Czesława Janczarskiego oraz zobaczyły inscenizację fragmentu Kubusia Puchatka Aleksandra Alana Milne. Po zakończeniu programu przedszkolaki odśpiewały hymn swojego przedszkola, a następnie odbyła się wspólna zabawa dzieci z gośćmi.

  

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.