Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Zajęcia dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie przeprowadziła aktorka, lalkarka Teatru Lalki, Maski i Aktora "Groteska" w Krakowie - Katarzyna Kopczyk. Uczniowie mieli okazję poznać warsztat i metody pracy aktora - lalkarza. Warsztaty rozpoczęły ćwiczenia mimiki twarzy i głosu. Pani Kopczyk zaprezentowała  różne typy masek teatralnych. Młodzież zabawiła się w aktorów, odgrywając w maskach różne etiudy teatralne. Aktorka pokazała również "granie" z lalkami. Uczniowie mieli świetną zabawę próbując ożywić lalki w sposób pokazany przez aktorkę.

Z okazji 110. rocznicy urodzin Jana Brzechwy M-PBP zaprasza na lekcje biblioteczne pt.: "W magicznym świecie Jana Brzechwy". Lekcje przeznaczone są dla uczniów klas I - III szkół podstawowych.

Cele:
1. Przekazanie informacji o twórczości Jana Brzechwy
2. Rozwijanie zainteresowań czytelniczych
3. Kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie
4. Promocja, poprzez zabawę, książek z literatury dziecięcej

Zajęcia odbędą się w oddziale dla dzieci Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie, ul. Piastowska 1.
Chętnych do udziału w lekcjach prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny: 32-447-10-06.

15 marca 2010r uczniowie klas II  SP - 1 z Pszczyny  uczestniczyli w akcji Przecinek i Kropka, czyli biblioteczno - szkolnej wyprawie do Empiku na warsztaty edukacyjne dla dzieci.Tematem przewodnim akcji jest książka, historia druku i pisma. Celem akcji jest rozwijanie u najmłodszych pasji do książek. Podczas warsztatów przeprowadzonych w wybranych działach dzieci poznały historię alfabetu, pisma oraz jak powstaje książka. Animatorzy odkryli przed dziećmi wielką tajemnicę książek, pełnych pięknych i fascynujących historii. Każdy uczestnik otrzymał wyjątkowa książkę o...książkach Natalii Usenko pt: "Książka, przecinek i kropka".

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.