Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Z okazji 60-tej rocznicy urodzin Smerfów biblioteka zaprosiła na niezwykłą wystawę o historii powstania małych niebieskich stworków. 30 maja odwiedziły nad przedszkolaki i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Pszczynie. Nasi goście poznali początki znanej im bajki- dzieciństwo autora, Peyo, jego młodzieńcze próby realizowania rysowniczej pasji, oraz pierwsze komiksy o Johanie i Peewicie. Wspólnie podążaliśmy za rysownikiem i jego Smerfami, którym kolor wymyśliła żona artysty, a nazwę zyskały zupełnie przez przypadek, podczas  śniadania. Dzięki dużym fotografiom, dzieci mogły śledzić losy małych bohaterów, które zaczęły zdobywać cały świat. Nie zabrakło okazji do nauki, ale i dobrej zabawy. Dziękujemy wszystkim za udział.

9 kwietnia odbyły się u nas zajęcia dla dzieci pracowników Urzędu Miejskiego w Pszczynie, którzy ze względu na ogólnopolski strajk nauczycieli, nie mogli zapewnić opieki swoim pociechom. Kilkunastoosobowa grupa młodszej i starszej młodzieży poznawała nowości książkowe i wzięła udział w zabawach integracyjnych. Towarzyszyły nam wiersze Doroty Geller i "Książka bez obrazków" J.Novaka. Było zabawnie i aktywnie. Dzieci stworzyły trzyczęściowe potwory, które jak się okazało posiadły super moce. Nie zabrakło odrobiny ruchu, trochę zdrowej rywalizacji i dziecięcego optymizmu.

   

29 marca 2019 roku odbyło się w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie III Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz. Było ono jednak dość nietypowe.

Cztery zgłoszone grupy miały za zadanie nakręcić krótkie filmy oparte na wskazanych fragmentach „Szóstej klepki” - pierwszego tomu serii. Piątoklasiści zmierzyli się z ogromnie trudnym zadaniem – musieli wykazać się umiejętnościami aktorskimi oraz reżyserskimi, a to wszystko dodatkowo jeszcze utrzymać w duchu powieści Małgorzaty Musierowicz. Grupa, która nadesłała najciekawszy film otrzymała bon na zajęcia teatralne, podczas których będzie mogła poznać tajniki sztuki aktorskiej.

Czytaj więcej: III Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady za nami

Z okazji 60. urodzin Smerfów prezentujemy niebywałą wystawę.

Zapraszamy miłośników niebieskich skrzatów w każdym wieku, chcących lepiej poznać zarówno Smerfy, jak i ich twórcę.

Do 30 kwietnia 2019r. w naszej Bibliotece można obejrzeć plansze, które oprócz najważniejszych informacji zawierają również gry i zabawy.

 

 

 

 

“Ekspozycję autorstwa Hugues’a Dayez zrealizowało Wallonie-Bruxelles International we współpracy z IMPS The Smurfs Brussels.
Przedstawicielstwo Generalne Walonia-Bruksela w Warszawie wspiera te wydarzenia.”

 

Od 25 do 31 marca jest obchodzony w całej Europie Tydzień z Internetem. Z tej okazji zaprosiliśmy uczniów 5 klasy Szkoły Podstawowej nr 1, aby zgłębiać zasady dobrych manier i bezpieczeństwa w sieci. Nasi młodzi goście, podczas ruchowej zabawy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o netykiecie. Na podstawie fragmentów pouczających historyjek oraz przy pomocy zabawnych rekwizytów przygotowali także edukacyjne scenki. Na zajęciach rozmawialiśmy o prawie autorskim, tzw. hejcie czy bezpiecznym korzystaniu z portali społecznościowych. Zachęcamy wszystkich do dbania o szerzenie pozytywnych postaw w wirtualnym świecie.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.