Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

15 marca bibliotekę odwiedziły przedszkolaki. Nasi goście z ochotą ruszyły między biblioteczne półki na poszukiwanie kwiatów zostawionych tam przez panią Wiosnę. Dokładnie tę z wierszyka Małgorzaty Strzałkowskiej "Wiosna". Razem z jego bohaterką śledziliśmy zmiany jakie przynosi nowa pora roku. Nasi mali goście mogli się wcielić w postacie z wiersza, co było nie lada wyzwaniem. Bo czy tam łatwo pokazać budzącego się niedźwiedzia? Na koniec tego miłego spotkania w bibliotece "zakwitła" też wiosenna gałązka. Przystrojona dziecięcymi rączkami. Zapraszamy znowu!

   

W dniach 5 i 6 marca nasi bibliotekarze rozpoczęli spotkania z cyklu „Małe i duże podróże Misia Rysia i Liska Ciska”. Jest to autorski projekt, który ma na celu stworzenie nowych legend pszczyńskich przez najmłodszych mieszkańców naszej Gminy.

Pierwsze spotkania odbyły się w ZSP w Jankowicach (w klasach II i III) oraz w SP 7 w Ćwiklicach. Zajęcia rozpoczęły się od animacji chustą i rozmowy na temat podróży. Następnie uczestnicy przy pomocy planszy z zabytkami nazywali najważniejsze miejsca Pszczyny i okolic. Miś Ryś i Lisek Cisek wraz ze swoimi pacynkowymi przyjaciółmi służyli dzieciom w tworzeniu swoich mini-scenek w wybranych przez siebie miejscach.

Kolejne spotkania w tych szkołach zostały zaplanowane na kwiecień. Szkoły chętne do udziału w II edycji projektu prosimy o kontakt z Biblioteką.

Nieopublikowane

III EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO CZYTANIA „JEŻYCJADY”

 

 

Zapraszamy uczniów 5 klas wszystkich szkół powiatu pszczyńskiego do wspólnego tworzenia adaptacji filmowej pierwszego tomu serii „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz – Szósta klepka.

Do 20 marca 2019 r. należy przesłać krótki fragment nagrania wybranej sceny z powieści Szósta klepka. Film nie może przekroczyć 5 minut.

Następnie wszystkie nagrania zostaną poddane obróbce montażowej i złączone w jeden pełnometrażowy film.

Uroczysta premiera filmu odbędzie się 29 marca 2019 r. w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie. Oprócz projekcji uczestnicy wysłuchają fragmentów książki.

Udział w filmie i uroczystej premierze jest nagrodą dla wszystkich uczestników projektu. Organizatorzy po obejrzeniu wszystkich nadesłanych materiałów wybiorą jedną klasę, która otrzyma nagrodę dodatkową w postaci 2h warsztatów teatralnych (termin do ustalenia po ogłoszeniu wyników).

 

Zgłoszenia należy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 4 marca 2019r. W mailu zwrotnym otrzymacie Państwo fragment do realizacji filmowej.

W zgłoszeniu należy podać:

  • Placówkę
  • Opiekuna (wraz z numerem telefonu)
  • Ilość uczestników

W ostatni wtorek stycznia odwiedziły nas 6-latki z Przedszkola "Słoneczko". Maluchy poznawały niezwykłą historię książki, chętnie dorzucając garść własnych wiadomości i ciekawostek. Przy pomocy tablicy multimedialnej nasi goście mogli zabawić się w starożytnych Egipcjan i stworzyć własne pismo obrazowe. Okazało się to nie tylko wyśmienitą zabawą, ale i nie lada wyzwaniem. Oj, chyba rozumiemy dlaczego wynaleziono jednak alfabet...Najmłodsi bawili się doskonale przy głośnym czytaniu "Książki bez obrazków" Novaka. Odkrywali też tajemnicze, bibliotekarskie przedmioty, bo czy każdy wie, po co bibliotekarzowi potrzebna jest elegancka filiżanka? Zapraszamy znowu.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.