Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Jak co roku, w naszej Bibliotece odbyła się Noc z Andersenem. Śmiechu i zabawy było co niemiara. Za sprawą członków Stowarzyszenia "take tam" im. Artystów Międzywojnia, dzieci przeniosły się w magiczny świat teatru. Obejrzały spektakl w reżyserii Bogumiły Gołek pt.: "Unhappy ending". Po pełnym emocji przedstawieniu, zaczęły się tańce. Od popularnych rytmów, po zupełnie nieznane melodie i ruchy. Wisienką na torcie okazała się nauka układu choreograficznego pod okiem Małgorzaty Tomczyk. Po wyczerpujących zajęciach, dzieci mogły złapać oddech podczas warsztatów teatralnych, które poprowadził Jakub Pieczka. Uczestnicy przeszli "teatralną" rozgrzewkę, ćwiczyli aparat mowy, tworzyli własne etiudy. Swoją kreatywnością zaskoczyli samego prowadzącego. Następnie dzieci wzięły udział w grze nocnej, przeprowadzonej na terenie biblioteki. W oparciu o jedno z opowiadań o Detektywie Pozytywce - "Gdzie są moje skarpetki w delfiny" G. Kasdepke, uczestnicy podzieleni na 3 grupy, musieli zebrać skarpetki wykonując poprawnie kolejne zadania. Z pomocą przyszły im tablety i roboty Photon.

Po wyczerpujących nocnych zajęciach dzieci położyły się spać, chociaż nie wszystkim udało się zmrużyć oczy ;)

O poranku wszyscy udaliśmy się do parku, by jak co roku, zasadzić Drzewko Pana Andersena.

Do zobaczenia za rok.

 

Do tańca zagrzewały: Magdalena Pietryja, Estera Pojda, Kinga Grębosz, Kinga Szema, Anna Ferens, Małgorzata Tomczyk

W spektaklu "Unhappy ending" wystąpili: Bogumiła Gołek, Patrycja Wieczorek, Katarzyna Koczy, Weronika Bryła, Paulina Komraus, Nina Kołder, Edyta Komraus, Marek Blacha, Mateusz Ledwoń, Adrian Szmajduch, Miłosz Suwała

 

Serdecznie dziękujemy sponsorom:

Gospodarstwo Szkółkarskie KAPIAS

Verona Pizza

Pizzeria Venezia

Pizzeria K2

Target Pizza

Jasiek Piekarnia-Ciastkarnia

 

 

 

 

 

 

25 kwietnia gościliśmy dzieci z Oddziałów Przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 4 w Pszczynie. Były to pierwsze chwile z biblioteką. Wypełniliśmy je czytaniem książek oraz wyśmienitą zabawą, która jak zawsze inspirowana jest słowem pisanym.

 

Dzieci z zamkniętymi oczami poznawały biblioteczne przedmioty. Czy każdy wie po co bibliotekarzowi myszka komputerowa i farby? Nasi goście już wiedzą! Mieli tez okazję powtórzyć alfabet. Czy pod literką S może stanąć książka autorstwa pana Si? W świecie zabawy wszystko jest możliwe! Spotkanie było też okazją do urządzenia prawdziwych zawodów z baaardzo długą książką oraz do poradzenia sympatycznemu jeżykowi, jaką książkę wybrać najbliższym. Wszystkim spodobała się lektura niedawnej publikacji O. Jeffers'a "O niezwykłym chłopcu, który pożerał książki". Najmłodsi zamiast zjeść część księgozbioru, pięknie pokolorowali multimedialny rysunek, co okazało się niemałą frajdą. Dziękujemy naszym Gościom za wspaniały czas!

 

 

 

         W 2 kwietnia obchodzono Międzynarodowe Święto Książki dla Dzieci. Z tej okazji, 18 kwietnia odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie. Młodzi czytelnicy poznawali niezwykle wydane książki: z ruchomymi obrazkami, z magiczną lupą czy takie,z których wyczarować można teatr cieni. Obejrzeli też prezentację o tym, jaką drogę musi przebyć myśl pisarza, aby mógł ją poznać czytelnik. Z pomocą teatrzyku Kamishibai, dzieci stworzyły swoją własną opowieść o powstaniu pierwszej książki.

 

 

 
Akcja Ogólnopolskiego Czytania „Jeżycjady” ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwłaszcza książek Małgorzaty Musierowicz. Jeżycjada – powieść mieszcząca się w 22 tomach – opowiada o losach najbardziej znanej poznańskiej rodziny Borejków i ich przyjaciół. Wierni czytelnicy traktują bohaterów jak najbliższych przyjaciół, towarzyszą im w przeróżnych perypetiach, w trudnych i szczęśliwych chwilach.

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna i III Liceum Ogólnokształcące przyłączyły się do akcji Ogólnopolskiego Czytania „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz. W dniu 26 kwietnia 2018 roku do Czytelni zawitała młodzież z III LO, która czytała fragmenty cyklu "Jeżycjady" uczniom klasy IV ze Szkoły Podstawowej nr 5 .

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.