Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

23 sierpnia 2019r.: Dr hab. Marian Małecki: "I Powstanie Śląskie - punkt widzenia"

More...
Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 7.09.2019r.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

„Przygody Kuby i Buby” to kolejne spotkanie czytelnicze, które odbyło się 15 listopada 2017 w naszej bibliotece. Tym razem uczestniczyła w nim grupa uczniów klasy I szkoły podstawowej. Na początku spotkania pani bibliotekarka zaprezentowała postać Grzegorza Kasdepke - pisarza dla dzieci i młodzieży oraz jego książki znajdujące się w bibliotece. Cieszą się one dużym zainteresowaniem, chętnie czytają je nie tylko dzieci, ale i rodzice. Na podstawie fragmentów książki „Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu” czytanych przez panią bibliotekarkę uczestnicy spotkania poznali niesfornych bliźniaków.  Są to pomysłowe i ciekawe dzieci, zadają dużo pytań i mają wiele zabawnych przygód. W trakcie spotkania stworzyliśmy na monitorze interaktywnym portrety Kuby i Buby, następnie każdy uczeń wykonał rysunek przedstawiający bohaterów omawianej lektury na otrzymanej kartce. Zabawa ruchowa z chustą Klanza zakończyła spotkanie, każde dziecko na pamiątkę otrzymało zakładkę do książki.

 

6 listopada naszą bibliotekę odwiedziły najmłodsze dzieci z Przedszkola Publicznego 2/2 . Za oknem coraz zimnej, ale nie pod kolorową, biblioteczną chustą! Można się pod nią schować z całym mnóstwem ciekawych historii. Maluchy poznawały zaczarowany świat, w którym książki można czytać za darmo i doskonale się przy tym bawić. Dzieci miały również okazję z zamkniętymi oczami, poprzez dotyk, poznać książki przestrzenne, interakcyjne i nawet te, kryjące w sobie tarczę zegara. Na koniec ze śmiechem wysłuchały pani bibliotekarki, która odczytała przedziwną „Książkę przez obrazków” B. J Novaka. Jest to prawdziwy postrach dorosłego i ogromna frajda dla dzieci.

Pierwsze chwile w bibliotece mogą być pełne koloru! 12 października odbyły się zajęcia z elementami arteterapii dla grupy 5 i 6 latków z Przedszkola nr 2/2 w Pszczynie.  Maluchy mogły wraz z ulubionymi książkami schować się pod kolorową chustą,  chłonąć książki różnymi zmysłami oraz  wziąć udział w zagadkach językowych.  Na koniec młodzi czytelnicy stworzyli obraz z najpiękniejszych puzzli- książek.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.