Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W miesiącu marcu odwiedziła bibliotekę liczna grupa przedszkolaków i uczniów klasy pierwszej z Przedszkola 2/2 oraz SP nr 1 w Pszczynie.

Na zajęciach przenieśliśmy się w świat bajek Hansa Christiana Andersena. Jedną z baśni jaką poznaliśmy była „Mała Syrenka”. Pani bibliotekarka zachęcała wszystkich do zapoznania się z innymi wersjami tej pięknej baśni. Przejście przez kolorowy tunel zapewniło dzieciom znalezienie się w podwodnym świecie biblioteki. Dzieci sobie wyobraziły, że są syrenami. Następnie stojąc z mocno złączonymi stopami próbowały się poruszać w tył i przód, co okazało się bardzo trudne. Podczas zajęć  dzieci szukały skarbu, który był ukryty w innych pomieszczeniach biblioteki.

 

Czytaj więcej: Podwodny świat w bibliotece

A oto wspomnienia z poniedziałkowych odwiedzin! Na kolorowej chuście, niczym wiosenne motyle, zasiadły starsze dzieci z Przedszkola Słoneczko. Wspólnie zastanawialiśmy się co możemy zrobić, gdy napotkamy jakiś problem. Odpowiedzi szukaliśmy oczywiście w książkach:) Poprzez zabawy i ciekawą lekturę uczyliśmy się, jak radzić sobie w razie wątpliwości. Milusińscy z zapałem doradzili bibliotecznemu jeżykowi w jego życiowych kłopotach. Okazało się, że w bibliotece można znaleźć wskazówkę dla babci, która ma nagle wiele wolnego czasu na emeryturze oraz dla siostry, która nie wie jak zachować się na eleganckim przyjęciu. Nasi przedszkoli goście na pewno zgodzą się z myślą pani Joanne K. Rowling (autorką "Harry'ego Pottera") - „Kiedy masz jakieś wątpliwości, idź do biblioteki".

 

 

 31 stycznia z grami planszowymi spotkały się dzieci z Przedszkola Słoneczko. Jak uchronić stado królików przed lisem? Czy tak prosto jest przekonać grupę, że udaje się lunatykującego żółwia i co zrobić, żeby zdobyć jak najwięcej kartonowych łakoci? Słoneczkowe starszaki świetnie poradziły sobie z tymi planszowymi wyzwaniami.

Czytaj więcej: GRAmy z maluchami po raz kolejny!

W marcu do Pszczyny zawita wiosna, a wraz z nią nowa propozycja dla dużych i małych.

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie zaprasza dzieci wraz z rodzicami

na rodzinne zabawy czytelnicze

pt.: IGRASZKI Z KSIĄŻKĄ

Zajęcia będą się odbywać w co drugą środę, o godz. 16:30.

Zachęcamy opiekunów do aktywnego udziału! Czeka nas godzina wspaniałej zabawy. Jest to doskonała szansa, żeby rozwijać więź z dzieckiem, w atmosferze zabawy, przy dobrej literaturze dziecięcej.

„Hola, hola, spotwarzamy potwora- czyli co o strachach wie mama i tata”

- to temat pierwszych zajęć, na które zapraszamy już 7 marca.

Spotkania są bezpłatne. Obowiązują zapisy, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

Tel. 32 447 10 06

Zapraszamy do śledzenia informacji na naszej stronie internetowej.

 

16 stycznia gościliśmy najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 1. Maluchy poznawały papierowy świat teatrzyku Kamishibai. Mogły też same stworzyć własne, bajkowe karty do wierszyka Juliana Tuwima.

Z kolei 26 i 29 stycznia przedstawienia wysłuchały dzieci z Przedszkola Integracyjnego Słoneczko. Technika teatrzyku wywodzi się z Japonii. Wyjątkowe ilustracje, nastrojowa narracja, drewniane drzwiczki zapraszające widownię do spektaklu oraz wdzięczna, dziecięca widownia- to wszystko stworzyło niezwykły klimat. Dzieci szybko złapały scenicznego bakcyla i same podejmowały udane próby aktorskie. Zajęcia pokazały, że książka, papier i scena to doskonałe połączenie, a wyobraźnia dzieci to ich najlepszy towarzysz.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.