Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Inspiracją do  spotkania z maluszkami w Publicznym Przedszkolu nr 2 była książka Erica Carle „Bardzo głodna gąsienica”.  Malutka, zielona gąsienica jest bardzo głodna i aby zapełnić swój brzuszek wciąż je i je. A co zjadła? Jabłuszko, dwie gruszki, trzy śliwki, czekoladowe ciastko, lody, lizaka… i cząstkę arbuza - wymieniały głośno dzieci. Maluszki uczyły się także dni tygodnia i liczyć  do pięciu, a na szarym papierze narysowały swoją bardzo długą gąsieniczkę. Spotkanie należało do bardzo udanych, a ja  mam nadzieję, że choć w części zaszczepiłam dzieciom czytelniczego „bakcyla”.

 

 

W miesiącu kwietniu w bibliotece przeprowadzono warsztaty pt: "Zaczarowana kraina Juliana Tuwima”. Uczestnikami były dzieci z Przedszkola Publicznego 2, Przedszkola Publicznego 2/2 im. Juliana Tuwima. W trakcie zajęć dzieci poznały bibliotekę, dowiedziały się czym się ona różni od księgarni, na czym polega praca bibliotekarza i jak zostać naszym czytelnikiem. Poznały też zasady jakich trzeba przestrzegać, aby móc wypożyczać książki. Przypomnieliśmy sobie również jak obchodzić się z książką. Wraz z "Lokomotywą" Tuwima zwiedziliśmy bibliotekę. Dojeżdżając do stacji Tuwimowo, Warzywowo, Hilarowo, Abecadłowo trzeba było troszkę popracować,  zaśpiewać piosenkę o wiośnie , zatańczyć z książką, zarecytować wiersze J.Tuwima. Podczas spotkania przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną i poznały bliżej sylwetkę i twórczość Juliana Tuwima . Ułożenie puzlii z obrazkami wierszy pisarza nie sprawiło dzieciom żadnego problemu.Słuchały wierszy czytanych przez panią bibliotekarkę, dopowiadając znane im fragmenty. Dzieci z wielkim zaangażowaniem recytowały strofy, a potem kolorowymi kredkami na brystolu wykonały ilustrację do wiersza „Okulary”. Podczas rysowania było mnóstwo śmiechu a dzieci wykazały się wspaniałą znajomością twórczości J.Tuwima.

 


W czwartkowy wiosenny poranek gośćmi naszej biblioteki były trzy grupy przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Pociecha”. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom pani bibliotekarka przeniosła dzieci w świat bajki. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece, więc tematyka dotyczyła spraw poznawczych i nie tylko, było również czytanie i  świetna zabawa. Dzieci zostały bardzo dobrze przygotowane do wizyty przez panie opiekunki, gdyż na pytania dotyczące właściwego obchodzenia się z książką odpowiadały bardzo dobrze. Pokaz różnorodnych książek dla dzieci, w tym książek w formacie 3D wywołał zachwyt i uśmiech na małych buziach! Wszystko w maluchach budziło zachwyt i bardzo dobrze się czuły w otoczeniu książek.

W środę, 21 marca, zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na kolejne zabawy czytelnicze! Tym razem podczas "Książkowych igraszek" będziemy bawić się  wierszami Wandy Chotomskiej. Każdy będzie mógł na chwilę poczuć się magikiem oraz wziąć udział w prawdziwej sztuczce. Przy pomocy bajecznie kolorowych kart będziemy też starać się odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie:

Skąd się biorą dziury w serze? Do zobaczenia w środę o 16:30!

  

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.