Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W nocy z 24 na 25 maja dzieci po raz kolejny odwiedziły Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną, by przeżyć magiczną przygodę podczas IX już edycji „Nocy z Andersenem”. Tym razem wieczór upłynął pod liśćmi i kwiatami łopianu razem z książką „Łopianowe pole” Katarzyny Ryrych.

Na uczestników czekały warsztaty z teatru cienia, na których mogli własnoręcznie wykonać bohaterów swoich historyjek; ćwiczenia gimnastyczne z elementami tańca, które poprowadziła Małgorzata Tomczyk oraz tworzenie własnych plastycznych robocików. Na koniec dzieci rozpoczęły poszukiwania ukrytego w bibliotece skarbu, do którego doprowadzić miały kolejne zadania i wskazówki.

Czytaj więcej: IX Noc z Andersenem

Z okazji 60-tej rocznicy urodzin Smerfów biblioteka zaprosiła na niezwykłą wystawę o historii powstania małych niebieskich stworków. 30 maja odwiedziły nad przedszkolaki i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Pszczynie. Nasi goście poznali początki znanej im bajki- dzieciństwo autora, Peyo, jego młodzieńcze próby realizowania rysowniczej pasji, oraz pierwsze komiksy o Johanie i Peewicie. Wspólnie podążaliśmy za rysownikiem i jego Smerfami, którym kolor wymyśliła żona artysty, a nazwę zyskały zupełnie przez przypadek, podczas  śniadania. Dzięki dużym fotografiom, dzieci mogły śledzić losy małych bohaterów, które zaczęły zdobywać cały świat. Nie zabrakło okazji do nauki, ale i dobrej zabawy. Dziękujemy wszystkim za udział.

9 kwietnia odbyły się u nas zajęcia dla dzieci pracowników Urzędu Miejskiego w Pszczynie, którzy ze względu na ogólnopolski strajk nauczycieli, nie mogli zapewnić opieki swoim pociechom. Kilkunastoosobowa grupa młodszej i starszej młodzieży poznawała nowości książkowe i wzięła udział w zabawach integracyjnych. Towarzyszyły nam wiersze Doroty Geller i "Książka bez obrazków" J.Novaka. Było zabawnie i aktywnie. Dzieci stworzyły trzyczęściowe potwory, które jak się okazało posiadły super moce. Nie zabrakło odrobiny ruchu, trochę zdrowej rywalizacji i dziecięcego optymizmu.

   

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.