Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Nasz udział w akcji Dzień Bezpiecznego Internetu, który obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r., to już tradycja. Tegoroczne hasło „Działajmy razem” zaproponowaliśmy tym razem uczniom kl.II . Tematami przewodnimi były: zastosowanie Internetu i bezpieczeństwo w sieci, oraz nauka kodowania.

W dniu 05.12.2019 r. w Bibliotece odbyła się lekcja dla najmłodszych czytelników na temat: „W poszukiwaniu Świętego Mikołąja”. Podczas tej mikołajkowej lekcji dzieci dowiedziały się kim jest Święty Mikołaj i gdzie mieszka, Jakim pojazdem porusza się po świecie. Kto pomaga mu w przygotowaniu prezentów i wiele innych ciekawostek o tym wspaniałym staruszku, który rozdaje prezenty.
Dzieci zapoznały się także z bajkami jakie znajdują się w bibliotece na temat Mikołaja.

Co roku w bibliotece święto Pluszowego Misia jest obchodzone szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do biblioteki swojego misia. Dzisiaj bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy prezentację multimedialną , która przybliżyła bajkowe misie oraz niedźwiedzie żyjące w górach. Odbył się konkurs dla nauczycieli, rysowanie misia z zawiązanymi oczami wg instruktażu dzieci. Każde dziecko z misiem mogło przedstawić swoje krótkie opowiadanie w teatrzyku KAMISHIBAI. Na zakończenie spotkania pani bibliotekarka rozdała wszystkim maski misiowe i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

 

 

26 listopada  po raz kolejny odwiedziła nas Szkoła Podstawowa w Studzienicach. Uczniowie 5 klasy poznawali dzieje pisma i książki. Stworzyli też własne historie, wykorzystując harcerski szyfr. Chętni mogli zaprogramować robota, który pomógł w utrwaleniu wiedzy. Spotkanie było okazją do przypomnienia tego co dawne, ale i zweryfikowania wiedzy z dziedziny informatyki. Dziękujemy za owocną współpracę.

 

12 listopada odwiedziła nas Szkoła Podstawowa w Studzienicach, wraz ze swoimi miłymi gośćmi z Włoch. Przypominaliśmy sobie historię pisma i książki, od starożytnych klinów, przez mnichów-kaligrafów po nowoczesne czytniki e-booków. Nie zabrakło ćwiczeń przybliżających nam znaczenie piktogramów. Okazuje się, że nie tak łatwo czyta się pismo obrazkowe. Nasi goście przypomnieli sobie  alfabet z różnych stron świata, ale i wyjątkowo przydatny alfabet harcerski- tzw. "czekoladkę".  Nie zabrakło nowoczesnych technologii- robocika, który zaprogramowany przez uczestników, przebył bez trudu symboliczną drogę, jaką musiała pokonać książka- od kamiennej tabliczki do dziś.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.