A- A A+

 31 stycznia z grami planszowymi spotkały się dzieci z Przedszkola Słoneczko. Jak uchronić stado królików przed lisem? Czy tak prosto jest przekonać grupę, że udaje się lunatykującego żółwia i co zrobić, żeby zdobyć jak najwięcej kartonowych łakoci? Słoneczkowe starszaki świetnie poradziły sobie z tymi planszowymi wyzwaniami.

Czytaj więcej: GRAmy z maluchami po raz kolejny!

16 stycznia gościliśmy najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 1. Maluchy poznawały papierowy świat teatrzyku Kamishibai. Mogły też same stworzyć własne, bajkowe karty do wierszyka Juliana Tuwima.

Z kolei 26 i 29 stycznia przedstawienia wysłuchały dzieci z Przedszkola Integracyjnego Słoneczko. Technika teatrzyku wywodzi się z Japonii. Wyjątkowe ilustracje, nastrojowa narracja, drewniane drzwiczki zapraszające widownię do spektaklu oraz wdzięczna, dziecięca widownia- to wszystko stworzyło niezwykły klimat. Dzieci szybko złapały scenicznego bakcyla i same podejmowały udane próby aktorskie. Zajęcia pokazały, że książka, papier i scena to doskonałe połączenie, a wyobraźnia dzieci to ich najlepszy towarzysz.

 

Nasz biblioteczny miś w poniedziałek 27 listopada przyjmował gości z okazji obchodzonego w weekend Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. Głównym miejscem spotkania był Dział Dziecięcy przy ul. Piastowskiej 1, gdzie uczniowie dwóch klas trzecich SP nr 1 w Pszczynie mieli możliwość poznania jubilata oraz uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią Gabrielą Kotas.

Czytaj więcej: Wierszyki, misie i domowe zoo - spotkanie autorskie z Gabrielą Kotas

6 grudnia - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie.

 

Czytaj więcej: Mikołajkowy czas zabawy

Ukochany i sympatyczny Miś Uszatek czy niebezpieczny niedźwiedź z polskich gór? Z okazji Święta Pluszowego Misia na te i inne pytanie szukały odpowiedzi maluchy z przedszkola "Słoneczko". Najmłodsi tropili niedźwiedzie ślady, wzięli udział w Kubusiowych zawodach, oraz poznawali niezwykłą, prawdziwą historię niedźwiadka Wojtka, który "służył" w Armii Andersa. Była to również okazja do przypomnienia sobie dobrych manier z pandą z książki "Co wypanda a co nie wypanda" Aleksandry Cieślak. Zapraszamy wszystkie dzieci do tropienia misiowych historii z naszych, bibliotecznych książek.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.