Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Za nami kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki "Zakątki Literackie". Tym razem klubowicze omawiali książkę Haruki Murakami "Po zmierzchu". Haruki Murakami jest pisarzem, którego czyta się m. in. ze względu na sposób opisywania rzeczywistości. Powieść "Po zmierzchu" przedstawia losy bohaterów w czasie jednego wieczoru. Jesteśmy obserwatorami ich życia, rozmów i wyobcowania... Każde z nich nosi w sobie tajemnice, które dla nas są nieznane i takie po części pozostaną... Naszą rolą jest baczne przyglądanie się, ale Murakami uświadamia nam, że nie mamy wpływu na to, co będzie dalej... Niemniej po przeczytaniu zostawia w nas nutę refleksji... Zachęcamy do lektury i własnych przemyśleń.  Kolejne spotkanie DKK  27 września 2017.

 

 

W środę, 5 kwietnia miłośnicy dobrej literatury przybyli na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki "Zakątki Literackie". Tym razem omawiana była książka Mario Vargas Llosa "Kto zabił Palomina Molero?"  Kiedy w makabryczny sposób zamordowany zostaje młodziutki śpiewak boler, tropem zbrodniczej zagadki podąża dwójka nietypowych policjantów. Silva, mistrz dedukcji,który potrafi skłonić do mówienia najbardziej opornych milczków, oraz Lituma, poznający arkana sztuki asystent o bogatej wyobraźni. Cóż jednak może uczynić przedstawiciel władzy wobec siły miłości, szaleństwa i namiętności, nawet jeśli ucieleśnieniem jego obsesji jest znacznie starsza mężatka o rubensowskich kształtach? Warta przeczytania, polecamy. Następne spotkanie DKK odbędzie się 10 maja 2017, o godz. 18.30. Tematem dyskusji będzie książka Marai Sandor "Dziedzictwo Estery"

Podczas majowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki klubowicze rozmawiali o książce Marai Sandor "Dziedzictwo Estery". Jest to ksiązka sygnowana mianem małej prozy. Sięgając po ni a, czytelnik zetknie się z forma niepozorna i niewielką rozmiarem, stanowiąca jednak swoisty absolut treściowy. Mimo, że akcja ogranicza się do jednego dnia, obejmuje ona w rzeczywistości historię całego życia tytułowej Estery. Książka stanowi retrospektywny zapis ostatniej wizyty Lajosa u Estery - dawnej ukochanej. Bohaterowie Maraia wracają do przeszłości, obnażają jej tajemnice, rozdrapują stare rany. Między sobą - z pozoru - wszystko porządkują. jednak ich pobudki zostają sekretem dla czytelnika, któremu nie jest dane zaznać "sprawiedliwości dziejowej". Wieczny kłamca i złodziej, człowiek, który ęsterę ograbił,, odnosi kolejne zwycięstwo. A kobieta znowu ustępuje, daje się wykorzystać, ponieważ - parafrazując jej własne słowa - to jej obowiązek. Zachęcamy do lektury i własnych przemyśleń. Następne spotkanie DKK odbędzie się 7 czerwca 2017, o godz. 18.30., wówczas omawiana będzie książka Haruki Murakami "Po zmierzchu".

 

Powieść "Gorzkie spotkanie" Eileen Chang w dniu 8 marca 2017 r. była tematem spotkania DKK "Zakątki Literackie". Książka "Gorzkie spotkanie" ukazała się dopiero przed dwoma laty, 14 lat po śmierci Eileen Chang, jednej z najwybitniejszych pisarek XX wieku. Główna bohaterka, Sheng Juli, studiuje literaturę w Hongkongu. Jej rodzice są rozwiedzeni i nie zaprzątają sobie nią głowy - ojciec mieszka z konkubiną, matka spędza czas na podróżach i oddaje się miłostkom. Gdy Japończycy atakują Hongkong, Julia przerywa studia i przenosi się do Szanghaju, gdzie nawiązuje ryzykowny romans z Shao Zhiyongiem, uznawanym przez Chińczyków za zdrajcę z powodu współpracy z rządem japońskim. Związek z przystojnym aktorem Yan Shanem także nie spełni jej oczekiwań. Julia zaczyna pisać, sięgając do własnych burzliwych doświadczeń. Gorzkie spotkanie to książka o miłości, nadziei i zdradzie, namiętnościach jednocześnie niszczących i pobudzających do życia, wplecionych w bieg historii krajów i narodów. Polecamy przeczytanie tej książki. Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 5 kwietnia 2017, o godz. 18.30., na którym omawiana będzie książka Mario Vargas Llosa "Kto zabił Palomian Molero?".

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.